stat
Impreza już się odbyła

Gwiazdy malują gwiazdy

Fundacja Hospicyjna, prowadząca gdańskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, zaprasza do wspólnego malowania bombek. 7 grudnia w Galerii Bałtyckiej spotkają się wolontariusze i przyjaciele Fundacji, m.in. Maciej "Gleba" Florek, Adam Korol, piłkarze Lechii Gdańsk, dziennikarze, Magda Beneda, Maciej Kosycarz, Danuta Wałęsa oraz inni sympatycy ze świata sportu, kultury, polityki i mediów.

Świąteczne spotkanie w godzinach od 14.00 do 17.00 wypełnią rozmaite atrakcje: będzie można zrobić sobie zdjęcie ze świętym Mikołajem i wziąć udział w warsztatach dekorowania ozdób świątecznych. Kolędy zaśpiewają: zespół dziecięcy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, Ewa Rzeszotarska oraz wokaliści zespołu Adonai przy akompaniamencie Michała Olejnika. Wydarzenie będą komentować dziennikarze: Beata Szewczyk i Włodzimierz Raszkiewicz.
Wybrane bombki przygotowane przez gości Fundacji trafią na charytatywną licytację, organizowaną na antenie Radia Gdańsk od 10 do 13 grudnia. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Pozostałe bombki ozdobią choinki Fundacji Hospicyjnej, które będzie można obejrzeć w Centrum św. Jana od 13 grudnia do 7 stycznia. Chętni mogą również skorzystać z charytatywnych atrakcji na gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Grupa GPEC udostępniła zwiedzającym magiczną kulę, w której można sobie zrobić zdjęcie, a następnie nabyć miniaturę kuli (w cenie 20 zł). Za datek do skarbonki przejedziemy się także na świątecznej karuzeli. Całkowity dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób na stoisku Fundacji Hospicyjnej w Wielkiej Zbrojowni przeznaczony zostanie na wsparcie jej podopiecznych.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij