stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ghostface Killah (16 opinii)

Ghostface Killah, amerykański raper, czołowy członek hip-hopowej grupy Wu-Tang Clan, 9 lutego 2019 roku wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim - po raz pierwszy w Gdańsku!

Relacja z imprezy

bilety 35-45 zł

BonSoul

lis 16

sobota, godz. 20:00

bilety 45 zł
przedsprzedaż 40 zł
Ghostface Killah (wł. Dennis Coles) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów w historii muzyki hip-hop. Uznawany za jednego z najlepszych narratorów swojego pokolenia. W latach 90., wraz z RZA, zebrał pozostałych członków Wu-Tang Clanu, a w 1993 roku wydali swoją debiutancką, do dziś uwielbianą przez fanów płytę "36 Chambers", po której Ghostface zyskał światowy rozgłos.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


Znany ze swojego dynamicznego flow, emocjonalnych tekstów i gęstej, barwnej narracji, zawierającej dużo slangu oraz tzw. strumienia świadomości. W 2006 roku stacja muzyczna MTV włączyła rapera na honorowej liście Najlepszych MC wszechczasów. Rok później portal About.com umieścił go w spisie Najlepszych MC naszych czasów (1987-2007), nazywając go "jednym z najlepszych tekściarzy naszej epoki".

Coles, jak większość członków Wu-Tang Clanu, używa kilku pseudonimów zaczerpniętych z filmów, mitologii itp. Ghostface Killah zaczerpnął z wydanego w 1979 roku filmu "Mystery of Chessboxing".
Jego solowa kariera, którą rozpoczął blisko 25 lat temu, to same wybitne krążki: "Ironman" (debiutancki album, który trafił na 2. miejsce w notowaniach Billboard 200, oraz na 1. miejsce Top R&B/Hip-Hop Albums), "Supreme Clientele" czy "FishScale". Przez lata wiązał się z takimi labelami, jak Def Jam, Razor Sharp czy Epic Records. Do dzisiaj ma na swoim koncie dziesięć solowych albumów oraz kilka projektów we współpracy z innymi artystami.

Na koncercie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim usłyszymy m.in. kawałki z jego ostatniego albumu "The Lost Tapes" (wydany 5 października 2018 nakładem X-Ray Records), na której gościnnie wystąpili m.in. Big Daddy Kane, Snoop Dogg, Tricky, E-40 i Ras Kass.

Bilety dostępne są online na stronie www.bilety.teatrszekspirowski.pl oraz w kasie GTS przy ul. W. Bogusławskiego 1, czynnej codziennie w godz. 14:00 - 19:00.

Opinie (16) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni