• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Izrael - kraj startupów i innowacji

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na wykład "Izrael - kraj startupów i innowacji - Przegląd najciekawszych rozwiązań, które zmieniają naszą rzeczywistość" do Teatru Szekspirowskiego.

1 września 2018, g. 17:00
Gdański Teatr Szekspirowski
wstęp wolny

Startup Nation to termin, który na stałe wpisał się w mapę skojarzeń związanych z Izraelem. To ogromna zmiana, która wydarzyła się dosłownie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Postrzegamy Izrael już nie tylko przez pryzmat konfliktu i ortodoksji, ale także w kontekście innowacji wyrażanej ilością startupów na kilometr kwadratowy. Rzeczywiście, jeśli przyjrzymy się liście najpopularniejszych aplikacji, których używamy w swoim telefonie komórkowym (Viber, Whatsapp, Waze, Wix, Checkpoint, Eat with, Moovit ect.), okaże się, że są to aplikacje powstałe w Izraelu. W trakcie spotkania wspólnie prześledzimy początki najpopularniejszych izraelskich startupów oraz zapoznamy się z tymi, które z pewnością niedługo zawojują świat.

Prowadząca spotkanie Karolina Mints jest psychologiem społecznym i coachem z dyplomem Uniwersytetu SPWS oraz Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie. Z zamiłowania dziennikarka i blogerka, która po kilku latach pracy w telewizji TVN postanowiła nadać swojej karierze zupełnie inny kształt. W 2014 wyjechała samotnie na kilka miesięcy do Izraela, by w trakcie trwającej tam wojny opowiedzieć historię o współczesnym Izraelu oczami gojki, Europejki, a także z perspektywy psychologa. Z krótkiego projektu o nazwie Israel Friendly zrodził się popularny blog dla ludzi, którzy tak jak Karolina pokochali Izrael z całą jego złożonością. Dziś prowadzi swoją firmę turystyczną, pomagając rodakom zorganizować wymarzone i bezproblemowe wakacje w Izraelu. Wciąż podróżuje po kraju, pisze bloga oraz kręci filmy na YouTube, dokumentując i tłumacząc najciekawsze aspekty izraelskiej kultury i codziennego życia. Znając coraz lepiej język hebrajski, nagrywa filmiki także po hebrajsku dla tych, którzy uczą się tego języka. Prywatnie żona Izraelczyka i mama małego Adasia. Mieszka w Rishon Lezion niedaleko Tel Avivu.

Przeczytaj także

Opinie 1 zablokowana