Impreza już się odbyła
PATRONAT

II Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy ... dla Kamila (50 opinii)

Wydarzenie w ramach

Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy to propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach, pozytywnym "zakręceniu" oraz przyjrzeniu się niepowtarzalnemu klimatowi okrytych nocą widoków na panoramę miasta.

My Secret Garden Party

gru 6

piątek, godz. 21:00

Gdańsk,
bilety 10 zł

European Jamboree 2020

27 lipca - 6 sierpnia 2020, godz. 09:00

Wyspa sobieszewska
Tym razem jedziemy dla Kamila, jednego z nas - rowerzystów, który po powrocie z pomaturalnej wyprawy rowerowej do Wenecji dowiedział się, że jest chory na białaczkę. Jedynym ratunkiem dla niego jest znalezienie bliźniaka genetycznego do przeszczepienia szpiku kostnego. Chcemy, aby nasz przejazd namawiał wszystkich do rejestrowania się w bazie dawców szpiku. To jedyny sposób w jaki możemy pomóc naszemu koledze. 

Będziemy podróżować ulicami, ścieżkami rowerowymi, a możliwe że również lasem, gdzie jedynym źródłem światła będą światełka naszych rowerów - oto główne powody, dla których warto 31 sierpnia (sobota) od godziny 20:00 być razem z nami na Alei Topolowej przy Skwerze Kościuszki. Wyjazd planowany jest na godzinę 21:00.

Tym razem przejazd będzie miał start i metę w dwóch różnych miejscach - wyprawę zakończymy na Polance Redłowskiej, gdzie w blasku ogniska będziemy mogli zjeść m.in. grochówkę i napić się gorącej herbaty. To nie jedyne atrakcje na zakończenie :) 

Trasa przejazdu będzie podawana podobnie jak za pierwszym razem etapami. Jest jednak różnica w stosunku do pierwszej edycji - trasy będą dwie: rodzinna i wyczynowa. Razem wystartujemy i będziemy chcieli razem dojechać do mety, jednak większą część trasy pokonamy w dwóch peletonach. Opisy tras zostaną zaprezentowane nie później niż do 27 sierpnia.

Jeździmy dla przyjemności i bez pośpiechu, a przede wszystkim bezpiecznie. Godzina zakończenia przejazdu zależy od wielu czynników, w tym pogody, ilości uczestników, a także ich kondycji i chęci. Nie zamierzamy zamęczyć uczestników trasy rodzinnej, a jak będzie z drugą trasą... ;)

Zaplanowana trasa:
Wyjeżdżamy wszyscy z Alei Topolowej i przejeżdżamy Bulwarem. Następnie: Aleja Piłsudskiego, Węzeł Franciszki Cegielskiej, Kielecka, Rolnicza, Chwarznieńska i rozpoczynamy odcinek leśny. Jedziemy (dalej wspólnie) drogą wzdłuż ciepłociągu. Dojeżdżamy do Demptowa i tam nastąpi rozdzielenie. Trasa rodzinna to zjazd w dół ul. Demptowską i Kartuską w kierunku ulicy Morskiej i głównymi drogami chcemy dojechać do centrum miasta. 

Grupa o lepszych umiejętnościach i żądna przygody nie wyjeżdża z lasu i jedzie aż do ul. Wolności ścieżkami leśnymi. Będzie przejazd nad Estakadą Kwiatkowskiego! 

Planujemy połączyć peletony, aby wspólnie przejechać ponownie Aleją Piłsudskiego i udać się na Polankę Redłowską. Tam czeka na nas ognisko, śpiewy i gorący poczęstunek.

Mamy nadzieję, że ta trasa zadowoli każdego! Dodatkowo - trasę leśną zabezpieczać będą ratownicy medyczni na quadach.

Każdy bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i sam dba o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zarówno swoje i jak pozostałych (konieczne jest posiadanie działających świateł - zarówno z przodu jak i z tyłu). Jako organizatorzy będziemy otwierali i zamykali kolumnę podróżujących - prosimy o stosowanie się do próśb i zaleceń organizatorów.

Jeśli chcesz popatrzeć nocą na Gdynię z pustych ulic, wśród migających światełek rowerzystów, jeśli chcesz poznać klimat nocnego przemierzania miasta na rowerze - zapraszamy, przyjedź.

Uwaga! W dniu kiedy będziemy jeździć nocą organizowany jest festyn rodzinny na zakończenie lata organizowany przez GOSiR i zapraszamy wszystkich już od wczesnych godzin porannych na Plażę Miejską w Gdyni. Atrakcje będą dla każdego, a do jazdy na rowerze zapraszać będą znane osoby.

więcej informacji: www.ingremio.edu.pl oraz na stronach facebook'owych: Mobilna Gdynia oraz dedykowanej wydarzeniu.

Wydarzenie jest objęte Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

Opinie (50)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • imprezy i akcje charytatywne , zajęcia rekreacyjne , trening
  lis 23
  sobota, g. 16:00 - 19:00
  Gdańsk, Sopot, Ergo Arena
  VII Gdański Zumbathon

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni