Impreza już się odbyła

Guns N' Roses: support Killing Joke i Virgin (30 opinii)

Zespół powstał w 1985 roku w Los Angeles i nie potrzebował wiele czasu, by podpisać kontrakt a następnie nagrać najlepiej sprzedający się debiutancki album wszech czasów.

Relacja z imprezy

"Appetite for Destruction" ukazał się w 1987 roku i za sprawą przeboju "Sweet Child O' Mine" wdarł się na sam szczyt zestawienia Billboard Hot 100. Grupa, w której talent i charyzma mieszały się z rock&rollową autodestrukcją nie mogła jednak istnieć w nienaruszonym składzie przez długi czas. W 1991 roku z zespołu odeszli gitarzysta - Izzy Stradlin oraz perkusista - Steven Adler, zaś w 1996 i '97 na skutek drugiego poważnego rozłamu w "Gunsach" zabrakło ikony rocka - Slasha oraz basisty - Duffa McKagana.

rock - koncerty w Trójmieście


Ze składu, który napisał hardrockowe hity z "Appetite..." pozostał tylko wokalista o trudnym usposobieniu - Axl Rose. W tym czasie, poza kompilacjami, ukazał się tylko jeden album formacji ("Chinese Democracy"). Gdy najwięksi fani zaczęli już tracić nadzieję, w 2016 nastąpiło jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie rock&rolla. Skład Guns N' Roses na powrót zasilili: Slash i Duff McKagan dając pierwsze od kilkunastu lat wspólne koncerty.LOS ANGELES (5 grudnia 2016) - Odrodzone Guns N' Roses i ich niezwykle udana trasa Not In This Lifetime Tour - jak widać - nie zwalniają tempa, skoro kultowy zespół zamierza szturmem podbić ponad 30 stadionów na terenie Europy i Ameryki Północnej w 2017 roku. Za produkcję trasy odpowiada Live Nation, a rozpocznie się ona 27 maja 2017 roku w Dublin's Slane Castle, aby następnie odwiedzić 18 miast na terenie Wielkiej Brytanii i Europy z zaplanowanymi koncertami w Londynie, Paryżu, Madrycie, Wiedniu, Kopenhadze i innych miastach. Po zakończeniu europejskiej cześći trasy oklaskiwany na całym świecie zespół ponownie powróci do Ameryki Północnej na kolejne stadionowe koncerty. Amerykańska część trasy rozpocznie się 30 lipca w U.S. Bank Stadium w Minneapolis, aby następnie odwiedzić 15 miast na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady, wliczając w to Denver, Vancouver, Edmonton, Montreal, St. Louis, Miami i inne miasta. Sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 9 grudnia w Kanadzie i Europie oraz w sobotę, 10 grudnia w Stanach Zjednoczonych

Trasa Not In This Lifetime Tour sprzedała w 2016 roku prawie 2 miliony biletów, zarabiając prawie 200 milionów dolarów, co daje jej status najbardziej udanej trasy rockowej tego roku, udowadniając ponad wszelką wątpliwość, że postawa, duch i wpływ zarówno Guns N' Roses, jak i rock'n'rolla są silne jak nigdy dotąd. Historyczna trasa Not In This LifetimeTour, która odwiedziła 21 miast (grając 25 koncertów) w mniej niż 2 miesiące, okrążyła północną Amerykę, zanim zespół skierował swój zwrok ku Ameryce Południowej. To właśnie tam zespół całkowicie wyprzedał wszystkie 15 koncertów trasy, w tym 13 koncertów stadionowych.

W 2017 roku rozpocznie się 27 maja w Dublinie, w Irlandii i obejmie dalszych 18 zaplanowanych koncertów na terenie Wielkiej Brytanii i Europy; trasa powróci do Ameryki Północnej 27 lipca w St. Louis z 15 kolejnymi koncertami. 20 czerwca zespół pojawi się na Stadionie Energa Gdańsk.

Na tej samej scenie fani będą mieli okazję obejrzeć Killing Joke i Virgin. Utwory Killing Joke - ikony industrialnego rocka - to wybuchowa mieszanka rocka, inteligentnych tekstów i melodii new wave, z domieszką punkowego pazura, które podbiły serca fanów alternatywnej sceny muzycznej, a utwór "The Wait" coverowali giganci z Metalliki. Publiczność zebraną na Stadionie Energa Gdańsk rozgrzeje również Virgin z Dorotą Dodą Rabczewską - posiadaczką jednego z najmocniejszych głosów w Polsce. W grudniu 2016, po reaktywacji zespołu, pojawił się pierwszy teledysk promujący nową płytę do utworu pt. "Kopiuj-wklej", który już okrył się złotem.

Początki Killing Joke sięgają 1978 roku, kiedy to zafascynowani wizją atomowej apokalipsy i rodzącej się kultury punków założyli zespół, w skład którego weszli: Jaz Coleman, Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson. Niezwykle charyzmatyczny wokalista i widowiskowe palenie brytyjskiej flagi pozwoliło im się wybić z rzeszy powstających wtedy zespołów. Komercyjny sukces zapewnił im utwór "Love Like Blood" z płyty "Night Time" z 1985 roku, chociaż fani znacznie chętniej doceniają ich surowsze, bardziej alternatywne albumy.

Twórczości Virgin nie trzeba przedstawiać polskim fanom - zespół pojawił się na naszej scenie muzycznej 17 lat temu, zagrał na wszystkich znaczących festiwalach, zdobywając ponad 70 prestiżowych nagród, a co najważniejsze na zawsze zapisał się w historii polskiej muzyki. 2016 rok był przełomem w historii Virgin. Po 10 latach liderka grupy - Dorota Doda Rabczewska oraz założyciel Virgin - Tomasz Lubert, postanowili reaktywować zespół. Do współpracy przy nowej płycie zaprosili wszystkich muzyków, którzy grali w kapeli na przełomie lat. Premiera czwartego albumu Virgin pt. "Choni" miała miejsce w listopadzie 2016 roku, natomiast w grudniu pojawił się pierwszy teledysk promujący płytę do utworu pt. "Kopiuj-wklej", który w tej chwili osiągnał już status Złotej Płyty.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  227 - 456 zł
227 zł - 456 zł

Pakiety VIP 1072 zł - 4756 zł

Opinie (30) 5 zablokowanych

 • Super !!! Nareszcie !!!!

  W końcu i to pod nosem i w prawie złotym składzie !!!

  • 35 3

 • Gnr

  Ja jadę z pod szczecina juz nie mogę się doczekać :-)

  • 4 1

 • axl

  A czy to nie ten wokalista przysięgał, że nigdy nie zagra dla żadnych Żydów i Polaków - to co się mu stało?

  • 16 36

 • To był błąd tłumaczenia, a wszyscy się na śmierć i życie poobrażali.

  • 17 4

 • kotlet

  Bzdura. Axl użył zwrotu "polished jews", czyli "wypolerowany Żyd", co w slangu oznacza karierowicza i generalnie jest to deklaracja niechęci grania do kotleta na eleganckich bankietach. W dowód tego Rose przyjechał do Polski w 2006 roku, by 15 czerwca dać koncert dla tłumu fanów zgromadzonych na stadionie warszawskiej Legii.

  • 36 0

 • a w lipcu 2012

  grali w Rybniku

  • 3 0

 • ....

  to był Eminem ćwoku

  • 2 2

 • to była Wanda i Banda

  • 12 0

 • widac po pisowni

  :D

  • 6 0

 • i jak widac

  nieznajomosc jezykow szkodzi :D

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.