stat

GusGus

Z przykrością informujemy, że ze względu na wciąż rozwijającą się pandemię GusGus przekładają europejskie daty "Mobile Home Tour" na wiosnę 2022. Wszystkie bilety zachowują ważność. Dziękujemy za zrozumienie.

Tegoroczna płyta GusGus Mobile Home to fascynujący kalejdoskop tanecznych rytmów o melodii inspirowanych przez electro-pop lat 80 oraz współczesną muzykę klubową. Do składu zespołu na stałe dołączyła Margrét Rán z VÖK i już pierwszy singiel z jej udziałem, przebojowy Higher, został entuzjastycznie przyjęty przez fanów zespołu. Zaangażowanie wokalistki VÖK i rosnąca kolekcja syntezatorów Biggiego pozwoliły odnaleźć grupie nową energię i jakość. Utwór zbudowany wokół wciągającego groove, powolnego beatu, bujnych melodii i epickich syntezatorowych brzmień już stał się jednym z klasyków w ich repertuarze, obok takich hitów jak Arabian Horse, Polyesterday czy Over.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Kolejne znakomite single: Stay The Ride, Our World i Love Is Alone potwierdziły, że GusGus są w szczytowej formie! Ich muzyka nie straciła nic z tanecznej mocy i elektronicznej magnetyczności, nabrała zaś nieco electro-popowego wdzięku. Słychać, że ważnym punktem odniesienia dla twórców byli pionierzy synthpopu z lat 80 , z drugiej strony Islandczycy pamiętają o swoich klubowych korzeniach i producencki techno szlif pozwala uniknąć im taniej nostalgii i pułapki pastiszu. Mobile Home to dziewięć utworów, które przynoszą miksturę electro-popu, ambientu, darkwave i downtempo.

Każdy z nich jest oknem do futurystycznego, dystopijnego świata, który został opanowany przez maszyny. W tej dystopii science-fiction źródłem nadziei jest zbuntowana dusza, przepełniona gniewem, ale też głodem hedonizmu i przyjemności. Najsilniej dekadencki czar GusGus przemawia podczas znakomitych występów na żywo, o czym niejednokrotnie przekonała się także polska publiczność. Podczas polskich koncertów zespół zaprezentuje nowy materiał, a także największe klasyki z całej kariery grupy.

Zobacz relację z poprzedniej edycji (2018)


Bilety: 100/120 pln.
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
Kup bilet
gru 15

środa, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.