• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

III Gdański Piknik Ekologiczny

19 września 2015 r., już po raz trzeci, odbędzie się "GDAŃSKI PIKNIK EKOLOGICZNY". Organizatorem pikniku jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku (www.psouu.gda.pl), które zorganizuje go na swoim terenie tj. na gdańskim Przymorzu przy ul. Jagiellońskiej 11.

- Jak co roku przygotowaliśmy wiele akacji. Dla tych, którzy przyniosą zużyty sprzęt elektryczny czy elektroniczny tzn. elektrośmieci w zamian będą czekały bilety wstępu do kina, na siłownię czy imprezy sportowe. Natomiast ci z mieszkańców, którzy przyniosą minimum 0,5 kg zużytych baterii otrzymają jedną z przygotowanych na tę okazję roślin. Dlatego już teraz gorąco zachęcam do zajrzenia do swoich piwnic, szaf i zakamarków w mieszkaniu - piknik jest okazją do zrobienia porządków. Partnerem akcji zbiórki elektrośmieci i zużytych baterii jest Europejska Platforma Recyklingu.

"GDAŃSKI PIKNIK EKOLOGICZNY" to okazja, również do tego, aby pouczyć się trochę ekologii przy dobrej zabawie czy choćby przypomnieć sobie zasady postępowania z odpadami, które każdego dnia każdy z nas wytwarza. Dlatego wraz z partnerami przygotowaliśmy wiele ciekawych warsztatów i konkursów.

I tak już teraz mogę zdradzić, że Ruta Urban Garden poprowadzi warsztaty ogródkowe, podczas których uczestnicy tworzyć będą własne kompozycje roślinne - mini ogródki - z ziołami, warzywami i kwiatami, które będą mogli później zabrać ze sobą do swoich domów (www.rutaurbangarden.pl). Pracownia ceramiki MANSARDA zaprosi do uczestnictwa w warsztatach ceramicznych, podczas których wykonywać będziemy z naturalnej gliny kwietnik, który po wypaleniu ustawiony zostanie w miejscu odbywania się pikniku (www.mansardapracownia.eu). Natomiast Projekt PEŁNI SZCZĘŚCIA zaprosi do wspólnego wykonamy ze starych koszulek bawełnianych - bransoletki, opaski na głowę, siatki, torebki, naszyjniki oraz ozdabianie koszulek poprzez wykorzystanie resztek różnych materiałów, koronek, koralików, guzików oraz za pomocą pisaków do tkanin. Na naszym pikniku pojawi się również stoisko Kampanii "Bądź na pTAK", które zaprosi nas na warsztaty, gry i zabawy. Kampania to przede wszystkim Klub Ptaków Polskich, do którego zaproszeni są wszyscy zakręceni na punkcie ptaków i przyrody; to wystawy o ptakach i edukacja o nich; to mówienie o ptakach i pokazywanie jakie są piękne, ale także promowanie postaw na pTAK! oznaczających szacunek dla całej Przyrody, życie w poszanowaniu naszej Planety i podejmowanie świadomych decyzji każdego dnia (www.jestemnapTAK.pl). Ciekawostką tegorocznego pikniku będzie z pewnością Autobus Energetyczny, czyli mobilne centrum edukacyjno - informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu. Centrum to znajduje się w autobusie miejskim, który został wyposażony w modele, makiety i tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej (www.autobusenergrtyczny.pl).

Do naszego tegorocznego pikniku przyłączyła się Fundacja Plastics Europe Polaka (www.plasticseurope.pl) , która będzie prezentowała (pierwszy raz w Gdańsku) bardzo interesującą wystawę pokazującą, jak tworzywa sztuczne poddawane są recyklingowi.

Na piknik przyjedzie także ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu), który zaprasza na spotkanie, na którym opowie o swoim ostatnim "Recykling Rejsie", czyli kajakowej wyprawie po Bałtyku (www.recykling-rejs.pl). Podczas spotkania Dominik poopowiada także o zanieczyszczeniu Bałtyku i sposobach walki z tym problemem.
Zapraszamy na "III GDAŃSKI PIKNIK EKOLOGICZNY", który odbędzie się w sobotę 19 września 2015 r. w godzinach od 11:00 do 14:00 na gdańskim Przymorzu przy ul. Jagiellońskiej 11.

Przeczytaj także

Opinie