stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hevelianówka online i offline

Pokazy naukowe na Zoomie o tym, co wisi w powietrzu, podchody z przyrodą Góry Gradowej, spacery badawcze dla bystrzaków, wędrówki po historycznych zakątkach fortu i Jan Heweliusz na ścianie Wozowni Artyleryjskiej. Hevelianum zaprasza na majówkę!

maj 16

niedziela, godz. 11:00

Gdańsk Wrzeszcz,
Wstęp wolny
maj 16

niedziela, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Otacza nas i jest dla nas niezwykle ważne, chociaż go nie widać. Powietrze, bo o nim mowa, ma szereg ciekawych właściwości. Od jego składu i jakości zależy życie na Ziemi. Kwaśne deszcze, huragany czy ogniste tornada to nie tylko element kina katastroficznego, a realne problemy, którym można się przyjrzeć bliżej podczas przygotowanego specjalnie na Hevelianówkę spektakularnego pokazu naukowego pt. Co wisi w powietrzu?. Pokaz będzie odbywał się online na platformie Zoom, w dniach 1-3 maja, dwa razy dziennie, o godzinie 11:00 i 13:00. Po zakupieniu biletu w cenie 10 zł, na podany w zamówieniu adres, zostanie wysłany link do spotkania. Pokaz skierowany jest do dorosłych i dzieci powyżej 7 lat.

Dla spragnionych wiosennych spacerów i odpoczynku wśród budzącej się do życia przyrody, Hevelianum przygotowało aż trzy rodzaje tras spacerowych. Można je przejść rozwiązując zagadki na kartach pracy przygotowanych do wydruku na domowej drukarce, które będą do pobrania ze strony www.hevelianum.pl od 30 kwietnia. Rozległe tereny zielone Hevelianum można bowiem zwiedzać o każdej porze dnia. Do wyboru są ścieżki: Przyrodnicze Wędrówki, Naukowym Krokiem i Dzieje Fortu. Za poprawne wykonanie zadań, na podejmujących to wyzwanie, w sklepiku Hevelianum czekać będą drobne upominki (do wyczerpania zapasów).

Tuż po zmroku, na ścianie XIX-wiecznej Wozowni Artyleryjskiej mieszczącej się przy głównym placu na Górze Gradowej, spacerowicze będą mogli zobaczyć premierowy film, w którym słynny gdański astronom Jan Heweliusz obchodzący w tym roku 410. rocznicę urodzin, zaprosi do Hevelianum. Film będzie pokazywany bez zatrzymywania, tak aby każdy miał możliwość obejrzenia materiału z zachowaniem bezpiecznych odległości od innych spacerowiczów.

Wystawy stałe Hevelianum będą otwarte. Wraca także wystawa czasowa Matematyczny PoCiąg na I piętrze Wozowni Artyleryjskiej. Podczas Hevelianówki będzie można je zwiedzać w godzinach 10:00-18:00 z zachowaniem reżimu sanitarnego przestrzegając limitu wejść, nosząc maseczki, korzystając z dystrybutorów z płynem dezynfekującym. O bezpieczeństwo zwiedzających dba także nanotechnologia wszystkie często dotykane powierzchnie, jak ekrany, klamki czy poręcze, są pokryte specjalną powłoką, która zabija bakterie, grzyby i wirusy.

Udanej Hevelianówki

Informacja o biletach

Pakiet wystaw interaktywnych - nauka
Bilet rodzinny
60.00 zł
Bilet normalny
25.00 zł
Bilet dla: dzieci powyżej 2 lat, uczniów i studentów nauczycieli, osób powyżej 60 roku życia, uczestników studiów doktoranckich.
20.00 zł

Wystawa:
Dookoła Świata - normalny
15.00 zł
Dookoła Świata - ulgowy
Bilet dla: dzieci powyżej 2 lat, uczniów i studentów, nauczycieli, osób powyżej 60 roku życia, uczestników studiów doktoranckich.
10.00 zł

Pokaz naukowy na Zoomie: Co wisi w powietrzu
10 zł
Wystawa czasowa: Matematyczny PoCiąg
15 zł normalny, 10 zł ulgowy

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

  • pokaz , zajęcia rekreacyjne
    maj 16
    niedziela, g. 10:00
    Gdynia, Marina Yacht Park
    Zostań Wodniakiem