stat
Impreza już się odbyła

Hartowanie Jana

Serdecznie zapraszamy na teatralny finał Interdyscyplinarnego Projektu Artystów WL4 pt. "Hartowanie JA/na". Spotkali się w nim ludzie teatru, rzeźbiarz, szansonistka, muzycy, fotograficy oraz pasjonaci teatru i przyjaciele WL4, którzy dołączyli do niego w drodze naboru.

kwi 16

czwartek, godz. 19:00

bilety 35 zł
ulgowy 30 zł
paź 4

niedziela, godz. 12:00

Gdynia,
bilety 50 zł
ulgowy 40 zł
Kup bilet
Zaczęło się od 2,5-metrowych żelaznych rzeźb Czesława Podleśnego, stojących w różnych miejscach WL4, niczym bohaterowie po jakiejś przegranej sprawie. Zlutowane, zbite z różnych przedmiotów i materiałów, figury jakiegoś pokawałkowanego świata. W wyobraźni dramaturżki Rity Jankowskiej sklecone na "Żelaznych Janów", o których trzeba napisać, gdyż jakoś jesteśmy do nich podobni, w jakimś stopniu nimi jesteśmy. Postaciami "biednego" teatru emocji. "Biednych" relacji opakowanych w żelazo.

Praca nad spektaklem trwała ponad trzy miesiące, a tekst stał się jedynie konstrukcją do zbudowania nowych sensów. Takich, które byłyby możliwe do zaakceptowania przez tak różną, wymagającą, świadomą swoich osobistych i artystycznych wyborów, grupę.

Wydarzenie teatralne 1 lipca, którego będziecie Państwo świadkami, lub współuczestnikami, to Pewien Moment W Którym Się Znaleźliśmy w temacie "hartowania i bliskości". Nie potrafiliśmy tego tematu domknąć. Wciąż towarzyszyło nam poczucie, że ten projekt nie przestaje nas samych hartować, i można go nazwać Spotkaniem.

Czyli rodzajem bliskości?

WYSTĘPUJĄ: Halszka Gaczoł, Dagmara Lewandowska, Marianna Palider, Beata Ruszkiewicz, Stanisław Sakora, Maciej Śmietański

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Rita Jankowska
SCENOGRAFIA: Czesław Podleśny
MUZYKA: Wojciech Masiak, Ada Majdzińska, Szymon Smeja-Skulimowski

Więcej na https://www.facebook.com/TeatrBlekitnaSukienka/

https://www.facebook.com/events/1468266739878589/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij