stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gorące rytmy w środku zimy (2 opinie)

14 grudnia o godz. 18.00 w Sali Koncertowej PFK Sopot w Operze Leśnej wystąpi wirtuoz instrumentów perkusyjnych Kai Stensgaard. Duńskiemu artyście towarzyszyć będą m.in. prof. Piotr Sutt i Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales.

W programie koncertu znajdą się utwory Jana Sebastiana Bacha, Astora Piazzolli, Fritza Kreislera, Neya Rosauro, Jana Freichera i Kaia Stensgaarda.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W czasie koncertu usłyszymy również jeden z najnowszych instrumentów perkusyjnych, aluphon, którego konstruktorem i jedynym producentem jest duński artysta. Instrument powstał zaledwie kilka lat temu, a już wszedł do kanonu instrumentarium perkusyjnego i zyskał obszerną literaturę koncertową, napisaną przez znanych kompozytorów.

Oprócz wielu instrumentów z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki, klasycznej marimby i jazzowego wibrafonu zaprezentują się także szlachetne skrzypce, nie tylko solo, ale i w połączeniu ze światem perkusji. Tango i samba to tylko początek listy gorących rytmów, które zabrzmią w niezwykłej harmonii z najpiękniejszymi melodiami. Utwory poprzeplatane będą opowieściami prof. Piotra Sutta o świecie instrumentów smyczkowych i perkusyjnych, które stanowią największą grupę instrumentów muzycznych.

Wykonawcy:

Kai Stensgaard - marimba, aluphon
Piotr Sutt - marimba, instrumenty perkusyjne
Bartłomiej Sutt - wibrafon, instrumenty perkusyjne
Karolina Sutt - skrzypce
Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales

Kai Stensgaard - muzyk, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, kompozytor utworów na marimbę (m.in. Concierto Mexicano wymagającego gry sześcioma młoteczkami), juror międzynarodowych konkursów muzycznych. Jego utwory grane są na całym świecie, sam też również sporo koncertuje (m.in. w Europie, USA, Japonii, Argentynie i Meksyku).

Prof. Piotr Sutt - solista perkusista, kameralista, dyrygent, promotor sztuki perkusyjnej, kierownik Katedry Perkusji Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, wieloletni pierwszy perkusista Polskiej Filharmonii Kameralnej; pomysłodawca i dyrygent Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej działającej przy Fundacji Iskierka wspierającej dzieci z chorobą nowotworową. Twórca innowacyjnych warsztatów z zakresu kreatywności, autoprezentacji i zarządzania.

Organizator: Akademia 30+ w Trójmieście
Współorganizator: Bałtycka Agencja Artystyczna BART, operator Opery Leśnej w Sopocie

Przeczytaj także

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni