• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hatti Vatti - Szum

Teatr na Plaży zaprasza na koncert jednego z ciekawszych polskich twórców muzyki elektronicznej - Hatti Vatti - który 11 czerwca zaprezentuje swoją najnowszą płytę pt. SZUM.

"Szum" to retrofuturystyczna opowieść, która zaskakująco mocno rezonuje z problemami współczesności. Pracując nad solową płytą Piotr Kaliński (występujący pod pseudonimem Hatti Vatti) inspirował się twórczością artystów związanych z Eksperymentalnym Studiem Polskiego Radia oraz kompozytorów odpowiedzialnych za dźwiękową stronę polskich animacji z lat 60-80-tych. Głównym łącznikiem pomiędzy utworami nagranymi na płytę "Szum" i tymi sprzed pół wieku są instrumenty oraz analogowe efekty wykorzystane przez Kalińskiego. To jednak nie wszystko. Oglądając stare animacje z archiwum NInA, Hatti Vatti szybko zdał sobie sprawę, że ten związek jest jeszcze silniejszy. Okazało się bowiem, że wiele z tematów poruszanych przez twórców animacji (takich jak sztuczna inteligencja czy rola maszyn w kontrolowaniu społeczeństwa) jest dziś zaskakująco aktualnych. Choć minimalistyczna w formie, płyta "Szum" zostawia słuchacza z niepokojącym pytaniem: czy to dwudziestowieczni twórcy naiwnie przyglądali się technologiom czy to my żyjemy w dystopijnym świecie maszyn?

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Płyta "Szum" ukazała się na początku 2017 roku nakładem wytwórni MOST. Partnerami wydawnictwa są NInA or Holenderski Instytut Sound & Vision.

Hatti Vatti - Jeden z ciekawszych polskich twórców muzyki elektronicznej, reprezentant MOST Records czy U Know Me Records, połówka głósnych duetów HV/NOON, Nanook of the North oraz Ffrancis - Hatti Vatti. Od 2009 roku wydał ponad 15 płyt winylowych. Jeden z niewielu polskich wykonawców zaproszonych do Boiler Room. Koncertował w całej Europie oraz Japonii i Korei, jak i na największych polskich festiwalach.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20-30 zł
I pula:20 zł (do 15.05), II pula: 30 zł (od 16.05)

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna , piosenka aktorska
  cze 24-31.12

  Gdańsk, Kolonia
  Czarny Pokój 02
 • muzyka elektroniczna
  sie 13
  sobota, g. 19:00
  Gdańsk, Hala OLIVIA
  Hospitality