• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Grace Gospel Choir

GGC czyli Grace Gospel Choir to ekumeniczny chór gospel, który występuje na trójmiejskich scenach nieprzerwanie od 2004 roku. W 2021 roku nagrał swój pierwszy album " Wesoła Nowina" z najpiękniejszymi polskimi kolędami w gospelowych aranżacjach Anny Baranowskiej-Bober, dyrygentki współpracującej z chórem od 2010 roku. Płytę będzie można nabyć w czasie koncertu. Cały dochód ze sprzedaży płyt przeznaczony jest na działalność i dalszy rozwój chóru. Grace Gospel Choir pod kierownictwem Anny Baranowskiej-Bober ma na swoim koncie współpracę z wieloma wybitnymi muzykami oraz udział w najróżniejszych projektach muzycznych, a jego misją jest przybliżanie pełnej emocji muzyki gospel polskim słuchaczom i promowanie ekumenizmu.

Koncerty Grace Gospel Choir to przede wszystkim ogromna dawka muzycznych emocji i wielka radość z dzielenia się nimi z publicznością. To modlitwa i śpiew "całym sobą". Wyrazistość i ekspresja muzyki gospel porusza i nie pozwala pozostać obojętnym.

piosenki świąteczne - koncerty w Trójmieście


Nagrody i wyróżnienia:
2016 - XII Międzynarodowy Festiwal Mundus Cantat - Srebrny Dyplom
2016 - Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere! - Srebrny Dyplom
2017 - Srebrny Dyplom w świątecznej odsłonie Mundus Cantat oraz III miejsce w całej klasyfikacji
2018 - XIII Międzynarodowy Konkurs Mundus Canta - Srebrny Dyplom
2021 - 17. edycja Międzynarodowy Festiwal Mundus Cantat - Złoty Dyplom w kategorii Gospel Music, III miejsce w ogólnej klasyfikacji oraz nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Sopotu.

Piano - Igor Torbicki

Opinie