• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Helena Vondráčková u małych pacjentów w Sopocie

Helena Vondráčková odwiedzi jutro o godz. 17:00 Odział Dziecięcy Wojewódzkiego Zespołu Reumatologiczny Im.dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie przy ulicy 23 Marca 93.

gru 24

niedziela, godz. 16:00 - 20:00

bilety 359 zł
ulgowy 180 zł
Czyli kolejna gwiazda Festiwalu Sopockie Top of the Top. Telewizja Polsat już po raz kolejny wspomaga Światowe Archiwum Uśmiechu Marka Wysoczyńskiego. Ale wspiera również dzieci nie tylko małych pacjentów w szpitalu tuż obok Opery Leśnej gdzie odbywa się Festiwal ale umożliwia Markowi Wysoczyńskiemu zbieranie uśmiechów na plakatach festiwalowych od gwiazd. A jutro gwiazdami będą dzieci a Helena Vondráčková będzie dobrą ciocią, tak co roku gwiazdy zamieniają się w lekarzy, dobre duszki po prostu uśmiechnięte osoby. Dzieci będą rysować dla siebie ale także dla innych małych pacjentów na całym świecie. Warsztaty z Uśmiechem polegają właśnie na spotkaniach ze znanymi osobami i wspólnym rysowaniu Uśmiechów. Same te buźki są lekarstwem na ból, kłopoty i nudę w szpitalu ale są także czymś o wiele ważniejszym. Dzieci rysując uśmiechy rysują je jako lekarstwo dla wszystkich dzieci - czyli będąc same chore mogą być lekarzami i ludźmi bardzo silnymi. Ważna jest także świadomość, że dzieci są tak samo ważne jak osobistości. Uśmiechy w Archiwum pomagają tak samo obojętnie czy to uśmiech Wisławy Szymborskiej, dzieciaka z Iranu, Lizy Minelli, małego pacjenta z Szanghaju, królowej z Jordanii czy młodego człowieka z Domu Dziecka w Szczebrzeszynie.

W obecnym roku warsztaty z Uśmiechem odbyły się już w dziecięcym szpitalu onkologicznym w Kolonii a także w szkole w Gołdapi i szkole mniejszości słoweńskiej w Austrii i w kilku szpitalach w Słowenii. Uśmiechy Festiwalowe, które jutro rysować będą pacjenci w pięknym położonym w lesie sopockim szpitalu, pojadą niebawem do dzieci w Starostwie Polickim.

Warsztat z Uśmiechem odbył się już raz w dziecięcym szpitalu w Czeskiej Republice w Karlovych Varach a teraz uśmiechy wraz z dzieciakami w Sopocie będzie rysować gwiazda, która przywiezie dzieciom uśmiech w kolorowym dzbanku.

Opinie