stat
Impreza już się odbyła

Horsy

Tuż po premierze wideosesji pt. "Kitchen Session" wrocławski projekt Horsy rusza w trasę koncertową po Polsce. W sobotę, 16 marca, zagra w gdańskiej Ziemi. Do swojego kosmicznego tunelu wypełnionego muzyczną energią chce wciągnąć wszystkich fanów niekonwencjonalnej elektroniki.

Horsy, czyli Tomek Wódkiewicz, to muzyk, producent i konstruktor interaktywnych robotów muzycznych. To improwizująca maszyna dancingowa stworzona do występów live. Ich namiastką jest wydana niedawno wideosesja pt. "Kitchen Session" autorstwa Emiko.

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Kompozycje Horsy'ego składane są z udziałem loopmaszyny w przeciągłe sety, w których sekwencje melodii przeplatają się z tańczącymi bitami. Duży poziom swobody pozwala artyście zatrzymać na chwilę cały spektakl i razem z publicznością zaplanować, co ma się za chwilę wydarzyć lub odwrócić sytuację muzyczną tak, aby z estetyki klubowego wydarzenia przejść w dancing lat 70-tych. Publika staje się integralną częścią koncertów, a wypełniona dźwiękiem i ruchem przestrzeń pulsuje swoim własnym, szalonym rytmem. Nie bez znaczenia są też kostiumy. Horsy kolekcjonuje stroje sceniczne, które swoją oryginalność zawdzięczają pochodzeniu - część z nich artysta zdobył podczas podróży po Azji i Maroko.

Zanim Horsy stał się Horsy'm w 2013 roku powołał do życia zespół Joy Pop, którego drugi album gościł jako "płyta tygodnia" w PR Czwórka. Wódkiewicz ma na koncie muzykę do kilku spektakli teatralnych i performensów (współpracował m.in. z Krzysztofem Garbaczewskim czy Eweliną Marciniak) oraz debiut reżyserski "eXistenZ" w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pisze muzykę do reklam oraz instalacji multimedialnych. W roku 2012 zdobył drugą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Cage`owskim. Pod szyldem "Bioporty" konstruuje interaktywne roboty muzyczne prezentowane m.in. we wrocławskim IP Studio czy na festiwalu Opene'er. Jest również producentem odpowiedzialnym za powstanie takich klubów jak warszawskie Cząstki Elementarne czy wrocławska Wyspa Tamka.

Horsy debiutował na scenie Electronic Beats festiwalu Nowe Horyzonty, co otworzyło mu furtkę do wrocławskich klubów oraz festiwali takich jak Podwodny Wrocław czy Las Camp. Trasa koncertowa obejmie pięć polskich miast (Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Zielona Góra) oraz czeską Pragę. Bilety w cenie 15 zł do kupienia w miejscu wydarzenia.

Więcej informacji:
Premierowa sesja live: https://bit.ly/2UWdei1
Oficjalny kanał YouTube: https://bit.ly/2tqeq1p
Fb.com/horsyofficial
Instagram.com/horsy_official

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • muzyka elektroniczna
  kwi 24
  sobota, g. 22:00
  Sopot, S.F.I.N.K.S 700
  Partiboi69
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  maj 1
  sobota, g. 20:00
  Gdynia, Studio Panika
  Too Many Zooz