Impreza już się odbyła

Iga Świątek- druga rakieta Polski

Oficjalny serwis WTA nazwał ją polskim cudownym dzieckiem. W czerwcu bieżącego roku doszła do czwartej rundy turnieju Rolanda Garrosa w Paryżu i okrzyknięto ją odkryciem miesiąca w kobiecym tenisie. W 2018 roku została mistrzynią olimpijską na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires, wygrała też w juniorskiej rywalizacji na Wimbledonie, a na początku lipca bieżącego roku zadebiutowała w seniorskiej odsłonie tego turnieju. Mowa o warszawskiej tenisistce Idze Świątek. Zawodniczka zawita do Gdyni. W środę, 17 lipca na kortach tenisowych przy ul. Ejsmonda 3 porozmawia z młodymi adeptami tenisa. Spotkanie ma jednak charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział również zainteresowani mieszkańcy.

Kup bilet
Iga Świątek ma dopiero 18 lat, ale na swoim koncie zanotowała już wiele sukcesów. Teraz biorą z niej przykład inni młodzi zawodnicy. A około setka dzieci z gdyńskich tenisowych klubów sportowych będzie miała okazje się z nią spotkać. Świątek zagości bowiem w naszym mieście. Spotkanie tenisistki z młodymi adeptami tej dyscypliny odbędzie się 17 lipca o godz. 12.00 na kortach przy ul. Ejsmonda 3 w Gdyni. Opowie ona podczas niego o tym, jak sama zaczynała swoją przygodę ze sportem, o swojej karierze i sukcesach. Młodzi zawodnicy będą mogli zadawać jej także pytania i wzbogacić wiedzę o tenisie.

Spotkanie z Igą Świątek ma charakter otwarty. Dlatego jego przebieg i rozmowy obserwować mogą również zainteresowani mieszkańcy.

Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest spółka ISN, która realizuje w Gdyni projekty deweloperskie między innymi w ramach programu Mieszkanie Plus.

Iga Świątek - polska tenisistka, zawodniczka klubu tenisowego Legia Warszawa. Swoja przygodę z tenisem rozpoczęła jako pięciolatka. Aktualnie zajmuje najlepsze w karierze - 61. miejsce w rankingu WTA. Jeśli chodzi o polskie zawodniczki, to w tym światowym rankingu tenisistek wyprzedza ją jedynie Magda Linette, która uplasowała się na 60. miejscu. W 2019 roku Świątek po raz pierwszy weszła do wielkoszlemowego turnieju i zagrała w Australian Open, pierwszy raz w karierze dostała się również do finału WTA w Lugano. W czerwcu br. doszła do 4. rundy turnieju Rolanda Garrosa, a w lipcu zadebiutowała w seniorskim turnieju na Wimbledonie.

Świątek to czwarta Polka, która wygrała w juniorskim finale Wimbledonu w 2018 roku. Wcześniej udało się to: Aleksandrze Olszy oraz siostrom Urszuli i Agnieszce Radwańskim. W 2018 roku tenisistka zdobyła też złotym medal na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires.