• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hevelianówka czyli majówka w Hevelianum (1 opinia)

Zapraszamy do wspólnego spędzenia majowego weekendu, który w Hevelianum zaczynamy już w kwietniu. Będziemy na Was czekać na Górze Gradowej i w naszej nadmorskiej filii w Domu Zdrojowym w Brzeźnie od 30 kwietnia do 3 maja.

W planach mamy seanse w planetarium na głównym placu Hevelianum, warsztaty konstruktorskie i kosmiczne zabawy oraz pokaz artyleryjski. Dla tych, którzy odwiedzą Dom Zdrojowy w Brzeźnie przygotowaliśmy zajęcia Czary-Moczary, gdzie poznamy niezwykłe rośliny bagien i mokradeł.

Zapraszamy do wspólnej majówki z Hevelianum!
Hevelianówka. Program wydarzeń.
GÓRA GRADOWA, ul. Gradowa 6
30 kwietnia-3maja 2022
godz. 10:00-18:00

SEANSE W PLANATERIUM
30 kwietnia-3maja 2022
Namiot sferyczny zlokalizowany na głównym placu Hevelianum. Góra Gradowa.

Małe ABC czyli film o tematyce kosmicznej połączony z aktywnościami astronomicznymi.
Start: 12:00 (45 min.)

Interaktywny seans składający się z trzech kosmicznych opowieści dla najmłodszych widzów. Dlaczego czasami w ciągu dnia robi się ciemno. Jak powstaje tęcza oraz z czego składają się chmury? W trakcie wizyty w planetarium mali odkrywcy nauczą się odróżniać ziemskie kamienie od meteorytów oraz sprawdzą naturę światła. Podczas wspólnego seansu sprawdzimy też, jakie atrakcje czekają na nas na niebie każdego wieczoru.

Wiek: 5-9 lat | obecność opiekuna obowiązkowa dla dzieci do 13 roku życia
Liczba uczestników: 25 osób
Cena: 10/15 zł
 
Explore czyli film ukazujący w jaki sposób osiągnięcia pojedynczych osób potrafią zmienić świat.
Start: 14:00 (45 min.)
Wspólnie przyjrzymy się, w jaki sposób uczeni oraz naukowcy na przestrzeni wieków używali nieba jako kalendarza i zegara do mierzenia upływu czasu. W pięknych, kinowych wizualizacjach, ujrzymy statek kosmiczny podczas jego podróży z Ziemi na orbitę i dalej, do innych światów. Podczas seansu sprawdzimy też, jakie atrakcje czekają na nas na niebie każdego wieczoru.

Wiek: 9+ | obecność opiekuna obowiązkowa dla dzieci do 13 roku życia
Liczba uczestników: 25 osób
Cena: 10/15 zł
 
WARSZTAT WYOBRAŹNI
30 kwietnia-3maja 2022
Wystrzałowa katapulta czyli warsztaty konstruktorskie

Start: 11:00, 12:30, 14:00 (każdy warsztat ok 1h)
W trakcie zajęć w Warsztacie Wyobraźni nauczymy się, jak konstruować i budować ciekawe, zabawne, a czasem przydatne urządzenia. Tym razem będziemy konstruować przenośną, strzelającą katapultę. Ta, wykonana z prostych materiałów zabawka, pozwoli Wam strzelać korkiem na całkiem spore odległości! Własnoręcznie wykonane urządzenie zabierzecie ze sobą do domu.

Wiek: 6-10 | obecność opiekuna obowiązkowa dla dzieci do 13 roku życia
Liczba uczestników: 20 osób
Cena: 25/20 zł
 
KREATYWNY PLAC ZABAW
30 kwietnia-3maja 2022
Kosmiczna przygoda czyli podróż po krainie zabawy


Start: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30 (każdy warsztat ok 1h)
Motywem przewodnim zabaw w bajkowej przestrzeni Kreatywnego Placu Zabaw jest Kosmos. Będzie można zagrać w liczne gry i zabawy interaktywne, wcielić się w rolę kosmicznego konstruktora i zbudować swój własny kosmiczny pojazd, ubrać się w strój astronauty i zbadać pod mikroskopem kosmiczne kamienie! Na koniec odkryjemy podwodny świat Hevelianum.

Wiek: 3-5 | obecność opiekuna obowiązkowa dla dzieci do 13 roku życia
Liczba uczestników: 20 osób
Cena: 25 zł dziecko, 5 zł opiekun

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i pokaz artyleryjski
2 maja 2022 o godz. 12:00

Uroczyste podniesienie flagi przy hymnie państwowym oraz pokaz artyleryjski.
Lufa o wadze 130 kg, koła średnicy 110 cm, laweta długości 230 cm. Zobacz, jak wygląda wystrzał z repliki armaty o imieniu Elżbieta, którą nazwaliśmy na cześć żony Jana Heweliusza, patrona Hevelianum. Grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Garnizon Gdańsk, w pełnym rynsztunku, zaprezentuje jej możliwości.
Wstęp bezpłatny

DOM ZDROJOWY w Brzeźnie, ul. Zdrojowa 2
30 kwietnia-3maja 2022
godz. 11:00, 13:00, 15:00 (każdy warsztat ok 1h)


Czary-Moczary czyli warsztaty familijne
W trakcie warsztatów przeniesiemy się do magicznego świata bagien i mokradeł. Poznamy jego mieszkańców oraz strażników i odkryjemy, jakie tajemnice skrywają. Dowiemy się, jakie rośliny można znaleźć na bagnach, jak ważną rolę pełnią w przyrodzie, dlaczego są takie tajemnicze i kto im zagraża. Na własne oczy zobaczymy magiczne właściwości torfowców i poznamy rośliny, które potrafią sobie upolować obiad. Na koniec zajęć będziecie mogli zabrać ze sobą trochę czarów-moczarów. Adoptujcie rosiczkę, która zajmie się muszkami i komarami w waszym domu, przypominając, co kryją spowite gęstą mgłą czarodziejskie moczary...

Wiek: 6+, rodziny z dziećmi |obecność opiekuna obowiązkowa dla dzieci do 13 roku życia
Cena: 25/20 zł
Liczba uczestników: 20 osób
Miejsce: sala P2

Patronat: Trojmiasto.pl

Opinie (1)

  • Dom Zdrojowy to kpina - niewykorzystany potencjał

    Na majówkę jakieś denne warsztaty o bagnach? Nie kompromitujcie się!! To miejsce powinno tętnić życiem a jest eleganckim miejscem pracy dla kilku urzędników. Szumnie nazwana Restauracja Zdrojowa mieści się w ciemnym kącie z małymi okienkami, bez żadnego wystroju pasującego do tego miejsca, natomiast od reprezentacyjnej strony południowej z przepięknymi oknami så niedostępne dla ogółu pomieszczenia biurowe. Tam powinna być stylowa kawiarnia, odpowiednio urządzona a na dachu restauracja z widokiem na morze. Kto to aranżował po po kosztownym i rzetelnym remoncie?

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.