• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Grupa psychoedukacyjna dla kobiet doświadczających przemocy - nabór

Jeśli doświadczasz jakiejkolwiek formy przemocy w bliskich relacjach bądź czujesz się zagrożona tym zjawiskiem, skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologicznej i dołącz do grupy psychoedukacyjnej. Nie musisz być sama! Możesz odzyskać wpływ na swoje życie!

wrz 29-1.10

piątek - niedziela, godz. 15:00

Klekotki, Klekotki 1
bilety 1450 zł

w każdy czwartek (do 09.11), godz. 11:00 - 13:00

Wstęp wolny
Punkt Interwencji Kryzysowej (PIK) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje kolejną edycję grupy psychoedukacyjnej dla kobiet, które znajdują się w przemocowej relacji. W zajęciach mogą również wziąć udział panie, które doświadczyły przemocy w przeszłości i borykają się z jej długofalowymi konsekwencjami.

- Celem grupy jest udzielenie wsparcia psychologicznego, wzmocnienie kobiet oraz edukacja dotycząca zjawiska przemocy. Grupa to bezpieczne miejsce spotkań, które ma służyć odbudowaniu poczucia wartości i pewności siebie. Mamy nadzieję, że zajęcia te pozwolą paniom odnaleźć w sobie siłę i motywację aby uwolnić się z dominującej relacji z osobą, która je krzywdzi - podkreśla Magdalena Szerszyńska, z-ca dyrektora MOPS Sopot.

Podczas zajęć uczestniczki dowiedzą się jakie są rodzaje przemocy, jak wygląda cykl przemocy i jego dynamika. Porozmawiają o mitach i stereotypach dotyczących przemocy. A przede wszystkim o tym jak ją zatrzymać, jak skutecznie chronić siebie i dzieci i gdzie szukać wsparcia. Wiedza merytoryczna jaką otrzymają uczestniczki spotkań połączona będzie z zajęciami warsztatowymi. Psycholożki prowadzące grupę zaproponują ćwiczenia, które pomogą w kształtowaniu asertywnych postaw wobec osoby, która stosuje przemoc. Panie będą miały szansę przezwyciężyć poczucie traumy i bezradności jakiego doświadczają w roli osoby zmagającej się z doświadczeniem przemocy. Będą mogły wymienić się doświadczeniami związanymi z radzeniem sobie w sytuacjach kryzysowych, wzajemnie wspierać się i motywować do wyjścia z przemocowej relacji.

Poprzez odzyskanie poczucia bezpieczeństwa, sprawczości i poczucia własnej wartości, panie będą miały szansę na budowanie nowych satysfakcjonujących relacji. Zachęcamy do skorzystania ze wsparcia jakie daje grupa psychoedukacyjna dla kobiet doświadczających przemocy.
Zajęcia są bezpłatne i będą obejmowały cykl 15 spotkań raz w tygodniu.

Odbywać się będą w poniedziałki, w godz. 17.30 - 19.30 w siedzibie Punktu Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot, al. Niepodległości 876.

Udział w zajęciach poprzedzony jest indywidualnymi konsultacjami z psychologiem. Obecnie trwa nabór do grupy a pierwsze zajęcia odbędą się 6 marca. Zgłoszenia przyjmuje PIK pod numerem tel. 58 550 14 14 w godz. 8.00-19.00.

Informacja o biletach

Zgłoszenia przyjmuje PIK pod numerem tel. 58 550 14 14 w godz. 8.00-19.00.

Opinie

 • spotkanie , konferencja
  wrz 30
  sobota, g. 13:00 - 17:30
  Sopot, Sopot Marriott Resort & Spa
  Jubileusz SPPON
 • spotkanie , pokaz
  wrz 30
  sobota, g. 16:00
  Gdańsk, NCK
  Bałtyk przy Kawie