stat
Impreza już się odbyła

II turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich

W sobotę ósmego listopada w Gdyni odbędzie się Polska Liga Walk Rycerskich. Są to zawody pełnokontaktowych walk rycerskich. Udział w nich wezmą najlepsze drużyny z Polski oraz gościnnie ekipa z Kaliningradu.

Polska Liga Walk Rycerskich to seria zawodów, która wyłania najlepsza ekipę rycerzy w kraju. W sobotę starcia odbędą się na hali YMCA w Gdyni.

Rycerskie MMA
Pełnokontaktowe walki rycerskie to prężnie rozwijający się sport. W ostatnich mistrzostwach świata udział wzięło ponad 20 reprezentacji. Występują tam nie tylko kraje z Europy, ale nawet USA, Japonia czy Argentyna. Sami zawodnicy mówią o swoich występach: "sport w historycznej oprawie."

Jest to prawdopodobnie jedyny na świecie grupowy sport walki. Często mówi się o tego typu imprezach "rycerskie MMA". Dozwolone są uderzenia pięścią, rantem tarczy czy kopnięcia. Na sali YMCA odbędą się zawody w najbardziej widowiskowej formule, czyli 5 vs 5. Oznacza to, że każda z drużyn wystawia pięciu zawodników, walka jest przerywana dopiero w momencie, gdy w przegranej drużynie nikt nie stoi na nogach. Ze względu na widowiskowość walk często nazywane są one "rycerskim MMA".

- W Gdyni zmierzą się najlepsi rycerze z całej Polski, którzy już niedługo zasilą szeregi Rycerskiej Kadry Polski - opowiada Marcin Janiszewski z Polskiego Stowarzyszenia Walk Rycerskich - dodatkowo na turnieju będzie utytułowana drużyna z Kaliningradu, zwycięzcy ostatniego turnieju ligowego w Gdyni, co podniesie rangę i poziom widowiska.
Zawodnicy walczą nie tylko o wygraną swojej drużyny. Każdy chce się jak najlepiej pokazać selekcjonerowi kadry. Wybierze on skład, który będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata. W 2015 roku odbędą się one na zamku w Malborku. Polska w ostatnich mistrzostwach zajęła drugie miejsce na świecie.

Z Pomorza Fabryka Świń
Trójmiasto reprezentować będzie Fabryka Świń, aktualni wicemistrzowie kraju. W skład fabryki wchodzą członkowie wielu bractw rycerskich, którzy poświęcili się doskonaleniu walki. Pochodzą oni z m.in. z: Kompanii Czarnego Gryfa, Wolnej Kompani Piechoty Lekkiej, Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici oraz Chorągwi Hrabiego Bolingbroke.

Pomorska drużyna jest jedną z najbardziej utytułowanych w kraju. W ostatnich rozgrywkach ligowych w Grunwaldzie Fabryka Świń zajęła trzecie miejsce w kraju. Zawodnicy z Trójmiasta zdobywali również medale mistrzostw świata a także reprezentowali Rycerską Kadrę Polski w półfinale programu Mam Talent.

Polska Liga Walk Rycerskich, sobota 8 listopada, godz. 13-17, Gdynia hala YMCA ul. Żeromskiego26, Bilety: dorośli 5 zł, osoby do 15 roku życia: 3 zł. Dzieci do lat 6 gratis.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij