• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Idea squash: Eko + Tech + Kultura!

gry

Masz pomysł na projekt, działanie, akcję, ale nie wiesz czy to wypali? Nie siedź ze swoim pomysłem sam/a! Skonfrontuj go z prawdziwymi ludźmi. Takimi z krwi i kości! Rzuć w nich pomysłem, a oni ci oddadzą - powiedzą co myślą, gdzie są punkty zapalne, co nie wypali a co jest mega.

7 listopada 2022 - 30 czerwca 2023, godz. 11:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
gru 17

sobota, godz. 13:00 - 19:00

Gdynia,
bilety 10 zł
Wszyscy mamy jakieś doświadczenia i wiedzę, którą możemy się podzielić.

Przyjdź! Stwórzmy wspólnie #dreamteam! Hackerspace Trójmiasto + IKM + WY!

Na czym polega Idea Squash?

Zanim zaczniesz planować, wypróbuj pomysł przed grupą obcych aczkolwiek przyjaznych osób, które będą chciały ci pomóc ale nie, o nie, nie będą ci słodzić.

Pomysły nie muszą być konkretne. Nie musisz wiedzieć jak je zrealizować - nad tym pomyślimy razem. Ważne że jest pomysł! Razem znajdziemy rozwiązanie ...lub nie, ale to też lepiej wiedzieć wcześniej

Tym razem proponujemy spotkanie tematyczne - skupimy się na pomysłach łączących ekologię/technologię/kulturę. Pomyślcie np nad ekologicznymi rozwiązaniami, które moglibyśmy wprowadzić w życie organizując wydarzenia artystyczne ...
Zapraszamy wszystkie osoby, które widzą i czują potencjał w takich kooperacjach - razem możemy wymyślić coś spektakularnego ... co, nie bez przesady, może zmienić świat!

Zasady
Wybieramy osobę zaczynającą rozgrywkę.

Wybrana osoba przedstawia maksymalnie trzy swoje pomysły które chciałaby zweryfikować. To nie muszą być dobre pomysły. Chcesz wysłać tonę sera na Księżyc i masz na to plan? Podziel się z innymi!

Każda z pozostałych osób wybiera najciekawszy jej zdaniem pomysły z przedstawionej listy.

Najpopularniejszy pomysł poddawany jest krytyce.

Przez 10 minut pozostałe osoby zgłaszają swoje uwagi i przemyślenia na temat danego pomysłu. Obowiązuje zasada: głos zabiera tylko ta osoba która trzyma totem (piłeczkę, berło, fetysz, kota na kolanach, rekin, cokolwiek). Round robin.

Każda osoba dostaje notesik do notowania.

Po upływie 10 minut inicjatywę przejmuje kolejna osoba przedstawiająca swoje pomysły (wyznaczona przez osobę zaczynającą).

Gdy wszystkie biorące udział osoby zgłoszą swoje pomysły rozgrywka kończy się, natomiast zainteresowani mogą kontynuować dyskusję w czasie wolnym do czego gorąco zachęcamy!

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej we współpracy z Hackerspace Trójmiasto.

Spotkanie odbędzie się w IKM Gdańsk

Przyjdź. Poznajmy się. Zobacz co mamy w głowach zanim to coś ujrzy światło dzienne.

Opinie