• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hajdun/Staruszkiewicz - Dźwięk i kolor (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

Hajdun/Staruszkiewicz "Kolory" - koncert inspirowany twórczością polskiego pianisty i kompozytora Janusza Hajduna, autora muzyki do przeszło stu filmów (m.in. nagrodzone Oscarem "Tango" Zbigniewa Rybczyńskiego, Franz Kafka, Zbrodnia i kara), twórcy muzyki instrumentalnej oraz improwizowanej z pogranicza free jazzu, sonorystyki i muzyki elektronicznej, a także utworów wokalno-instrumentalnych, muzyki teatralnej, radiowej i telewizyjnej.

Pomysłodawcą projektu jest Kuba Staruszkiewicz, perkusista wywodzący się z trójmiejskiej sceny yassowej (m.in Pink Freud, Tymon Tymański), którego dźwięki można usłyszeć na ponad pięćdziesięciu albumach artystów zarówno alternatywnych, jak i popowych, obecnie współpracującego m.in z Marią Peszek, Natalią Przybysz, Smolikiem.

jazz - koncerty w Trójmieście


Większość muzyki Hajduna jest kojarzona jako uzupełnienie sztuk wizualnych lub jako tło obrazu, postaci, tekstów i historii opowiadanych w filmach lub na scenie. Intencją dla projektu jest oderwanie Hajduna od treści i wizji, z którymi jako kompozytor związany z filmem i teatrem był utożsamiany, oraz ukazanie i przyjrzenie się krótkim chwilom improwizacji, frazom i muzycznym zdaniom które wypowiedział i których nigdy więcej nie powtórzył. Ukryte i minimalne dźwiękowe ruchy, zawarte w improwizacjach melodie i tematy, stały się impulsem i ideą, która w powiększeniu i zwolnieniu ma zwrócić uwagę na wartości muzyczne same w sobie, bez kontekstu.

Kamil Pater - gitara, elektronika
Tomek Makowiecki - instr. klawiszowe
Irek Wojtczak - saksofon, klarnet
Tomek Ziętek - trąbka, instr. klawiszowe
Adam Żuchowski - kontrabas
Kuba Staruszkiewicz - perkusja, sampler, wibrafon

Zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Sopotu.

Bilety: https://bart-bilety.interticket.pl/basket/

Przeczytaj także

Opinie (1)

 • Moje zdanie

  Znałam Janusza Hajduna.Pracowałam w redakcji muzycznej Radia Gdańsk jako montażystka,szefowa pani Wanda Obniska i Janusz Hajdun i Jan Tomaszewski super muzycy i kompozytorzy z poczuciem humoru w ciemnych,ciężkich czasach ale nie angażujący się politycznie bo to muzyka była ich całym światem,bardzo różni prywatnie i artystycznie ale zgodni w pracy.

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna , piosenka aktorska
  cze 24-31.12

  Gdańsk, Kolonia
  Czarny Pokój 02