• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gościnnie na jubileusz. Krzysztof Meisinger i Sinfonia Varsovia

GOŚCINNIE NA JUBILEUSZ. KRZYSZTOF MEISINGER I SINFONIA VARSOVIA

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Sala Koncertowa na Ołowiance
Koncerty nadzwyczajne

Wystąpią:
Krzysztof Meisinger
Sinfonia Varsovia

W programie:

Gerardo Matos RODRIGUEZ
La Cumparsita

Carlos GARDEL
El dia que me quieras

Ennio MORRICONE
Cinema Paradiso Suite

Carlo DOMENICONI
Koyounbaba

Isaac ALBENIZ
Asturias

Astor PIAZZOLLA
Bandoneon
Milonga del Angel
Libertango
Soledad
Concierto para Quinteto

Krzysztof Meisinger, który przez światową krytykę uznawany jest za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów, oraz Sinfonia Varsovia, jedna z najlepszych orkiestr europejskich, wystąpią w gmachu Filharmonii Bałtyckiej. Ten długo oczekiwany koncert będzie także promocją najnowszego albumu artysty pt. "Meisinger".

W programie koncertu znajdzie się przepełniona tangiem muzyka Astora Piazzolli, znana niemal każdemu miłośnikowi kina muzyka filmowa Ennio Morricone a także wyjątkowe dzieła związane nierozerwalnie z gitarą, m.in. słynne "Asturias" Isaaca Albéniza. Krzysztof Meisinger wystąpi w podwójnej roli - solisty i dyrygenta.

W dniu koncertu będzie można również nabyć album "Meisinger".

-----

Krzysztof Meisinger
Światowa krytyka uznaje go za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero, czy Piotra Anderszewskiego. Występuje z takimi gwiazdami jak Sumi Jo, Philharmonia Quartet Berlin, Academy of St Martin in the Fields czy Filharmonia Praska. Debiut Meisingera w Filharmonii Berlińskiej w czerwcu 2014 r. zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Jego płyta "Melodia Sentimental" nagrana w słynnym londyńskim Abbey Road Studio, uzyskała entuzjastyczne recenzje w światowej prasie muzycznej. Najnowszy album artysty nosi tytuł "Meisinger" i został nagrany z najwybitniejszymi muzykami klasycznymi naszych czasów.

"Od wieków nie słyszałem tak fascynującej indywidualności jak Krzysztof Meisinger i mam nadzieję, że na tego wyjątkowego gitarzystę czeka światowa kariera, bo świat zasługuje na jego grę, wirtuozerię, indywidualność i emocje!"
"The Listener" - Rainer Aschemeier (Niemcy).

"Krzysztof Meisinger jest bez wątpienia świetnym wykonawcą, dysponującym pięknym dźwiękiem i techniką godną pozazdroszczenia. Sposób w jaki gra Preludia (Villi-Lobosa) jest absolutnie zmysłowym, miłosnym aktem. (...) Koncert gitarowy nie jest może najpopularniejszym utworem Villi-Lobosa, ale Meisinger z Academy of St Martin in the Fields robi dla tego utworu tyle dobrego co żaden inny wykonawca jakiego pamiętam od czasu Romero i ASMF!"
"Grammophone" - Guy Rickards (UK)

Sinfonia Varsovia
Sinfonia Varsovia powstała w 1984 roku. Jej organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Orkiestra występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych oraz na najważniejszych festiwalach, współpracując ze światowej sławy dyrygentami i solistami. Zespół zrealizował wiele nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych - dyskografia liczy ponad 260 płyt uhonorowanych prestiżowymi nagrodami. W 1997 roku dyrektorem muzycznym, a w 2003 roku dyrektorem artystycznym orkiestry został prof. Krzysztof Penderecki. W 2014 roku Sinfonia Varsovia obchodziła Jubileusz 30-lecia swojej działalności.

Przeczytaj także

Opinie

 • folk / reggae / world , jazz , spektakl dramatyczny
  cze 1-3
  czwartek - sobota
  Gdańsk, Klub ŻAK
  Festiwal "Świat Mało Znany"
 • folk / reggae / world , muzyka elektroniczna
  cze 2
  piątek, g. 20:00
  Gdańsk, Hala OLIVIA
  DUB FX