stat
PATRONAT

Hans Zimmer Tribute Show - Koncert Muzyki Filmowej (6 opinii)

Wyjątkowy koncert poświęcony twórczości wielkiego Hansa Zimmera - jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców muzyki filmowej ostatnich lat. Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora zaprezentują oryginalne suity orkiestrowe z takich kinowych hitów jak: "Gladiator", "Incepcja", "Batman", "Król lew" i "Piraci z Karaibów".

Relacja z imprezy

Hans Zimmer to twórca współczesnego brzmienia muzyki filmowej, inicjator trendów i prawdziwy wizjoner. To również pierwszy w historii kina kompozytor, który osiągnął status międzynarodowej gwiazdy. Jego prace ceni również Amerykańska Akademia Filmowa - niedawna nominacja do Oscara za muzykę do blockbustera "Interstellar" jest już dziesiątą w karierze Zimmera.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya "Król Lew". Po tym sukcesie lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do "Karmazynowego przypływu" Tony'ego Scotta czy thrillera sensacyjnego "Twierdza" w reż. Michaela Baya. Ważnym przystankiem w karierze niemieckiego kompozytora okazał się oscarowy film Terrence'a Mallicka, "Cienka czerwona linia" - ambitne dzieło, cechujące się minimalistycznym środkami i emocjonalną głębią. Niezwykle poruszająca była muzyka do "Gladiatora" Ridleya Scotta. Album z muzyką z tego filmu przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do filmów "Piraci z Karaibów", "Pearl Harbor", "Ostatni samuraj", czy "Kod Da Vinci". Tak, jak ścieżki dźwiękowe do "Incepcji" i trylogii "Batmana" charakteryzowały się silnie wyeksponowanymi perkusjonaliami i eksperymentalną w formie muzyczną akcją, tak muzyka do "Interstellar" zaskakiwała subtelnością.

Widowiskową oprawę koncertu zapewni świetlna iluminacja, projekcja na ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów.

Czas trwania koncertu: 90 minut

Wykonawcy:
- Polska Orkiestra Radiowa
- Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
- Anna Lasota - solistka
- Maciej Sztor - dyrygent
- Magdalena Miśka-Jackowska - słowo o muzyce

PROGRAM KONCERTU:

- Hans Zimmer - Gladiator

- Hans Zimmer - Incepcja
- Hans Zimmer - Batman
- Hans Zimmer - Interstellar
- Hans Zimmer - Człowiek ze stali

- Hans Zimmer - Ostatni Samuraj
- Hans Zimmer - Kod da Vinci

- Hans Zimmer - Sherlock Holmes
- Hans Zimmer - Król lew

- Hans Zimmer - Cienka czerwona linia
- Hans Zimmer - Twierdza
- Hans Zimmer - Karmazynowy przypływ
- Hans Zimmer - Pearl Harbor

- Hans Zimmer - Piraci z Karaibów

Przeczytaj także

Opinie (6) 2 zablokowane

 • (1)

  Znowu to samo

  • 2 3

  • a Ty znowu ominąłeś trochę kultury...

   • 0 0

 • Koncert fajny a nagłośnienie ERGO fatalne - na mecz raczej (3)

  Miałem okazję być na koncertach w ERGO już kilka razy i na tam tym z Polską orkiestrą grającą utwory Hansa też bodajże kilka lat temu. Bilety kosztują nie mało a nagłośnienie z głośników szerokopasmowych podwieszonych na słupkach to porażka. No bo jak taki koncert w hali bez dobrej akustyki odsłuchać. Brak wysokich tonów, brak niskich tonów i basów. Do tego głośniki kierunkowe ograniczają dźwięk tak że powyżej 5-6 rzędu słychać tylko echo odbitej muzyki. Kiedy Ergo zadba o lepszy sprzęt. Jak Hans Zimmer miał koncert Live i przywiózł swój sprzęt to było niebo a ziemia. Od razu słychać było różnicę. Smyczki, kontrabas. Aż podłoga drżała.

  • 5 1

  • Ergo Arena to nie to samo co Gdynia Arena, choć nagłośnienie pewnie podobne. A do koncertów muzyki filmowej najlepiej brzmią w filharmoniach.

   • 2 0

  • Hale sportowe to nie filharmonie i trzeba sobie z tego zdawać sprawę! Z drugiej strony hale, czy stadiony mogą pomieścić więcej słuchaczy a i bilety są nieco tańsze.

   • 0 0

  • Ale to nie ERGO... proszę czytać ze zrozumeiniem :)

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.