• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Hypnodrone Ensemble, AEIYM, Otay:onii

Zapraszamy 5 maja do Desdemony na koncert: Hypnodrone Ensemble, AEIYM, Otay:onii.

HYPNODRONE ENSEMBLE (Niemcy) - space rock / kraut rock / drone
Formacja założona została w 2014 roku w Berlinie przez kanadyjskich gitarzystów Aidana Bakera (stanowiącego połowę duetu Nadja) oraz Erica Quacha (stojącego za projektem Thisquietarmy, w którym nagrywa m.in. z Away'em, perkusistą legendarnego Voivod). Instrumentarium uzupełniane jest zazwyczaj o więcej niż jedną perkusję, bas, czasem altówkę czy saksofon. Hypnodrone Ensemble porusza się w obszarach space rocka, kraut rocka czy shoegaze'u a tworząc długie, wprawiające w trans, psychodeliczne kompozycje. Zespół występował m.in. na takich festiwalach jak Beautes Soniques, Psych in Bloom czy Incubate Festival. Do Polski przyjeżdża w ramach promocji najnowszego albumu "The Signal in the Signal", który ukaże się pod koniec marca.
https://hypnodroneensemble.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/hypnodroneensemble

folk / reggae / world - koncerty w TrójmieścieAN EAGLE IN YOUR MIND (Francja) - dark folk
An Eagle In Your Mind destyluje folk najeżony ciężką perkusją, hipnotycznymi opóźnieniami, dźwiękami syntezatorów z lat 70tych oraz egzotycznymi dronami. Hipnotyczny folk z pogranicza pustynnego bluesa, muzyki elektronicznej, psychodelicznego rocka i muzyki sakralnej. Paradoksalna alchemia między tak wieloma heterogenicznymi elementami. An Eagle In Your Mind lubią zacierać granice. To duet nomadów, dla którego muzyka jest podróżą, pragnieniem horyzontu i światła. Od 2016 roku to właśnie na drogach Europy i Afryki duet komponuje i nagrywa. Po drodze duet otacza się kolorowym i kwitnącym instrumentarium: guembri (akustyczny bas, który towarzyszy pieśniom uzdrowicieli od Sudanu po Maroko), harmonią indyjską, gitarą dreadnought, banjo, berberyjską lub brazylijską perkusją, automatem perkusyjnym, syntezatorami itp. Z tego podłoża duet wydobywa współczesny folk, nasycony elektryzującym napięciem, który sami określają jako hypnotic folk. An Eagle In Your Mind tworzą Sophia oraz Raoul. Na swoim koncie mają wydane dwie duże płyty oraz epke, pod koniec marca tego roku swoją premierę będzie miała ich nowa płyta zatytułowana "Intersection.
https://www.aneagleinyourmind.com https://aneagleinyourmind.bandcamp.com
https://www.facebook.com/aneagleinyourmind.music


OTAY:ONII (Chiny/USA) - electronic / ambient / noise / experimental
Pochodząca z Chin Lane Shi:otayonii to artystka rezydująca na przemian w Nowym Jorku i Szanghaju. Jej głównymi polami zainteresowań są interaktywne multimedia i sztuka dźwięku.
Lane Shi jest wokalistką shoegaze'owego/post-punkowego kwartetu Elisabeth Colour Wheel (Flenser Records). W 2018 roku rozpoczęła równoległą karierę solową, czego owocem są dwa albumy, a trzeci zatytułowany "Dream Hacker" powinien ukazać się pod koniec lutego. Muzyka Otay:onii to oryginalny miks ambientu, eksperymentalnego popu, elementów chińskiej muzyki ludowej i szczypty noise'u.
Artystka na dwa tygodnie przed koncertami w Polsce wystąpi aż trzykrotnie podczas legendarnego festiwalu Roadburn, który odbywa się co roku w holenderskim mieście Tilburg.
https://otayonii.bandcamp.com/
https://www.laneshiotayonii.com/
https://www.facebook.com/Laneshiotayonii

Opinie