stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

III. Konferencja On Duty (1 opinia)

Zapraszamy na III edycję konferencji On Duty 2020 oraz na towarzyszące Mistrzostwa Laerdal QCPR z AED MAX. Głównym organizatorem wydarzenia jest LifeGuard Gdynia. Pierwszego dnia wydarzenia zostanie przeprowadzonych 20 wykładów w gmachu Biblioteki Głównej Marynarki Wojennej w Gdyni, która została współorganizatorem wydarzenia. Część warsztatowa praktyczna - mokra zakończy konferencje w Morskiej Bazie Szkoleniowej Mechelinki. Wyjątkowe miejsce, w którym ratownicy z całego kraju wymienią się doświadczeniami i zapoznają się z nowym sprzętem dedykowanym ratownictwu wodnemu. To miejsce magicznie przyciąga każdy event z przyjemnością się do niego wraca z każdą edycją.

"Wszystko co jest kiedyś , było myślą"- również ta konferencja. Wymyśliliśmy ją sobie i zorganizowaliśmy. Tak było w 2016 r i w 2018 r, a teraz robimy III edycję. Do działania motywuje nas potrzeba wymiany doświadczeń. Potrzeba promocji dobrych pomysłów i promocja wysokiej jakości ratownictwa wodnego. To nasza potrzeba pokazywania tych, co widzą dalej i korzystania z ich wiedzy oraz doświadczenia - mówił Jakub Friedenberger, założyciel LifeGuard Gdynia.

Od niemal 25 - ciu lat zajmujemy się nauczaniem pierwszej pomocy, w tym resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Przez ten czas spotkaliśmy się z wieloma formami i metodami nauczania oraz z bardzo różnymi manekinami do nauki RKO. Zawsze jednak staraliśmy się wybierać model nauczania najłatwiejszy dla odbiorcy. Model, który zapewni wysoką jakość nauczania i długotrwały nawyk ruchowy słuchacza naszych zajęć. A z czasem "uciskacza klatki" gdyż wykłady były coraz krótsze, a uciskanie klatki coraz dłuższe.

W pewnym momencie pojawiła się stara znajoma z nowym wnętrzem. Znana wszystkim Little Anne firmy LAERDAL z tajemniczym dopiskiem QCPR. Już po pierwszych zajęciach w grupie wiedzieliśmy, że chcemy to zrobić. Zawody w uciskaniu klatki piersiowej. Ponieważ dostaliśmy do ręki wyjątkowe narzędzie i gotowy produkt do takiej właśnie rywalizacji, a jednocześnie nauki RKO przez zabawę. Nic lepszego nie mogło nas spotkać.

Wspólnie z firmą LAERDAL oraz AED MAX zapraszamy do nauki przez zabawę. Zapraszamy do wspólnej rywalizacji. Uciśnij klatkę Little Anne QCPR najlepiej jak tylko potrafisz i zostań zwycięzcą "Mistrzostw ratowników wodnych w uciskaniu klatki Little Anne QCPR na MAX'a"!

Mistrzostwa Laerdal QCPR z AED MAX

Zawody odbędą się w dniu 17 października w Morskiej Bazie szkoleniowej w Mechelinkach w trakcie konferencji Lifeguard Gdynia On Duty 2020. System rozgrywek przewiduje rywalizację w wylosowanych grupach, następnie system pucharowy, aż do wyłonienia zwycięzcy. Przewidziano nagrody za miejsca 1-3.

W Morskiej Bazie Szkoleniowej Mechelinki uczestnicy części warsztatowej konferencji bezwzględnie muszą podporządkować się poleceniom obsługi: pływanie, testowanie sprzętu może odbywać się tylko i wyłącznie na wyznaczonych do tego akwenach i w określonych godzinach (zgodnie z harmonogramem warsztatów). Zabrania się uczestniczenia w warsztatach osobom pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. Sprzęt motorowodny może być testowany jedynie przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia do jego prowadzenia, jeżeli przepisy takowe wymagają. Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do używania sprzętu zwiększającego bezpieczeństwo - kamizelka asekuracyjna, kask, boja SP (w zależności od aktywności, rodzaju testów) - dostarczone przez organizatora.

Harmonogram:

16 października
Biblioteka Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

8:45 Rejestracja uczestników konferencji
09:45 - 10:00 Otwarcie kursokonferencji On Duty! Gdynia 2020
10:00 - 12:00 Blok wykładowy
12:00 - 12:20 Przerwa kawowa
12:20 - 14:20 Blok wykładowy
14:20 - 15:20 Przerwa obiadowa
15:20 - 16:40 Blok wykładowy
16:40 - 17:00 Przerwa kawowa
17:00 - 18:40 Blok wykładowy
19:00 - 21:00 Testy basenowe sprzętu

17 października
Morska Baza Szkoleniowa Mechelinki

10:00 - 14:00 Ratownictwo wodne - część warsztatowa
Pokazy oraz testy sprzętu do ratownictwa wodnego wraz z instruktażem
18:00 Zakończenie konferencji


Współorganizatorzy

kontradmirał prof. dr. hab. Tomasz Szubrycht - Rektor Komendant
Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Marcin Majek - Wójt Gminy Kosakowo

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy w punkcie akredytacji.

Udział w Mistrzostwach Laerdal QCPR z AED MAX jest bezpłatny

Opinie (1)

  • on duty - pol. na służbie

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.