stat
Impreza już się odbyła

Improwizacje - Trzaska/Bożek

Stacja Kultura zaprasza 13. 03. o godz. 18.30 na koncert "Improwizacje" Mikołaj Trzaska/Marcin Bożek. Swobodny przepływ muzyki rozumiany jako rozmowa, obraz, wspomnienie, kłótnia, poezja, opis zdarzeń, codzienność, wyobrażenie o czymś, zapomnienie, wspomnienie... sztuka. Zapraszamy na środowe zderzenie z nie-codziennością. Wstęp wolny!

Mikołaj Trzaska - urodzony w Gdańsku w 1966 roku, saksofonista i klarnecista basowy. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassowej - legendarnej Miłości - oraz liderem Łoskotu. Czołowa postać europejskiej sceny free jazzu i muzyki improwizowanej. Lider międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członek Shofar - grupy wykonującej muzyki żydowską, Resonance - tentetu Kena Vandermarka, North Quartet Petera Brötzmanna oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem i Olie Bricem. Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Per-Ake Holmlander, Davem Rempisem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Marcin Bożek - urodzony w 1979 roku muzyk, improwizator, nauczyciel. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej. Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni w latach 2005-2015. Improwizuje z muzykami, aktorami, artystami, tancerzami. Założyciel i dyrygent "Gdynia Improvisers Orchestra", współtwórca projektów koncertowych artystycznych i edukacyjnych: "Olbrzym i kurdupel", "Bass Solo", "Double trouble", "Jazz dla dzieci."
Informacje o artyście: https://marcinbozek.pl/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij