• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Houria - pokaz specjalny + spotkanie z Magdaleną Kowalą i Iloną Bekier-Ekwa

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Serdecznie zapraszamy na nasz kolejny pokaz specjalny! Tym razem na ekranie film "Houria".

paź 11

środa, godz. 18:00

bilety 38,90 zł
przedsprzedaż 28,90 -26,90 zł
Zarówno reżyserka Mounia Meddeour, jak i aktorka pierwszoplanowa Lyna Khourdi to doceniane na festiwalach filmowych twórczynie, które tym razem poprzez taniec i jego uzdrawiającą moc opowiadają wzruszającą historię o przyjaźni, wspólnocie i solidarności.
Po seansie odbędzie się spotkanie z Iloną Bekier-Ekwa oraz Magdaleną Kowalą.

8.06 godz. 18:00
"Houria"

reżyseria: Mounia Meddour
produkcja: Francja
gatunek: dramat

Opis filmu:
Algier. Houria (25) jest utalentowaną tancerką, która marzy, aby występować w Algierskim Balecie Narodowym. Aby związać koniec z końcem w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po wygraniu finałowego zakładu Houria zostaje napadnięta przez Alego, który jest zdeterminowany, aby odzyskać pieniądze. Kiedy budzi się w szpitalu, rokowania nie są optymistyczne: nie umie mówić i z całą pewnością już nigdy nie będzie tańczyć. Houria nie potrafi zrezygnować ze swoich marzeń i z pełnym zaangażowaniem rozpoczyna rehabilitację. W ośrodku poznaje inne kobiety skrzywdzone przez los. Houria postanawia, że pomoże im wyjść poza poranione ciała i stanąć prosto ucząc je tańca.

Magdalena Kowala - tancerka, choreografka, pedagożka, jak również tłumaczka języka hiszpańskiego i katalońskiego. Od roku 2019 współtworzy zespół teatru tańca Hertz Haus, z którym zrealizowała spektakle: Her(t)z, Solo na 4 kaski i stracony czas, 102 i pół (duet otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę publiczności na Festiwalu SoloDuo w Budapeszcie, I nagrodę w konkursie My move oraz II nagrodę indywidualną przyznaną przez Iwonę Olszowską podczas konkursu 3...2...1...Taniec! w Krakowie), Unbody (spektakl otrzymał pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best Off 2022 oraz został włączony do Puli Polskiej Sieci Tańca 2022), Portrety beznadziejne spektakl usieciowiony, Mirroring, Frauen in Flammen oraz najnowszą pracę solową Sześć zrealizowaną w ramach stypendium kulturalnego miasta Gdańska. Jej obszarem zainteresowania jest również terapia w tańcu, aktualnie prowadzi zajęcia w ramach Projektu Zatańcz z Parkinsonem w Gdyni oraz jest w trakcie programu nauczycielskiego jogi wg metody B.K.S. Iyengara.

ILONA BEKIER-EKWA - Choreografka, doświadczona i wszechstronna tancerka, nauczycielka yogi, założycielka Womanifesto. Dyplomowana nauczycielka Hatha Yoga 200h, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, dyplomowana instruktorka tańca Hip Hop, finalistka oraz choreografka programu You Can Dance Po Prostu Tańcz. Na scenie i w telewizji występuje od dziecka, swoje pierwsze kroki stawiała w Teatrze Buffo i Roma. Tworzy choreografie w popularnych programach telewizyjnych, filmach, reklamach, teledyskach, koncertach oraz spektaklach, w Europie i Azji. Praca jest jej pasją. Prowadzi szkolenia i warsztaty, dzieląc się nią od ponad 15 lat, w wielu krajach (m.in. w Institude of Arts Barcelona, DanzArt Festival na Sycylii, w Pakistanie i Wietnamie.) Ilona szuka w ruchu harmonii, interesuje ją rozwój na wszystkich poziomach (fizycznym, mentalnym, emocjonalnym, duchowym). Łączy swoje doświadczenie sceniczne z tańcem intuicyjnym i terapeutycznym oraz z medytacją i filozofią yogi. Jest autorką metody Heels Ritual łączącej taniec na obcasach z yogą i podróżą w głąb siebie.
W 2019 roku stworzyła projekt artystyczno-rozwojowy Womanifesto dla tancerek, wokalistek, aktorek i artystek w każdym wieku. Zwieńczeniem kilkumiesięcznych warsztatów jest niepowtarzalny spektakl w choreografii i reżyserii Ilony, w którym kobiety wyrażają swoje historie oraz uwalniają emocje poprzez taniec i inne formy sztuki. Uczestniczki projektu wystąpiły do tej pory w pięciu teatrach w Warszawie (m.in. Teatr Kamienica, Imka, Capitol), na Sycylii, w Stoczni Gdańskiej, w kampaniach marek Adidas i Nudyess, w teledyskach międzynarodowych artystek, m.in. francuskiej wokalistki ZAZ, Kayah, Natalia Kukulska, Maria Sadowska, Moriah Woods i Anita Lipnicka.

Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/329568

Zapraszamy !
Dofinansowano ze środków Stowarzyszenia Kin Studyjnych.
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Opinie