stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

I Plener Kowalstwa Artystycznego - Oliwa 2012 (3 opinie)

Na półmetek okresu urlopowego serdecznie zapraszamy na pierwsze tego typu warsztaty plenerowe z kowalstwa artystycznego w Oliwie oraz na kolejne prezentacje pokazu kucia stali urządzeniami wodnymi z XVI wieku.

Wyobraź sobie: Środek lata w mieście a tu las w letniej szacie, a na tle tego malowniczego krajobrazu -XVI wieczna, zabytkowa kuźnia wodna nad potokiem Oliwskim. Tu historia miesza się z dzisiejszą teraźniejszością. Przykład? Proszę bardzo: unikatowe młoty wodne i narzędzia do cięcia stali napędzane siłą wody i wystawa fotograficzna pt. "Kobieta w Kuźni" oraz pokazy pracy kowali.
Nie wierzysz - przyjdź i zobacz to sam...

Kuźnia Wodna-Dolina Radości Oliwa
Kuźnia Wodna-Dolina Radości Oliwa
I plener kowalski - to prezentacje ,pokazy pracy kowali którzy w scenerii XVI wiecznej kuźni przybliżą ten zapomniany fach, zaprezentuję ciekawostki z tej dziedziny jak i udowodnią iż kowalstwo wciąż jest jednym z ogniw dzisiejszej cywilizacji, która w erze informatyki i komputeryzacji nie zapomniała o tym najstarszy zawodzie świata.

Muzeum czynne 05.08.2012- od godz.11-17
bilety wstępu:
normalny 6zł
ulgowy 3zł


Na pokaz kucia godz.16 :00
imprezowy 15zł
ulgowy (młodzież szkolna) - 3zł

dodatkowo do 30.09.2012 otwarta jest wystawa fotograficzna pt: 60 -lecie FSOPrzeczytaj także

Opinie (3)

 • i za co tu płacić? (1)

  i komu znów płacić.
  Promują się i my mamy do tego interesu dokładać? Komu, i na jakich zasadach???

  • 1 4

  • uu

   kolego kup koksu przywies paleniska ,kowadla itp i wtedy porozmawiamy o twojej promoci .... a w atobusie tez pewno nie kasujesz biletow ,do kina tez chuba nie chodisz bo tam sa bilety i zasady

   • 1 1

 • nikt nikogo do niczego nie namawia- a opłata obowiązuje za zwiedzania muzeum .
  To fakt bilet obowiązuje - zawsze możemy postulować aby muzea miały bilety bezpłatne ,tylko kto poniesie taki koszt ! Bo ja nie

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.