stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

II Sopocki Piknik Naukowy

Wydarzenie w ramach

W dniach 22-26 maja odbędzie się kolejny, już XI Bałtycki Festiwal Naukowy, ogromna impreza popularyzująca naukę w przeszło 800 wydarzeniach. Jednym z elementów Festiwalu jest Sopocki Piknik Naukowy, którego organizatorem jest Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk.

W zeszłym roku, przy pięknej pogodzie mieszkańcy Sopotu, młodzież i turyści mogli zapoznać się z wieloma prezentacjami naukowymi, porozmawiać z naukowcami, wziąć udział w konkursach, mile spędzić sobotnie przedpołudnie.

W tym roku zapraszamy wszystkich na kolejny, drugi piknik w Sopocie. Instytut Oceanologii w tym roku obchodzi jubileusz 60 lecie powstania (13 września) i z tej okazji na pikniku obejrzeć będzie można wystawę fotograficzną "60 lat Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w badaniach morza". Odbędą się warsztaty naukowo-plastyczne "Nieznany morski świat", w których uczestniczyć będą dzieci i młodzież poznając (np. pod mikroskopem) różne stworzenia morskie i tworzyć dzieła plastyczne na ich temat. Autorzy zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi a najlepsze prace będą eksponowane na wystawie.

Uniwersytet Gdański wystąpi z stoiskiem muzycznym "Oaza Medytacji", Muzeum Sopotu zaprezentuje materiały "Z muzealnego magazynu". Grodzisko w Sopocie przedstawi prezentację " Drwa, wióry, supły i kołtuny". Placówki Polskiej Akademii Nauk to Instytut Budownictwa Wodnego na stoisku "Zbrojenie gruntu- zieleń zamiast betonu" i Stacja Ornitologiczna Muzeum i Instytutu Zoologii "Siewkowce na obszarze NATURA 2000 Ujście Wisły". "Polskie urządzenia w misjach kosmicznych" przygotowane przez Centrum Badań Kosmicznych PAN i "Badania zanieczyszczeń wód" przygotowane przez Instytut Geofizyki PAN będą prezentowane w stoisku GEOPLANET Polskiej Akademii Nauk.

Instytut Oceanologii, organizator pikniku, przygotował szereg interesujących stoisk. I tak z zakresu chemii morza pokaże stoisko "Dary natury z morskiej wody", fizyka morza to stoiska "Słońce i morze" oraz "Akustyka morza- nasze oczy i uszy pod wodą". Zakład Dynamiki Morza przygotował trzy stoiska "Arktyczne badania z zakresu oceanologii fizycznej", "Morze-naturalne źródło i odbiorca aerozoli" i "Prezentacja wyników numerycznego modelu ekosystemu Morza Bałtyckiego". Ekolodzy pokażą "Łąki trawy morskiej- projekt ZOSTERA" .

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.