• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Opener Festiwal 2024

Heineken Open'er Festival 2012 (46 opinii)

Heineken Open'er Festival to jeden z największych, najważniejszych i najlepszych festiwali muzycznych na świecie. Organizowany jest od 2002 roku. Jego pierwsza edycja odbyła się w Warszawie jako Open Air Festival. Potem organizator - agencja koncertowa Alter Art - przeniósł imprezę do Gdyni. W latach 2003-2005 festiwal odbywał się na Skwerze Kościuszki, od 2006 roku na terenie lotniska w Gdyni-Kosakowie.

PROGRAM KONCERTÓW

hip-hop - koncerty w Trójmieście


Środa, 4 lipca

Main Stage
18:00 Fisz Emade
20:00 The Kills
22:00 Bjork
00:00 New Order

Tent Stage
17:00 artysta będzie podany wkrótce
19:00 Tres.B
21:00 Yeasayer
23:00 The Ting Tings
01:00 Orbital

World Stage
20:30 SOJA
22:30 Gogol Bordello
00:30 Wiz Khalifa

Czwartek, 5 lipca

Main Stage
18:00 Kapela ze wsi Warszawa
20:00 Penderecki // Greenwood
22:00 Bon Iver
00:00 Justice

Tent Stage
17:00 Iza Lach
19:00 Dry the River
21:00 Jamie Woon
23:00 The Maccabees
01:00 Jessie Ware

World Stage
20:30 Pablopavo i Praczas
22:30 Major Lazer
00:30 artysta będzie podany wkrótce

Piątek, 6 lipca

Main Stage
18:00 L.Stadt
20:00 Bloc Party
22:00 Franz Ferdinand
00:00 artysta będzie podany wkrótce

Tent Stage
17:00 UL/KR
19:00 Toro y Moi
21:00 Nosowska
23:00 M83
01:00 Julia Marcell

World Stage

20:30 Łona Webber & The Pimps
22:30 Public Enemy
00:30 Klezmafour

Sobota, 7 lipca

Main Stage
18:00 Cool Kids of Death
20:00 Mumford & Sons
22:00 The Mars Volta
00:00 The XX

Tent Stage
17:00 The KDMS
19:00 Świetliki
21:00 Bat for Lashes
23:00 Friendly Fires
01:00 SBTRKT live

World Stage
20:30 artysta będzie podany wkrótce
22:30 Janelle Monae
00:30 artysta będzie podany wkrótce


PROJEKT SZTUKA

Maurycy Gomulicki
Galeria Openera to przestrzeń do której będziemy zapraszali rokrocznie innego ważnego, polskiego twórcę i oddawali mu teren festiwalu do realizacji zupełnego nowego dzieła. W ciągu kilku lat powstanie jedyna w swoim rodzaju kolekcja sztuki, pokazująca naszym zdaniem najciekawsze zjawiska w polskiej sztuce. Działalność Galerii zostanie zainaugurowana na tegorocznej edycji festiwalu przez specjalną wielkoformatową realizację Maurycego Gomulickiego.

Maurycy Gomulicki. Studiował na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP, w Barcelonie, Mediolanie i Meksyku. Dwa z tych miast zaznaczyły się najmocniej. To Warszawa - a zwłaszcza modernistyczny Żoliborz - oraz największa metropolia świata, czyli Meksyk Miasto. To w Warszawie, na Kępie Potockiej stoi jego Światłotrysk - różowy, neonowy pomnik w kształcie szklanki z buzującą bąbelkami oranżadą. W Warszawie Maurycy spędza wiosnę i lato, w Meksyku jesień i zimę.

Maurycy Gomulicki. Ciągle szuka detonatorów wyobraźni. Kiedy sam je tworzy, często wchodzi w dialog z erotyką i pornografią, tak jak wtedy, kiedy stworzył serię kolaży pod wspólnym tytułem "Pussy Mandala", wielki mural na ścianie Zachęty - "Fertility Pop" czy różowy Obelisk na poznańskim rynku. Ten ostatni z powodzeniem mógłby znaleźć się także przed warszawskim CSW wiosną 2006, kiedy Gomulicki przemierzając różowym kabrioletem ulice miasta otwierał swoją sztandarową wystawę - "Pink Not Dead!".

Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie też jedzie na Open'era - wspólnie pokażemy na nim muzykę widzianą oczami sztuki! W zaadaptowanym na niecodzienną kabinę projekcyjną bunkrze (dzieło Grupy Projektowej Centralna) festiwalowicze spotkają się oko w oko ze spektakularnymi instalacjami wideo, poświęconymi muzyce i dźwiękowi, obejrzą też teledyski, robione przez najlepszych artystów sztuk wizualnych dla zaprzyjaźnionych z nimi grup (m.in. cykl unikalnych teledysków dla Sonic Youth). Choć nie ma wciąż wielkiego gmachu Muzeum, zaprojektowanego przez szwajcarskiego architekta Christiana Kereza, a po placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki, gdzie miało stanąć, wciąż hula wiatr, Muzeum działa od 2008 roku w małej siedzibie tymczasowej, gdzie regularnie organizuje wystawy i aktywny program spotkań, wykładów, i projekcji filmowych. Ślady działań Muzeum można znaleźć w całej Warszawie - w Parku Rzeźby na Bródnie, na Pradze, w miejscach, gdzie trafia organizowany przez Muzeum festiwal "Warszawa w budowie". Wystawy i projekty artystyczne, przygotowane przez Muzeum, pokazywane były już w Tokio, w Moskwie, w Berlinie i w Brukseli. Wielką wystawę Aliny Szapocznikow, przygotowaną przez Muzeum, pokaże w tym roku słynna nowojorska MoMA. Od przyszłego roku Muzeum zajmie na parę lat szklany pawilon "Emilia" w centrum Warszawy - tam pokaże swą stale rosnącą kolekcję sztuki, dzieła najwybitniejszych polskich i zagranicznych artystów, i wtedy zacznie naprawdę przypominać muzeum.

Nowy Teatr
W tym roku zaprosiliśmy do współpracy bodaj najciekawszy i budzący najwięcej emocji warszawski Nowy Teatr. W specjalnie wybudowanej przestrzeni na terenie festiwalu, we współpracy z Open'er Festival, Nowy Teatr przedstawi kuratorską propozycję złożoną z kilku nowatorskich przedsięwzięć, które podejmują dyskusję nie tylko z istotnymi tematami społecznymi, ale również kwestionują granice teatru. Wśród artystów biorących udział w pierwszej edycji teatralnej Open'era będą m.in. Krzysztof Warlikowski i międzynarodowy kolektyw teatralny. W najbliższym czasie ujawnimy dalsze szczegóły programu.

Nowy Teatr, instytucja kultury miasta stołecznego Warszawy, tworzona jest przez Krzysztofa Warlikowskiego i grupę jego stałych współpracowników. Do zespołu artystycznego należy czołówka polskich aktorów. Nowy Teatr rozbudowuje przestrzenie dialogu z publicznością, nie ograniczając się jedynie do działań ściśle teatralnych. Jest miejscem nowej sytuacji artystycznej. Wolnym polem działania dla zaproszonych artystów i kuratorów, przestrzenią tworzoną przez ludzi z pomysłami. Nowy, nazywany przez media "ambasadorem polskiej sztuki", jest jedną z najczęściej zapraszanych za granicę polskich instytucji kultury.

"Anioły w Ameryce" to spektakl, który od premiery w 2007 roku zagrany został niespełna 50 razy. W tym roku powraca na afisz na festiwalu Open'er! Ta wyjątkowa prezentacja to wyczekiwany powrót tytułu poruszającego najistotniejsze dla teatru Krzysztofa Warlikowskiego tematy związane z wykluczeniem i poczuciem winy. Wspaniały, epicki tekst Tony'ego Kushnera to głęboka analiza duszy amerykańskiej, urastająca w spektaklu Warlikowskiego do uniwersalnej wizji miłości w czasach zarazy, miłości homoseksualnej, która ujawnia pokłady zła w nas. "Anioły w Ameryce" to także gwiazdorska obsada. Na scenie, podczas Open'era, zobaczymy: Stanisławę Celińską, Magdalenę Cielecką, Maję Komorowską, Maję Ostaszewską, Danutę Stenkę, Andrzeja Chyrę, Rafała Maćkowiaka, Zygmunta Malanowicza, Jacka Poniedziałka,Macieja Stuhra i Tomasza Tyndyka.

Planete+ Doc FIlm Festival

W ramach poszerzenia repertuaru filmowego, zaprosiliśmy do współpracy jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmów dokumentalnych PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL.

Wybór najciekawszych filmów z programu festiwalu PLANETE+ DOC wypełni tegoroczny repertuar nowopowstałej przestrzeni ALTER KINO i wpisze się w line-up festiwalu Heineken Open'er. W kolejnych tygodniach poprzedzających festiwal, organizatorzy obu festiwali będą odsłaniać nowe filmy z repertuaru ALTER KINA.

Festiwal PLANETE+ DOC - jeden z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie - kształtuje opinie i inspiruje do głębszej refleksji nad kondycją świata. To tu rozpoczął swą światową karierę film "Królik po berlińsku" Bartka Konopki, a polskie premiery miały tak głośne tytuły, jak "Walc z Baszirem", "Spotkania na krańcach świata", "Yes-Meni naprawiają świat" czy "Cremaster".

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Ceny biletów:

Karnety

4 dni (4-7.07.2012) - 370 PLN
karnet 4 dni + pole namiotowe - 410 PLN

2 dni (6-7.07.2012) - 290 PLN
karnet 2 dni + pole namiotowe - 330 PLN

Bilety jednodniowe:
4.07.2012 Środa - 165 PLN
5.07.2012 Czwartek - 165 PLN
6.07.2012 Piątek - 165 PLN
7.07.2012 Sobota - 165 PLN

Bilet dopłata - pole namiotowe - 80 PLN KUP (dostępny tylko w sklepie internetowym Alter Art) >>
- bilet jest ważny tylko z karnetem 2 dni lub karnetem 4 dni, bilet nie jest ważny z biletami jednodniowymi;
- stanowi opłatę za osobę nie za namiot;
- osoby, które nabyły karnet z polem namiotowym nie są zobowiązane do zakupu w/w wersji;
- liczba biletów jest ograniczona.

Bilet parkingowy dla campera / przyczepy - 400 PLN KUP (dostępny tylko w sklepie internetowym Alter Art) >>
- tylko posiadacze karnetów z polem namiotowym mogą nocować w camperze lub przyczepie campingowej;
- stanowi opłatę za camper / przyczepę nie za osobę;
- liczba biletów jest ograniczona;
- maksymalna powierzchnia zajmowana przez camper / przyczepę to 40 m2;
- maksymalna liczba osób mieszkająca w camperze / przyczepie - 8 osób;
- jest możliwość podpięcia prądu - standardowe przyłącze 230V, 16A - za dodatkową opłatą w kwocie 184,50 zł (w tym 23%VAT).

KUP BILET W SKLEPIE ALTER ART: www.alterart.pl/shop/sklep.php lub w punktach sprzedaży sieci Ticketpro.

Rekomendujemy zakup biletów tylko w oficjalnych źródłach sprzedaży. Zakup biletu poza siecią oficjalnych punktów sprzedaży rodzi ryzyko nabycia biletu nieautentycznego i w związku z tym ryzyko odmowy wejścia na Imprezę osoby legitymującej się takim biletem.

Aktualna edycja

Opinie (46)

 • !!!:( (5)

  znów będzie ten guaniany festiwal???!!!
  byłem i niepolecam:/

  • 17 73

  • a jakieś uzasadnienie...? (1)

   ja byłem raz i bardzo mi się podobało. jedyne czego żałuję, to to, że zabrakło sił na ostatnie koncerty ; ) świetna atmosfera, muzyka jakiej nigdzie indziej w tym kraju nie uświadczysz... czego więcej chcieć..? W zeszłym roku chciałem pójść na jeden dzień, ale przegrałem z pogodą. w tym roku zobaczymy jak będzie ze składem, na razie bez rewelacji... Bjork? Skąd oni ją wzięli? Z muzeum..? The XX rewelacja, bardzo się cieszę! Ale żeby od razu na główną scenę..? Nie róbmy sobie jaj z pogrzebu...

   • 2 3

   • nagłośnienie do d*pY

    Byłem rok temu na dniu z PRINCE-em. Na kilku scenach. Tylko na jednej dało się słuchać. Główna i pozostałe to nagłośnienie tak złe, że tylko nerw mnie szarpał. Realizatorzy dźwięku albo głusi, albo nie sprawdzili jak słychać na zewnątrz. Może w słuchawkach było OK a na scenie basy takie, że głośniki aż charczą. Nikogo nie interesowała jakość tylko MOC + BAS. To nie była muzyka, tylko hałas. PRINCE był świetny, a jak dla mnie to realizator spaprał koncert. Byłem i 2 m od sceny i 50 , 100, 200 m wszędzie dźwięk do d*py. Za tą kasę to kupię płyty lub koncert na DVD.

    • 1 2

  • kretyn jesteś (1)

   Zawistny beton zapewne.Siedz w domu grajac w gierki i płacz nieudaczniku.Normalnym daj się bronić.

   • 2 0

   • *bawić

    *bawić

    • 2 0

  • troll

   a wy sie dajecie złapać

   • 0 0

 • CENA (5)

  Ogólnie jeśli chodzi o zespoły to spoko, nawet parę gwiazd jest... ale cena to ja dziękuję, powinna być mniejsza.

  • 18 30

  • najlepiej za darmo i u Ciebie pod domem...

   • 10 3

  • (2)

   Nie zgadzam się z twoją opinią, jest relatywnie tanio czyli tak jak powinno być na nasze polskie warunki.

   Dla przykładu drogi trollu: Leeds Festival to 205 Funtów czyli jakieś 1042PLN, Rock am Ring to 160 Euro czyli jakieś 730 PLN.

   Więc ogarnij się:)

   • 10 2

   • dodam tylko...

    ze z doswiadczenia, na spokojnie, bez gonienia miedzy scenami w ciagu 1 dnia mozna wysłuchać 4 koncertów, co przez 4 dni daje ich 16, przy najdrozszej opcji z namiotem 410zł - cena za 1 koncert = 26zł. Mysle ze bardzo spoko.
    Jak komuś bardzo zależy na lepszym współczynniku może przyjść wcześniej i wyjść po ostatnich koncertach okolo 2 rano, zmieniajac szybko sceny da się spokojnie 6 koncertów zaliczyć.
    Koncerty poszczególnych z wykonawców z Openera, normalnie na stadionie, hali czy klubie w zależności od sławy itd. to ceny około 70-300pln/koncert.
    Ceny podobnych festiwali w Europie to koszt okolo 1000pln, ale oczywiście nie każdego może stać nawet na Openera. Stawki płac nie są powalające, a dużo ludzi nie ma pracy. Można korzystać z różnych darmowych festiwali, np. Woodstocka

    • 13 0

   • 205 funtów lub 160 euro to jest około 10 procent pensji angola lub niemca w polsce mało osób zarabia 4 tysie ze trochę drogo !!

    • 0 0

  • człowieku...

   Podziel sobie choćby bilety za samych headlinerów przez cenę całego karnetu...
   W klubach spokojnie wyszłoby koło tysiąca za samych głównych wykonawców, a tu masz wszystko na tacy za pół darmo.

   • 3 1

 • cena?

  ziomek, często za dwugodzinny koncert jednego wykonawcy tyle płacisz... jak dla mnie to dobra cena. wiadomo, że mogłoby być taniej, ale da się przeżyć. warto

  • 40 2

 • xxx

  mysle ze za wysoka jest cena.....

  • 7 28

 • Cena musi być taka z dwóch powodów: (7)

  1. Artyści nie występują charytatywnie. Za pracę trzeba zapłacić też organizatorowi, ekipom technicznym, logistycznym, ochronie, służbom sprzątającym, itd...
  2. Ten, kto przychodzi na taką biletowaną imprezę, ma gwarancję, że nie będzie się bawił wśród zapijaczonych dresiarzy w osikanych spodniach o obrzyganych butach. Opener przyciąga raczej bardziej rozgarniętych ludzi, którzy za cenę biletu bawią się bez strachu, że jakiś "bohater" da im w mordę za 5pln na browara.

  • 53 5

  • ha (2)

   ""Ten, kto przychodzi na taką biletowaną imprezę, ma gwarancję, że nie będzie się bawił wśród zapijaczonych dresiarzy w osikanych spodniach o obrzyganych butach."" no to ładnie co roku na imprezie jestem w w ohronie aby dorobic i 70% osob cpuny, pijaki i zlodzieje ktorzy chodza i czekaja co by zapalic czy wypic wiec to nie jest tak jak myslisz;}

   • 5 9

   • Kłamiesz, bo do ochrony nie przyjmują ludzi, którzy nie skończyli podstawówki.

    Zła interpunkcja, brak prawidłowej pisowni polskich zgłosek, dramatyczna ortografia (ohrona...). Na Openerze też zapewne nigdy nie byłeś, bo piszesz bzdury, ale pokazałeś się w necie. Gratulacje.

    • 6 3

   • hmmmm

    Ale to nie zależy od ludzi, tylko od tego jaki impreza ma charakter. Nie możesz zabronić wejść na taką imprezę , dresiarzowi lub innej nacji społecznej, poza tym w takim tłoku, szkoda by było zniszczyć buty dobrej marki, mówię tu o tych co chcą potańczyć, bo jak masz zamiar stać tam jak pała łysą, to faktycznie będziesz miał super zabawę.

    • 2 1

  • Realizm i zdrowy rozsądek (3)

   Szkoda ze nie wiesz jakie są ceny Gwiazd za taki koncert. Idąc za przykładem zeszłego roku , gdzie na imprezie było 70 tysięcy ludzi i biorąc ceny z tego roku to rachunek jest raczej prosty, 70000 tysięcy ludzi x 165 zł = 11.550000 zł
   I uważasz że cena biletu jest akurat, no coś tu nie halo. Dzieląc tą kwotę na 4 dni wychodzi średnio 2.8 miliona złotych za dzień koncertowy. Więc lekka przesada za te pieniądze można by ściągnąć do Polski najlepsze Gwiazdy z całego świata a impreza była by taka ze po 7 dniach miał byś jej dosyć ! Więc bądź realistą

   • 1 5

   • Realizm i zdrowy rozsądek cd... (2)

    Oczywiście zapomniałem dopisać iż suma 11.550000 zł to suma za jeden dzień koncertów więc reasumując jest to kwota 46.200000 zł za 4 dni przy sprzedaży biletów na pojedyncze dni. Ale żeby było weselej to możemy zrobić tak 70000 tysięcy ludzi podzielmy na 35000 każda z dwóch grup to: jedna grupa karneciki druga grupa pojedyncze dni. I wychodzi nam piękna kwota 12.950000 zł za karnciki za 4 dni i 23.100000 zł za Bilety.
    Razem mamy 36050000 zł za 4 dni co daje nam 9 milionów na dzień !
    Dziękuję bardzo !

    • 0 0

    • to siedz w domu i płacz

     kup bełta i obejrzyj powtórke serialu

     • 3 0

    • a zapomniałeś że większość kupuje karnety..?

     i p oraz kolejny napiszę- nie chcesz, nie lubisz, nie podobają się ceny- NIE UCZESTNICZYSZ. Czy to jakiś mus że trzeba tam być? Chyba nie...

     • 3 0

 • W poprzednim roku nie oszukujmy się Henek był raczej klapą (3)

  Niewykorzystana rocznica, kiepska obsada zwłaszcza w sobotę, problemy z nagłośnieniem, luki w rozkładzie. Oby w 2012 był lepszy

  • 33 4

  • psy szczekają... (1)

   a karawana jedzie dalej:)

   • 2 5

   • fanatyzm przesłania oczywiste fakty

    po cholerę karawana, jak można TGV?

    • 0 0

  • kiepska obsada w sobote...

   no ja rozumiem, jak ktos wyczekuje na nowy hit dody to gwiazdy typu primus i prince sa ble...

   • 0 1

 • tam będzie lotnisko na babich dołach (2)

  a impreza plenerowa gdzieś w lesie pod kartuzami zostanie przeniesiona

  • 11 10

  • Impreza będzie się odbywała w tym samym miejscu

   nawet jeśli będzie tam już lotnisko.

   • 6 1

  • Widzisz

   To by nie było głupie, tylko nastąpiłby całkowity paraliż komunikacyjny wywołany dezorientacją mieszkańców trójmiasta przekraczających granice aglomeracji. Już gdzieś w Tuchomiu lub Leźnie, tak jak to cały czas jest, włącza im się tryb dezorientacji wywołany innymi niż na co dzień warunkami otoczenia. Objawia się to jazdą szlaczkiem 40 km/h i rozglądaniem po okolicy. Droga dom-praca przez 20 lat jedną trasą po mieście tak uśpiła rozum... Tak, tak to właśnie jest mistrzowie kierownicy :)

   • 0 0

 • Komercha... (3)

  Hm do festiwalu ponad pół roku znamy dopiero 2 gwiazdy a bilety już w sprzedaży?? coś nie tak chyba?? Powinno się trochę rozreklamować imprezę ogłosić trochę więcej artystów i dopiero potem ruszyć ze sprzedażą. Od razu widać na czym tak naprawdę zależy organizatorom no ale mniejsza. Lepiej na chybił trafił a potem płacz że tegoroczna edycja jakaś taka klapa??. Komu zależy żeby pójść to stanie na głowie żeby kupić bilet.

  • 18 9

  • Przecież trzeba zarobić na to aby ogłosic nastęne gwiazdy (1)

   dziś płacisz za 2 GWIAZDY, a resztę guana którego nie będzie warto oglądać ogłoszą w innym terminie, tydzień przed koncertem. Jak już sprzedadzą wszystkie bilety.

   • 1 9

   • byłeś kiedyś na Heńku?

    Nie? To milcz malkontencie. Nie chcesz, nie podoba się polityka organizatorów- nie uczestniczysz w wydarzeniu. No big deal.

    • 5 0

  • to już 11 edycja mało dowodów?

   Można tam poznac nowe nurty muzyczne.Na takie festiwale nie chodzi się tylko dla swojej muzyki.Nie o to tu chodzi .Dlatego to się nazywa festiwal.

   • 5 0

 • a -ha (1)

  Aja mam za darmo bo tu mieszkam

  • 5 3

  • To ja też poproszę.

   Załatwi mi też ;)

   • 0 0

 • za duzo popu (2)

  Dajcie cos klasycznego:

  IGGY POP !!!!!!!!

  DAVID BOWIE
  PETER GABRIEL
  KATE BUSH

  • 18 11

  • iggy pop będzie w katowicach na offie, david bowie nie koncertuje. gabriel i bush na openerze? eeee

   • 2 0

  • za duzo popu i chesz popa?

   • 1 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.