stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jacaszek / Wiśniewski / Behind the Door (1919)

Artyści spotykają się na styku muzyki akustycznej i elektronicznej tworząc analogowy świat dźwięków. Obaj dysponują olbrzymim doświadczeniem komponowania muzyki do teatru i właśnie ta obrazowość i nastrojowość ich muzyki jest przestrzenią do której wciągają widownię.

Muzyka inspirowana jest niemym filmem "Behind the door",
który w trakcie koncertu zostanie wyświetlony. Kolejną inspiracją artystów do stworzenia wspólnych kompozycji był powrót do współpracy, kiedy wspólnie wykonywali koncertowo projekt Michała Jacaszka "Glimmer".

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Jacaszek // live electronics
Ignacy Wisniewski // piano / synth
Behind the Door // film

Michał Jacaszek / jest jednym z najbardziej uznanych polskich kompozytorów muzyki elektronicznej i neoklasycznej. Rozgłos przyniósł mu wydany w 2008 roku album "Treny", z idealnie wyważonymi proporcjami instrumentów smyczkowych i muzyki ambient. Od tamtego czasu Jacaszek nagrał m.in. awangardę nawiązującą do muzyki Oliviera Messiaena ("Catalogue des Arbres") oraz pieśni zakorzenione w XVII-wiecznej tradycji poezji metafizycznej ("Kwiaty"). Kompozytor współpracował z Tomaszem Budzyńskim, Mikołajem Trzaską oraz wokalnym trio Vocal Varshe. Jego albumy wydawano nie tylko w Polsce, lecz także w Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Michał Jacaszek jest również autorem muzyki filmowej i teatralnej.

Ignacy Jan Wiśniewski / pianista, improwizator i kompozytor, lider Ignacy Wiśniewski Trio, którego płyta "Jazz Shirim" zdobyła miano Debiutu Roku 2016 i znalazła się na 10. miejscu Jazzowych polskich Płyt Roku 2016. Współzałożyciel Almost Jazz Group, z którym wydał trzy autorskie albumy. Kompozytor i kierownik muzyczny spektakli musicalowych w teatrach w Warszawie, Wrocławiu, Koszalinie, Poznaniu, Toruniu, Gdyni i Gdańsku. Wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności "Musical" oraz "Jazz i muzyka estradowa". Współzałożyciel fundacji wydawniczej WOOD and MOOD; zdobywca stypendium Młoda Polska, dzięki któremu w 2018 roku zrealizował najnowszą płytę "Kantata Jazzowa" z tekstami Michała Rusinka, Ignacy Wiśniewski Trio + Kamil Dominiak. / www.ignacywisniewski.com

"Za drzwiami” / „Behind the Door” / reż. Irvin Willat / USA, 1919
„Zemsta! Głęboka jak ocean!” głosiło hasło promujące film Willata i nie ma w tym przesady. Historia jest niezwykle dramatyczna, nie brak w niej nawet makabry, widz nie doświadcza jednak nadmiaru okrucieństwa na ekranie.
Więcej o filmie: bit.ly/2XHEuDf

BILETY:
>>> przedsprzedaż 25 zł
>>> w dniu koncertu 30 zł
online: https://teatrboto.interticket.pl/ lub na miejscu

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

  • muzyka elektroniczna
    kwi 24
    sobota, g. 22:00
    Sopot, S.F.I.N.K.S 700
    Partiboi69