stat
Impreza już się odbyła

Grupa korekcyjno-edukacyjna dla osób stosujących przemoc - nabór

Jeśli masz trudności z panowaniem nad emocjami, bywasz agresywny wobec bliskich i chcesz to zmienić, zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach. Punkt Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot prowadzi zapisy do grupy korekcyjno - edukacyjnej dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Zachęcamy do umówienia się na indywidualną konsultację wstępną tel. 58 550-14-14.

- Grupa korekcyjno - edukacyjna przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, którym zdarza się być agresywnym wobec najbliższych i chcą zmienić swoje zachowanie, polepszyć relacje z bliskimi, a przede wszystkim ochronić siebie i swoich bliskich przed negatywnymi skutkami swoich zachowań - mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.

Podczas zajęć omawiane są różne aspekty dotyczące problemu przemocy, przekazywana jest wiedza edukacyjna, psychologiczna, prowadzone są rozmowy o konkretnych problemach osób uczestniczących w grupie i wspólne szukanie rozwiązania. Prowadzący proponują również ćwiczenia, które pozwalają lepiej radzić sobie z emocjami, pokazują jak w sposób konstruktywny rozwiązywać konflikty.

- Zmiana sposobu zachowania, wzorców emocjonalnych nie jest łatwa ale możliwa - podkreśla Adam Chojnacki - psycholog z sopockiego PIK-u, który m.in. pracuje z osobami stosującymi przemoc. Najczęściej osoby te same w dzieciństwie doświadczały przemocy ze strony swoich rodziców lub były jej świadkami. Te doświadczenia ukształtowały ich osobowość i postrzeganie świata gdzie jedna osoba dominuje nad drugą a konflikty rozwiązuje się za pomocą siły. Większość osób, poza skrajnymi przypadkami może zmienić swoje zachowanie. Jeśli bywasz agresywny i masz trudności z panowaniem nad emocjami poszukaj pomocy specjalistów aby uzdrowić swoje relacje z najbliższymi - zachęca Adam Chojnacki.

Kolejna edycja grupy korekcyjno - edukacyjnej dla osób stosujących przemoc w rodzinie ruszy po zebraniu grupy uczestników. Zajęcia są bezpłatne i będą miały formę psychologicznych warsztatów edukacyjnych. Odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie (al. Niepodległości 759 a) raz w tygodniu - w środy i trwać będą 2 godziny. Pełen cykl zajęć to dwadzieścia pięć spotkań tematycznych.

Osoby, które chcą nauczyć się panować nad swoją agresją i wziąć udział w grupie korekcyjno - edukacyjnej zachęcamy do umówienia się na indywidualną konsultację wstępną tel. 58 550-14-14.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.