stat
Impreza już się odbyła

IOSound with Extrawelt live by Temperamental

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Arne Schaffhausen i Wayan Raabe pokazali nam, że w szerokim spektrum muzyki tanecznej - gdzie kończy się normalny świat, zaczyna się Extrawelt. Początkowo jako DJe inspiracja twórczością rodaków z Hamburga, X-Dream, wkrótce zaowocowała projektami takimi, jak "Midimiliz" i "Spirallianz" - oba osiągnęły niezwykły sukces na scenie. Jednak to był 2005 rok, kiedy rozpoczęli nowy projekt o nazwie Extrawelt - wyznaczając nową muzyczną trajektorię. Już pierwszy "Soopertrack" trafił do rąk Jamesa Holdena, wydany potem w Border Community. Ten przełomowy singiel utorował drogę wyjątkowej karierze obejmującej multum płyt, remiksów i niezliczonych live-actów w najciekawszych klubach i festiwalach na całym świecie.

gru 12

niedziela, godz. 23:00

bilety 40 zł
przedsprzedaż 35 zł
Kup bilet
Ich debiutancki album "Schöne Neue Extrawelt" przyciągnął uwagę zarówno na parkiecie tanecznym, jak i w mediach. Był to znaczący znak nadchodzących możliwości, zostali ogłoszeni jako "Najlepszy Album 2008" przez Groove Magazine oraz "Best Album" i "Best Live Act" przez Raveline w tym samym roku. Tego samego dokonał w 2011 roku ich drugi album "In Aufruhr", który został wydany również w Cocoon Recordings, wytwórni Sven'a Väth. Dodając do listy znaczących publikacji dołącza magazyn Faze, którego sondaż wśród czytelników przyznał im nagrodę "Best Live Act 2014" - nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że ich występy na żywo od ponad dekady definiują ich i nieprzerwanie pozostawiają wrażenie na odbiorcach na całym świecie. Dla duetu każdy show jest szansą na manipulowanie dźwiękiem z napływami przemyślanej spontaniczności - wszystko przy użyciu sprzętu, który większość ludzi zatrzymywałoby w swoim studio. Rezultatem jest akt na żywo skoncentrowany na czystości formy i wielkiej staranności w prezentacji najgłębszego rdzenia ich brzmienia: w esencji - dokładnie to, co definiuje ich muzyczny świat.

2017 rok był rokiem odnowy w królestwie Extrawelt. Poza nowym studiem i świeżo przygotowanym sprzętem do live, ich trzeci album "Fear of an Extra Planet" wkroczył w świat i znalazł nową przestrzeń do zajęcia dzięki skoncentrowanemu i precyzyjnemu dziesięcioutworowemu dziełu. Z końcem roku 2018 ci studio-maniacy i wyginacze dźwięków wydali swój czwarty album, trafnie zatytułowany "Unknown" - podróż, która zbacza w nieznane terytorium. Odważna kompozycja elektroniczna, uderza w czuły punkt z ich bardzo osobistym podejściem do electro, wciąż olśniewając nas głębią i unikalną harmonią, typową dla duetu. Jak zwykle wywołało to nadejście występów na żywo na trasach koncertowych po całym świecie z muzyką, która wciąż przypomina ludziom o czystości początków muzyki techno, jednocześnie rzucając światło na futuryzm brzmienia

MAIN:
Extrawelt Live
Bogu Slav
Microb
Vacos
FOUNTAIN:
Fresh
Tuxedo

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.