stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Halloween w GTS - Kangding Ray / Randomer/ Weiss

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na Halloweenową imprezę, której muzyczny kształt nadadzą pochodzący z Francji, a osiadły w Berlinie muzyk i producent David Letellier, znany jako Kangding Ray (live set) oraz brytyjski muzyk Rohan Walder, znany jako Randomer (dj set). Na scenie GTS będzie im towarzyszył trójmiejski producent i muzyczny eksperymentator Szymon Weiss.Niewielu muzykom udaje się z takim sukcesem eksplorować zbieżności między techno i muzyką eksperymentalną, jak Kangdingowi Ray'owi. Tworzy od blisko dekady, wydając swoją muzykę wyłącznie w Raster-Noton i Stroboscopic Artefacts. Estetyczne domeny tych dwóch marek stanowią kwintesencję złożonego stylu Kangdinga Ray'a, który nieustannie testuje granice, rozwijając się niestrudzenie w badaniu tekstury, rytmu i projektowania dźwięku. Jego różnorodny, zakorzeniony w rocku muzyczny język zjednał mu fanów na całym świecie - od wymagających słuchaczy awangardy i elektroniki, aż po oddanych klubowiczów. Kangding Ray znany jest także z remiksowania takich artystów jak Battles, Ben Frost, Inigo Kennedy, Dadub, Violetshaped, ASC czy Cassegrain.

Randomer czyli Rohan Walder pochodzi z Wielkiej Brytanii i jest artystą, który wypracował własne zasady brzmieniowej estetyki, odbiegające od wyznaczonych standardów. Jednocześnie przez wielu uznawany jest za artystę, którego muzyka potrafi zaspokoić gusta szerokiego grona słuchaczy. Jako DJ, jest jednym z najlepszych w Wielkiej Brytanii, potrafiącym bez wysiłku połączyć nowoczesny bas z klasycznym techno i mniej ezoterycznym rytmem 4/4, old school z nowoczesnymi brzmieniami, zahaczając jednocześnie o elementy house'u i techno. Niewielu artystów ma tak bogaty i różnorodny dorobek, jak Randomer. W ciągu sześciu lat kariery wyprodukował cztery EP-ki dla Untold's Hemlock Recordings; wydał płyty dla Hessle Audio, Numbers and Clone; a ostatnio został obsypany nagrodami za L.I.E.S. Rona Morellego.

Szymon Weiss - oryginalny producent i eksperymentator. Ideolog, perkusista. Jego ostatnie przedsięwzięcie to Weiss Video Orchestra, koncert elektroniczno-symfoniczny, na którym wyprowadził orkiestrę symfoniczną na nieprzetarty jeszcze tor. Ostatni singiel "Bańka 2" wydał w Stil vor Talent (Olivera Koletzkiego) i jest tam pierwszym Polakiem, a na pewno pierwszym artystą, który do SVT przemycił akustyczne bębny. Pod własnym nazwiskiem debiutował ponad rok temu albumem "33 Hours". Od tamtej pory wydał jeszcze kilka spektakularnych singli, dzięki którym uplasował się wśród 10 najlepszych producentów krajowych (Munocudy 2016). Zagrał koncerty na festiwalowych scenach (m.in. zamknięcie główną scenę Audioriver). Jego najbliższe potwierdzone plany, to współpraca z Filharmonią Szczecińską, oraz nowy, w całości elektroniczny materiał, znów dla wydawcy berlińskiego. Jego mottem jest #technotozamalo.

Program:
21:00 - ...................... (......)
22:00 - ...................... (Dj set)
23:00 - Weiss (live)
24:00 - Kangding Ray (live)
02:00 - Randomer (DJ set)

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • pop , muzyka elektroniczna
  lut 22
  piątek, g. 20:30
  Gdańsk, Sopot, Ergo Arena
  Exodus Festival: Linia Nocna
 • muzyka elektroniczna , clubbing / dyskoteka , dancing
  lut 22
  piątek, g. 21:00
  Gdynia, Ogniem i Piecem
  Odyseja ~ Abedi

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni