stat
Impreza odwołana

Grabek - Humans Live

Po zeszłorocznym, świetnie przyjętym przez fanów i krytyków, albumie "Day One" GRABEK idzie za ciosem i wypuszcza EP "Humans"!. Z okazji wydania nowego materiału artysta zaplanował krótką październikową trasę i pojawi się również w Oliwskim Ratuszu Kultury!

sty 20

czwartek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
przedsprzedaż 15 zł
Kup bilet
kwi 8

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 79 zł
Kup bilet
Improwizowanym występom na motywach z EP "Humans" i płyty "Day One" towarzyszyć będą wizualizacje autorstwa Pani Pawlosky (PL), Jaśminy Jasińskiej (PL) i Tima Savage (US). Sam artysta tak opowiada o nowym materiale: "Humans" to pięć utworów, które stanowią swoiste postscriptum do mojego poprzedniego albumu. Trzy z nich skomponowałem tuż po wydaniu "Day One", zaś dwie kompozycje powstały na początku tego roku i to one znajdą się na limitowanym winylu, zwiastującym EP. Podczas pracy nad nowymi utworami aranżacyjnie uciekłem w jeszcze większy instrumentalny minimalizm, bazując praktycznie wyłącznie na skrzypcach, przełamanych tylko miejscami oszczędną elektroniką. Efekt? Maksymalnie skondensowane emocje."

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Piszą o "Humans":
"Wojciech Grabek nie wie, czy raczej nurkować w elektronice, do czego zobowiązuje choćby nominacja do Fryderyka w tej kategorii sprzed paru lat, czy może grzecznie stosować się do reguł elegancko nudnego nurtu modern classical. Albo wręcz przeciwnie: doskonale wie, co robi, i w tym przenikaniu się starego z nowym, organicznego z cyfrowym kreuje swój styl. Brzmienie skrzypiec Poznaniaka nie funkcjonuje tu w kontraście do syntetycznie kreowanego pulsu, bo oba narzędzia mają wspólny cel: zaciągnięcie słuchacza do krainy surowego, melancholijnego piękna. Sam Grabek chętnie przyznaje się do inspiracji muzyką skandynawską i tak to właśnie brzmi - jak księżycowe krajobrazy Islandii, wolne od ludzi, a przez to właśnie w ludziach wywołujące żywe reakcje, trącające najgłębsze struny emocji. Jeśli ten materiał nosi tytuł "Humans", to nie pozostaje nic innego, tylko jednak uwierzyć w ludzkość." [Gazeta Wyborcza, Jarosław Szubrycht]
 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  sty 20
  czwartek, g. 19:00
  Gdańsk, Plama
  BYTY - koncert Plama GAK
 • jazz , muzyka elektroniczna , wykład / prezentacja , spotkanie
  sty 21
  piątek, g. 17:00
  Gdańsk, ASP
  Jam w ASP