Impreza już się odbyła
PATRONAT

In Progress: Hannis Brown

Pracujący w Nowym Jorku kompozytor elektroakustyczny i tekściarz Hannis Brown słynie z unikalnego kompozycyjnego stylu, który czerpie z tak rozbieżnych źródeł, jak kompozytorzy koncertowi, Bela Barok i Penderecki, wspaniały jazzowy Charles Mingus oraz bohaterowie nowej fali, Talking Heads.

Jego muzyka łączy bujne harmonie wokalne z eksplozją wolnego jazzu, brzmieniem perkusji, elektroniką lo-fi oraz strojeniem mikrotonowym. Efektem jest przejmujące i intrygujące psychologiczne uderzenie. Po raz pierwszy zaprezentowano muzykę Hannisa Browna na licznych festiwalach filmowych oraz na Hollywood's Academy of Arts and Science, the Brooklyn Academy of Music oraz na wielu przestrzeniach i galeriach wokół Nowego Jorku.

jazz - koncerty w Trójmieście


W 2010 roku Brown wydał swój debiutancki eksperymentalny album rockowy zatytułowany "Oh Ah Ee", który spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami. Cykl elektroakustycznych utworów muzyki kameralnej na temat bezsenności pod tytułem "Severe Insomnia" ("Poważna bezsenność"), został wydany w Europie przez polską firmę "Lumberton Trading Company" w marcu 2011 roku.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij