• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Hit 50 - lecia Czerwonych Gitar

Szkoła Podstawowa nr 16 w Gdańsku Oruni postanowiła uczcić na swój sposób wspaniały jubileusz 50 -lecia " Czerwonych Gitar" - zespołu wywodzącego się z Wybrzeża.

Przez cały styczeń trwał plebiscyt na największy hit " Czerwonych Gitar". Głosowali nie tylko uczniowie, ale i ich rodzice i dziadkowie oraz nauczyciele i pracownicy tej szkoły. Dla dzieci i młodzieży była to okazja na poznanie przebojów, które śpiewała niegdyś cała Polska, zaś dla osób dorosłych na pewno był to czas na wspomnienia z lat młodości. Na stronie internetowej SP 16 można było oddać swój głos na ulubioną piosenkę Czerwonych Gitar oraz uzyskać informacje o przebiegu wydarzenia. https://sp16.edu.pl/ Głosowanie odbywało się również na specjalnych kartkach, które uczniowie otrzymali od swoich wychowawców.

Drugą formą, z jaką zmierzyli się uczniowie, to konkurs na prace plastyczne inspirowane tytułami piosenek i ich tekstami. Każda klasa: od pierwszej do szóstej wylosowała jeden z wielu przebojów " Czerwonych Gitar" i dowolną techniką plastyczną przedstawiła jego treść . Spośród wykonanych przez uczniów prac plastycznych nauczyciele wybrali 50 najciekawszych, w myśl hasła " 50 rysunków na 50 - lecie w SP 16!". Będą one poddane ocenie specjalnie powołanego w tym celu jury, w skład którego weszli m.in. fotografik, nauczyciel Szkoły Artystycznej, dziennikarka.
Zorganizowano też szkolną wersję zabawy muzycznej " Jaka to melodia?", w której uczniowie klas I - VI odgadywali piosenki z repertuaru zespołu " Czerwone Gitary".

Wystawa najciekawszych prac, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego oraz plebiscytu na " Hit 50 -lecia Czerwonych Gitar" odbędzie się 18 lutego o godz. 10.50.

Wówczas Szkołę Podstawową Nr 16 zaszczyci swoją obecnością Jerzy Skrzypczyk, perkusista, wokalista, obecnie lider, a przede wszystkim jedyny muzyk "Czerwonych Gitar" występujący w zespole od 1965 roku! Ten wyjątkowy gość przybędzie do szkoły tuż po trasie koncertowej w Stanach Zjednoczonych, a przed serią koncertów jubileuszowych w Polsce i na miesiąc przed premierą najnowszej płyty " Czerwonych Gitar" . Informacja o przedsięwzięciu w SP 16 ukazała się również na stronie oficjalnej "Czerwonych Gitar" https://czerwonegitary.pl/www/

Konkurs, plebiscyt oraz spotkanie z Jerzym Skrzypczykiem są organizowane przez szkołę oraz przy udziale i pomocy Fundacji " Sopockie Korzenie".

Przeczytaj także

Opinie