• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Go_A (2 opinie)

FKP Scorpio Polska zaprasza na koncert Go_A w Gdańsku!

gru 16

sobota, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 79 zł
przedsprzedaż 69 zł
Kup bilet
lut 18

niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 147,50 - 169 zł
Kup bilet
Ważne informacje!
Z przykrością informujemy, że z powodu problemów technicznych musimy przełożyć nasze koncerty w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu na rok 2024. Nowe daty zostaną ogłoszone wkrótce, o czym zostaniecie poinformowani mailowo i na profilu FKP Scorpio Polska.
‼️WSZYSTKIE BILETY POZOSTAJĄ WAŻNE‼️
Przygotujcie się na ukraińską koncertową magię w 2024 roku!
Przepraszamy za wszelkie niedogodności.


folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Go_A to zespół dokonujący nowoczesnej reinterpretacji ukraińskiego folkloru opakowanego w elektroniczne brzmienie. Nazwa zespołu składa się z Go oznaczającego ruch i A będącego starożytną grecką literą alfa, która nawiązuje do powrotu do kulturowych korzeni.

Historia zespołu rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy producent dźwięku Taras Szewczenko poznał etno piosenkarkę Katerynę Pavlenko. Po nagraniu kilku piosenek zdali sobie sprawę, że ukraiński folklor i muzyka elektroniczna idealnie do siebie pasują, łącząc energię i emocje w wciągającą mieszankę. Dziś Go_A tworzą wokalistka Kateryna Pavlenko oraz muzycy Taras Shevchenko, Ihor Didenchuk i Ivan Hryhoriak.

Kateryna Pavlenko przewodzi etnicznej części zespołu. Przez większość swojego życia studiowała folklor. Kateryna potrafi śpiewać tzw. białym głosem, autentyczną techniką śpiewu folklorystycznego i dysponuje ekstremalnym wokalem. Kateryna była etniczną trenerką wokalną dla studentów kierunków artystycznych. Utwór SHUM, znany z Eurowizji napisała właśnie ona.

Taras Shevchenko to klawiszowiec i perkusista oraz producent dźwięku Go_A. Działa w różnych stylach muzycznych i potrafi łączyć w muzyce zupełnie różne rzeczy, jak ukraińską sopilkę i brazylijską perkusję, czy też bandurę, ciężkie gitarowe riffy i Drumnbase. W swojej karierze muzycznej grał w różnych zespołach hip-hopowych, metalowych i world music. Obecnie Taras pisze wspólnie z Kateryną muzykę dla Go_A.

Ihor Didenchuk
to folklorysta i wyjątkowy multiinstrumentalista, którego bogaty arsenał muzyczny obejmuje tak tradycyjne ukraińskie instrumenty, jak sopilka, frilka, floyara, tełynka, trembita i drymba.

Iwan Hryhoriak wychował się w Karpatach. Na gitarze gra od 12 roku życia. Ivan eksperymentuje ze stylami i brzmieniami muzycznymi, m.in. z akustyką (styl palcowy), prog metalem (gitara basowa), kontrabasem w orkiestrze ludowej i gitarą elektryczną. W 2016 roku Go_A zwyciężyło w konkursie The Best Track in Ukrainę. Piosenka Vesnyanka od razu znalazła się w rotacji radiowej i przez 6 tygodni utrzymywała się na szczycie listy przebojów 10Dance. Tym samym zespół został nominowany do tytułu Odkrycie Roku KissFM. W listopadzie 2016 roku zespół zaprezentował swój pierwszy album #Ідиназвук (#FollowTheSound). Wiosną 2019 Vesnyanka znalazła się w pierwszej dziesiątce list przebojów іTunes Dance na Słowacji.

Na początku 2020 roku Go_A wygrał ukraińskie krajowe selekcje do konkursu piosenki Eurowizji, uzyskując najwyższą możliwą liczbę punktów zarówno od jury, jak i głosowania w telewizji. Po odwołaniu Eurowizji 2020 Go_A został wybrany na ukraińskiego kandydata na Eurowizję 2021.
Pod koniec 2020 roku Go_A został nominowany do ukraińskiej nagrody muzycznej Yuna w kategorii Odkrycie roku. W maju 2021 Go_A wziął udział w Konkursie Piosenki Eurowizji z piosenką SHUM w całości w języku ukraińskim. Według wyników ogólnych zajęli 5. miejsce, a według wyników głosowania w telewizji 2. miejsce. SHUM stał się światowym trendem w Spotify, trafiając na szczyty większości europejskich list przebojów, stał się numerem 2 w Spotify VIral USA i numerem 1 w Spotify Viral Worldwide. SHUM stał się także pierwszą ukraińską piosenką, która znalazła się na liście 200 najlepszych przebojów magazynu Billboard.

W tej chwili Go_A stale występuje na żywo na Ukrainie i w Europie, a także pracuje w studiu nad nadchodzącym wydawnictwem.

Nie możecie przegapić tego widowiska!

Opinie (2) 3 zablokowane

 • Dziękuję (1)

  Postoję

  • 2 4

  • a kogo to obchodzi

   wracac do siebie

   • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.