• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gruzja - kaukaska ziemia źródeł. Spotkanie podróżnicze z Krzysztofem Nodarem Ciemnołońskim

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Krzysztofem Nodarem Ciemnołońskim "GRUZJA - kaukaska ziemia źródeł", które odbędzie się w środę 26 czerwca 2024 o godz. 18:00 w Oddziale Etnografii MNG.

"17 lat w Gruzji, 10 lat istnienia portalu PolakoGruzin, pierwsza książka o Gruzji. Nadszedł czas na podsumowania i najlepsze opowieści i anegdoty. Opowiem Wam o tym, co się w tym czasie wydarzyło! Kolejna książka o Gruzji? Wiem, powstało ich już na pęczki. "PolakoGruzin" to jednak Gruzja opowiedziana moim głosem publikacja, którą tworzyłem przez lata życia w tym kraju i poznawania go od podszewki. Znajdziesz w niej doświadczenia gruzińskiej codzienności, historii, kultury, o których nie powie Ci nikt inny. Moje najlepsze reportaże i artykuły o Gruzji (dostępne on-line) napisałem od początku, a klamrą kompozycyjną książki są opowieści naszych gruzińsko-polskich rodzin. 100 lat historii Gruzji (i nie tylko) w pigułce".
Krzysztof Nodar Ciemnołoński.

Spotkanie będzie miało formułę stand-up show, audio-wizualnego slajdowiska, wypełnionego barwnymi opowieściami i anegdotami, podszytymi kaukaskim absurdalnym humorem i zadziornym przesłaniem.

Krzysztof Nodar Ciemnołoński - podróżnik o gruzińskich korzeniach, autor ponad 200 artykułów i reportaży o Gruzji (oraz o Armenii, Azerbejdżanie, Kazachstanie, Uzbekistanie) i ponad 60 filmów podróżniczych na YouTube. Pilot i organizator wycieczek, właściciel biura podróży Tamada Tour oraz marki wina Nodaris Marani. Prezes fundacji Tamada, która pomaga potrzebującym Gruzinom i Polonii w Gruzji. Autor książek poetyckich oraz zbioru reportaży o Gruzji. Od 2007 roku dzielił życie między Polskę a Gruzję, od 2014 roku mieszka na stałe w Tbilisi.

Informacje praktyczne:
- kiedy: 26 czerwca 2024 (środa), godz. 18:00
- miejsce: Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki), ul. Cystersów 19, Gdańsk Oliwa
- prowadzenie: Krzysztof Nodar Ciemnołoński
- wstęp wolny

Opinie