• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Happysad

Happysad wkracza w pełnoletniość! Z tej okazji rusza w +18 Tour, a jeden z koncertów zagra w gdyńskim Uchu. Jako, że w dorosłość wchodzi się raz, będzie... przekrojowo, to, co rzadko grane i to, co znane najbardziej, to, na co czekacie od dawna i to, co śpiewacie z nimi przy każdym spotkaniu. Gościnnie na scenie wystąpi zespół The Cassino.

Po wspólnej imprezie osiemnastkowej Kuby i Łukasza - wokalisty i gitarzysty zespołu - rano do domu tego pierwszego wparował prokurator, zadając kilkanaście bardzo niewygodnych pytań dotyczących przebiegu wieczoru. Misiek - saksofonista - na swojej dostał pasem tylko czternaście razy, bo huczną zabawę w internacie przerwał wychowawca i kazał wszystkim gościom rozejść się do swoich pokojów. Maciek (keyboard + gitara), Artur (bas) i Jarek (perkusja) - wchodzili w dorosłość w domowym zaciszu, wśród domowników, więc wszystko w zasadzie przed nimi.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Osiemnaste urodziny to ważna data. Nazajutrz można już chodzić na poważne filmy i grać w brutalniejsze gry na plejaku, kupować alko, nie korzystając ze znajomości kogoś z brodą, samemu wybierać fryzurę u fryzjera, decydować o długości i kolorze paznokci, a po wyrobieniu dowodu nawet o losach kraju.

Czego się więc spodziewać po trasie z okazji przejścia w dorosłość zespołu HAPPYSAD ?

Nie będą się oszczędzać, bo w dorosłość wchodzi się raz i tylko raz ma się taką trasę! Zagrają numery z każdej płyty, przekrojowo, rzadko grane i te znane najbardziej, te na które czekacie od dawna i te, które śpiewacie z nimi przy każdym spotkaniu. Zabierają ze sobą na trasę cztery fajne zespoły: jeden, który brzmi jak zagraniczny, choć jest z Polski, drugi, który brzmi jak zagraniczny, bo jest zza granicy, trzeci jest z Poznania, a The October Leaves grali przed nimi już jesienią 2018.

Noże z Warszawy zagrają w Warszawie, Łodzi, Zabrzu, Toruniu i Poznaniu. Glasspop w Rymanowie i Krakowie. Allusinlove z Leeds (UK) powinien być znany słuchaczom Muzo FM oraz wszystkim obecnym na tegorocznym krakowskim koncercie Muse. Właśnie wtedy rozgrzewali Was przed gwiazdą, a teraz wraz z Happysad zwiedzą Warszawę, Łódź i Wrocław. W Lublinie spotkacie się z zespołem The October Leaves.

Happysad nie zapominają o najzdolniejszych fanach i po sześciu latach ponownie otwierają konkurs coverowy. Wszyscy pragnący pochwalić się swoim wykonaniem jakiegoś happysadowego utworu mają szansę podczas jednego z wieczorów stanąć z nimi na scenie przed publicznością i poczuć dreszcz podniecenia i prawdziwą tremę. Szczegóły znajdziecie na ich stronie facebookowej. Poprzednia edycja odbiła się szerokim echem i niejednemu z uczestników zmieniła życie. Wystarczy nadmienić, że to właśnie w tym konkursie brał udział Maciej Ramisz, który dzięki niemu w niedługim czasie dołączył do zespołu.

The Cassino

Zespół powstał w 2013 roku w Braniewie. Swoje pierwsze kroki stawiał w starym wojskowym kasynie, od którego (jak nietrudno się domyślić) wziął swoją nazwę. Wtedy jeszcze jako duet – Piotr Dawidek (perkusja) i Hubert Wiśniewski (gitara), stworzył swój pierwszy materiał koncertowy. Dopiero po 3 latach muzyka kapeli ujrzała światło dzienne, dzięki czemu wygrała kilka lokalnych festiwali dla młodych twórców. Również w 2016 wzięła udział w 11 edycji popularnego programu „Must Be The Music”, po którym zebrała bardzo dobre recenzje. W 2017, wraz z basistą Jackiem Łączyńskim, wydała debiutancką EP – „The Cassino”, w całości po angielsku. Kilka miesięcy później jego miejsce zajął jednak Michał Badecki, którego obecność ostatecznie zamknęła skład zespołu. EP-ka „Zima”, której premiera miała miejsce na tegorocznym poznańskim Spring Breaku-u, jest pierwszym podejściem grupy do twórczości w ojczystym języku.

Z ważniejszych wydarzeń w dotychczasowej karierze The Cassino warto odnotować, że muzycy wystąpili w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach konkursu „Start NaGranie”. Po zwycięstwie w koncercie półfinałowym zespół został zaproszony przez Tomasza Żądę do audycji „Trójka żąda debiutów”. Trio wystąpiło również na dwóch koncertach Męskiego Grania 2019.

Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się tu bluesem i funkiem. Choć słychać wyraźne inspiracje zespołami wyspiarskiego indie rocka, The Cassino zachowuje swój indywidualny charakter – stawiając na emocje i szczerości, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta Wiśniewskiego.

18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - koncert gościa (TBA)
20:00 - happysad

Bilety: 59 zł (przedsprzedaż) / 69 zł (w dniu koncertu)
Dostępne: Interticket oraz CultureBox Gdynia

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.