stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hypnotic Brass Ensemble (2 opinie)

Nieziemsko utalentowani i nieziemsko przystojni. Koncertom Hypnotic Brass Ensemble towarzyszą często określenia typu: "tornado", "huragan", względnie "sztorm". Będzie to już ich drugi koncert na gdańskiej scenie.

Basia

lis 26

wtorek, godz. 19:00 - 21:30

Gdańsk,
bilety 179-199 zł
Kup bilet
Ta niezwykła orkiestra dęta z Chicago składa się z 8 braci dorastających w muzykalnej rodzinie trębacza Phila Cohrana, członka legendarnej Sun Ra Arkestra. Oprócz praktycznych umiejętności gry na instrumentach dętych, synowie wynieśli z domu także zamiłowanie do jazzowej awangardy. Jednak sami przyznają, że w pewnym momencie potajemnie słuchali hip hopu, a ich idolami byli raperzy: Ice Cube i Eazy-E.

jazz - koncerty w Trójmieście


W 1999 roku bracia zaczęli grać na ulicach i stacjach metra w Chicago. Niedługo później stworzyli zespół brassowy. Wtedy też rozwinął się i ukształtował ich niepowtarzalny styl - połączenie jazzowej tradycji brass bandów z funkiem, soulem i hip-hopem. Od tamtej pory występowali i nagrywali m.in. z Erykah Badu, Gorillaz, Flea z Red Hot Chilli Peppers, Tony Allenem, Princem, Mos Defem, De La Soul, Ghostface Killah, Wu-Tang Clanem, czy Childish Gambino. Ich najpopularniejszy utwór War, trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu Igrzyska Śmierci.

W listopadzie 2017 roku w wytwórni Honest Jon's ukazał się ich dziewiąty album Book of Sound. Płyta jest hołdem dla spuścizny zmarłego w zeszłym roku Phila Cohrana i jego filozofii afrocentrycznego astralnego jazzu. Pod koniec 2018 roku ukazał się ich dziesiąty album Bad Boys of Jazz, który zespół zaprezentuje podczas koncertu w Gdańsku.

Opisywanie ich koncertów to niezwykle trudna sprawa, a spotykane często określenia, takie jak: "huragan", "sztorm" czy "tornado", nawet w połowie nie oddają tego, co dzieje się zarówno na scenie, jak i wśród publiczności. Nie bez powodu HBE znani są również jako The Bad Boys of Jazz - Damian Tomczyk, jazzsoul.pl

SKŁAD:
Gabriel Hubert (Hudah) - trąbka
Saiph Graves (Cid) - puzon
Tycho Cohran (L.T.) - suzafon
Amal Baji Hubert (Baji/June Body) - trąbka
Jafar Baji Graves (Yoshi) - trąbka
Seba Graves (Clef) - puzon
Tarik Graves (Smoov) - trąbka
Christopher Anderson (360) - perkusja
Uttama Hubert (Rocco) - baryton

Opinie (2) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni