stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Högni Egilsson (1 opinia)

Już 12 grudnia zapraszamy wszystkich fanów dobrej muzyki na niezwykłą ucztę dla uszu, będącą gratką dla wielu melomanów. W Sali Kryształowej Zatoki Sztuki wystąpi bowiem islandzki muzyk, multiinstrumentalista i wokalista - Högni Egilsson.

maj 1

sobota, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 89 zł
paź 21

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
Kup bilet
Ten trzydziestoletni artysta jest prawdopodobnie jednym z najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych obecnie muzyków na Islandii. Jest jednym z członków popularnego zespołu GusGus, dla którego skomponował i zaśpiewał część utworów na dwóch ostatnich albumach "Arabian Horse" i "Mexico" oraz jeździł w trasy koncertowe po całym świecie. Hogni Egilsson jest również kompozytorem i wokalistą w 7 osobowym projekcie Hjaltalín, na którego koncie jest wiele nagród islandzkiego przemysłu muzycznego oraz współpraca z narodową orkiestrą symfoniczną.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Artysta tworzy także muzykę do sztuk teatralnych i filmów (m.in. Days Of Gray) oraz współpracuje z ludźmi odpowiedzialnymi za elektroniczny projekt Gluteus Maximus. Aktualnie Egilsson kończy pracę nad swoim solowym albumem. Jego unikalne podejście do kompozycji połączy 40 osobowy chór męski, orkiestrę smyczkową, elektronikę oraz charakterystyczny głos samego artysty tworząc przejmującą i bogatą w dźwięki całość.

W Zatoce Sztuki Högni zaprezentuje podczas swojego kameralnego, solowego koncertu utwory zespołów GusGus i Hjaltalin w pięknych, surowych aranżacjach na gitarę i fortepian, a także solowe kompozycje, dzięki czemu każdy znajdzie w tej muzycznej uczcie coś dla siebie.

Bilety wkrótce do nabycia w recepcji Zatoki Sztuki.
Cena 45 zł (przedsprzedaż I pula)

Opinie (1)

  • Dajcie modulary!

    Tutaj jego wystep z Gus Gus: https://www.youtube.com/watch?v=M80TrgxCS4M

    Kopie d*psko, niestety tutaj beda instrumenty akustyczne zamiast pieknego brzmienia Modularow...

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.