stat
Impreza już się odbyła

Gościnne warsztaty "Wyplatanie wikliny"

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z wikliny Osłonka na doniczkę lub "Miska na sklejce". Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby, które miały kontakt z wikliną, jak i tych, którzy chcą dopiero spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Plecionkarstwo ma walory terapeutyczne i integracyjne, uczy cierpliwości, wycisza. Uczestników prosimy o przybycie w stroju niekrępującym ruchów.

paź 24

sobota, godz. 10:00

Gdynia,
bilety 200 zł
paź 28

środa, godz. 17:00 - 20:00

Wstęp wolny
Wiklinę niegdyś można było zobaczyć niemal w każdym domu, dziś po latach nieobecności wraca do łask; giętka, kapryśna, złośliwa a zarazem szlachetna i naturalna taka jest wiklina bohaterka najbliższych warsztatów gościnnych, prowadzonych przez plecionkarkę Magdalenę Korbuszewską.

Magdalena Korbuszewska - absolwentka Gdańskiego Asp, od liceum zaangażowana w pracę z dziećmi i działania artystyczne. Aktualnie związana z pracownią artystyczną Prosta Kreska i z Muzeum Sopotu. Współpracowała z takimi placówkami jak Muzeum Narodowe w Gdańsku, Instytut Kultury Miejskiej, czy Gdański Archipelag Kultury. Miłośniczka wikliny i naturalnych plecionek. Laureatka III nagrody w 13. Międzynarodowym Plenerze Form z wikliny i Land Artu.

W trakcie spotkania, uczestnicy dowiedzą się jako przygotowuje się wiklinę do wyplotu, jakie narzędzia są niezbędne i jak należy postępować z surowcem, by zachował swoja szlachetność jak najdłużej. Głównym tematem zajęć będzie osłonka na doniczkę oraz miska na sklejce, które mogą stać się nietuzinkową dekoracją stołu. Będzie również możliwość przejrzenia publikacji i katalogów tematycznych.

Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja mailowa i wpłata na konto 30% ceny warsztatu. Organizator- Pasjanitki Atelier Artisant zastrzega prawo przełożenia terminu jeżeli nie utworzy się grupa minimum 3 osobowa. Jeżeli warsztat nie odbędzie się z powodu nie utworzonej grupy, będziemy się z Państwem kontaktować, zostanie zrobiony zwrot kwoty lub wpłata będzie przeniesiona na następne warsztaty. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz przyjść, jak najszybciej poinformuj nas o tym. Zaproponujemy Ci nowy termin warsztatów. W przypadku gdy dzień przed warsztatami nie otrzymamy takiej informacji wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
informacje i zapisy: pasjanitki@gmail.com, kontakt@pasjanitki.pl, tel. 574223849

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.