• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdyński Festiwal Studencki Delfinalia (31 opinii)

Gdyński Festiwal Muzyczny Delfinalia 2016 - to już dziewiąta edycja gdyńskich juwenaliów organizowana przez szeroką koalicję złożoną z uczelni wyższych, samorządów studenckich, organizacji pozarządowych w skład której wchodzą: Akademia Morska, Akademia Marynarki Wojennej, samorządy studentów obu uczelni, firma eventowa Wolart, Stowarzyszenie Absolwentów Akademii Morskiej oraz Fundacja Pomeranian Students' Coalition.

Gdyński Festiwal Muzyczny Delfinalia 2016 to wydarzenia kulturalno-rozrywkowe dedykowane społeczności studentów oraz młodym mieszkańcom Trójmiasta. Projekt zakłada pobudzenie młodego pokolenia mieszkańców i skupienie ich wokół elementów kultury studenckiej. Szerokie nawiązania do morskich tradycji oraz niepowtarzalna atmosfera Skweru Kościuszki to elementy, którymi Gdyńskie Delfinalia odróżniają się od szeregu podobnych wydarzeń. Niesamowita sceneria w połączeniu z polskimi gwiazdami muzyki z pewnością zaspokoi najbardziej wybredne gusta uczestników.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Festiwal przewidziany jest na pięć dni, z czego dwa dni to imprezy plenerowe, które odbędą się na końcu Skweru Kościuszki w Gdyni (Molo Południowe).

Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla uczestników, począwszy na występach artystycznych i kończąc na bardzo rozbudowanym grafiku imprez towarzyszących. Poniżej przedstawiamy Wam najważniejsze informacje o Gdyńskim Festiwalu Delfinalia 2016:

Otwarcie bram: 18:00

Piątek 27.05:
18:30 ZEUS
19:45 QUEBONAFIDE
21:00 W.E.N.A.
22:15 O.S.T.R.

Sobota 28.05:
18:30 MARIKA
19:45 XXANAXX
21:00 THE DUMPLINGS
22:15 BRODKAGdyński Festiwal Muzyczny Delfinalia 2016 jest współfinansowany przez Miasto Gdynia oraz Centrum Kultury w Gdyni. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdynia.

Wspierają nas: ENERGA S.A. / INTERRISK POLSKA / STUDIUM DOSKONALENIA KADR

WSTĘP:
Studenci Akademii Morskiej oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni - wejście bezpłatne (warunek ważna legitymacja)
Pozostali zainteresowani na podstawie biletu do nabycia na: https://www.biletomat.pl/festiwale/gdynski-festiwal-studencki-delfinalia-2016-3735/

więcej: www.delfinalia.pl
Piątek 27.05:
O. S. T. R. / W.E.N.A. & E.A.B.S. / QUEBONAFIDE / ZEUSMuzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.

Autor 19 albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych i 4 platynowych płyt. Trzykrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Płyty O.S.T.R. wydawane są w wyjątkowej oprawie edytorskiej, za którą odpowiada Grzegorz Forin Piwnicki, wyróżniany designer i ilustrator. Płyty O.S.T.R. wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia sprzedaży OLIS. Album "Kartagina" nagrany wraz z amerykańsko-kanadyjskim producentem Marco Polo był w pierwszym półroczu 2014 najlepiej sprzedającą się polską płytą według oficjalnego podsumowania Związku Producentów Audio Video.

Doceniony przez ś.p. Czesława Niemena, współpracował wielokrotnie z Michałem Urbaniakiem i braćmi Waglewskimi (Fiszem i Emade). Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. W ramach prestiżowego cyklu Made In Polska dał dla TVP Kultura niezwykły, wspaniale wyprodukowany koncert. Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej sceny hiphopowej. Z Chrisem Van Rootselaar i Jaapem Wiewel współtworzy kolektyw producencki Killing Skills. Jego nagrania emitują zarówno stacje studenckie, jak i Program Trzeci Polskiego Radia. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, pomysłowo wykorzystuje przyswojoną wiedzę klasyczną w kompozycjach opartych na czarnej muzyce miejskiej.
O.S.T.R. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Tu rozpoczynał karierę w ramach grup LWC i Obóz T.A., ale szybko dał się poznać solo jako niekwestionowany zwycięzca konkursów wolnego mikrofonu (bitwy freestyle). Krótki i przypadkowy występ na scenie łódzkiego klubu Prokadencja zapewnił mu w 2001 roku kontrakt na debiutancki album w Asfalt Records. Z wytwórnią tą związany jest do dzisiaj. Przyjaciel swoich fanów, człowiek towarzyski, otwarty, na co dzień skromny. Żonaty, ojciec dwóch synów.W.E.N.A. znany również jako Wudoe lub Montana Maxx. Działalność muzyczną podjął pod koniec lat 90. XX w. Początkowo występował w nieistniejących już formacjach Głos Miasta i Ansambl.

W 2005 roku artysta rozpoczął pracę nad pierwszym projektem autorskim, noszącym tytuł "Wyższe Dobro". Album wydany własnym nakładem w dniu 16.04.2007 roku, odbił się szerokim echem na niezależnej scenie muzycznej, zyskując jednocześnie uznanie przedstawicieli tzw. "mainstream'owego" nurtu muzyki Rap.

Pod koniec 2008 roku Wudoe związał się z duetem Rasmentalism. Efektem współpracy tria był album "Duże Rzeczy", który ujrzał światło dzienne 07.12.2009 roku. Projekt, ze względu na swoją nowatorskość, oryginalność i świeżość szybko zyskał popularność, doprowadzając tym samym do wielu koncertów grupy na terenie całego kraju.

W dniu 27.05.2011 roku W.E.N.A. debiutował pierwszym, legalnym, albumem długogrającym pt. "Dalekie Zbliżenia", który ukazał się nakładem niezależnej wytwórni Aptaun Records i okazał się jedną z najlepiej przyjętych płyt w 2011 roku.

05.07.2013 nakładem tej samej wytwórni ukazał się album "Nowa Ziemia", przy którym Wudoe współpracował wyłącznie z jednym producentem - Stoną. Album, ze względu na bardzo rozbudowaną i bogatą warstwę muzyczną oraz widoczne zmiany w stylistyce artystycznej, jaką wcześniej prezentował Wudoe, stał się bardzo głośnym tytułem fonograficznym w 2013 roku. Krążek debiutował na siódmym miejscu Olis, by w kolejnym tygodniu znaleźć się na trzeciej pozycji.
Obecnie Wudoe to jeden z najczęściej koncertujących raperów w Polsce, jako jeden z niewielu na scenie nie występuje w towarzystwie hypemana. Muzycznie artystę wspiera dj Ike. Dzięki energii i charyzmie jaką pokazuje podczas koncertów, W.E.N.A. zdobywa sobie coraz liczniejsze grono fanów. Do największych, koncertów z kilkutysięcznym gronem widzów można zaliczyć min. Mazury Hip-Hop Festiwal 2012, Gdańsk Dźwiga Muzę 2013, czy Hip-Hop Kemp 2011, 2013.

W 2015 roku W.E.N.A., we współpracy z warszawskim producentem Quizem, wydał płytę "MONOCHROMY EP". Album, którego premiera miała miejsce 11 maja 2015, stał się głośną pozycją fonograficzną, mimo ściśle limitowanego nakładu wydawnictwa. 2015 to również rok, w którym W.E.N.A. współpracował ze Stalley'em - amerykańskim raperem z Ohio. Efektem tej współpracy stał się utwór "Co teraz".

W grudniu 2015 roku wraz z duetem producenckim Voskovy i raperem Sariusem W.E.N.A. nagrał kolejne EP. Zarówno utwór ze Stalleyem, jak i projekt z Sariusem i Voskovymi zostały udostępnione do pobrania za darmo na stronie artysty.
Na rok 2016 przewidziana jest następna, długogrająca płyta z udziałem Wudoe oraz 7 osobowego zespołu jazzowego Electro-Acoustic Beat Sessions.


Quebonafide to pochodzący z Ciechanowa raper oraz założyciel wytwórni płytowej QueQuality. Jego twórczość  charakteryzuje się świeżym spojrzeniem na rap, niekonwencjonalnym i często eksperymentalnym flow, dopracowaną techniką rymowania, a wszystko to z zachowaniem refleksyjności tekstów. Te cechy łączy w sobie 'Ezoteryka' - debiutancki album artysty,  pokryty złotem już w pre-orderze.

Pierwsze, oficjalne wydawnictwo Quebonafide, ujrzało światło dziennie w marcu 2015, jednak już w roku 2013  ukazał się pierwszy solowy, wydany własnym nakładem mixtape muzyka. 'Eklektyka', bo tak zatytułowana jest produkcja, została świetnie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i recenzentów.

Quebonafide jest także współtwórcą singla 'Euforia' z producenckiej płyty Pawbeatsa. Teledysk, w serwisie YouTube, obejrzało prawie 14 milionów widzów. Pozostałe, autorskie utwory rapera, takie jak 'Hype', 'Ile Mogłem', 'Żadnych Zmartwień', 'Ciernie' czy 'Trip', wyświetlono łącznie blisko 27 milionów razy.

W ciągu trzech lat Quebonafide wraz z Wesołą Ekipą (KrzyKrzysztof, Dj Myszka) zagrali już ponad 300 koncertów, zarówno w Polsce jak i za granicą. Widowiskowe i energetyczne show są uznawane za wizytówkę rapera.

Obecnie raper pracuje nad drugim albumem solowym, realizowanym podczas podróży dookoła świata. Do tej pory w ramach projektu powstały dwa teledyski: 'Oh My Buddha', nagrany w Tajlandii, i 'quebahombre'- w Meksyku.


Zeus czyli Kamil Rutkowski to pochodzący z Łodzi raper i producent muzyczny działający od 1998 roku. Od 2006 roku razem z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion.

Solowy debiut rapera pt. Re-Mix-Tape - Volume 1 ukazał się w 2007 roku. 6 kwietnia 2008 roku ukazał się kolejny album solowy Rutkowskiego zatytułowany Muzyka ofensywna. W maju Zeus, wraz z Wallesem z formacji Uśpione Miasto rozpoczął współpracę z internetową rozgłośnią RadioStudyo, gdzie prowadzą cotygodniową audycję. W czerwcu tego samego roku Zeus wygrał ogólnopolski konkurs na demo roku zorganizowany przez magazyn WuDoo. Główną nagrodą było nagranie i wydanie albumu. W sierpniu tego samego roku Zeus rozpoczął prace nad solową płytą. Wydawnictwo zatytułowane Co nie ma sobie równych ukazało się 14 listopada 2008 roku. Od czasu wygranej w ogólnopolskim konkursie na demo roku, w 2008 roku, Zeus wydał pięć solowych albumów:

- "Co nie ma sobie równych" (2008 - Embryo Nagrania)
- "Album Zeusa" (2009 - Embryo Nagrania)
- "Zeus, jak mogłeś?" (2011 - Embryo Nagrania)
- "Zeus nie żyje" (2012 - Pierwszy Milion)
- "Jest super" (2015 - Pierwszy Milion)
Sobota 28.05:
BRODKA / THE DUMPLINGS / XXANAXX / MARIKAMonika Brodka - urodziła się 7 lutego 1987 roku w Twardorzeczce w góralskiej rodzinie z tradycjami muzycznymi. W wieku sześciu lat podjęła lekcje gry na skrzypcach. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu w klasie językowej.

W 2003 roku wzięła udział w trzeciej edycji programu Idol i w styczniu 2004 wygrała jego finał zdobywając 69% głosów.
27 września tego samego roku ukazała się pierwsza płyta piosenkarki pt. Mini Album vol. 1. Zawierający sześć piosenek mini album był promowany singlem "Ten". Druga część debiutu Brodki została wydana 25 października 2004 pt. Mini Album vol. 2. Również 25 października oba mini albumy zostały wydane na jednej płycie zatytułowanej Album. Wydawnictwo zadebiutowało na 8. miejscu listy OLiS w Polsce. W grudniu 2004 otrzymała nominację do nagrody Paszport Polityki w kategorii Estrada.

W 2005 roku Monika Brodka została nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategoriach Album Roku Pop, Nowa Twarz Fonografii oraz Wokalistka roku. 10 czerwca dzięki piosence "Miałeś być..." wygrała konkurs premier podczas 42. KFPP w Opolu. Została także wyróżniona statuetką plebiscytu Superjedynki w kategorii Debiut oraz nagrodą słuchaczy Jedynki Polskiego Radia. Nagrodą był koncert w studio im. Witolda Lutosławskiego. 7 września tego samego roku debiut uzyskał status złotej płyty sprzedając się w nakładzie 35 000 egzemplarzy. W październiku Brodka nagrała piosenkę "Horoskop" razem z duetem WSZ & CNE. Utwór znalazł się na wspólnej płycie raperów, Jeszcze raz.

20 listopada 2006 roku został wydany drugi album wokalistki zatytułowany Moje piosenki. Promowały go single "Znam cię na pamięć", "Miał być ślub" oraz "Za mało wiem". W 2008 roku Brodka nagrała trzy nowe piosenki, "Znowu przyszło mi płakać", "Mam nowy plan" oraz "Piosenka z głowy".

20 października 2010 roku ukazał się trzeci album studyjny wokalistki pt. Granda. Muzykę na płytę skomponował Bartosz Dziedzic wraz z Moniką Brodką. Wyjątek stanowi utworu "Hejnał", który przygotował ojciec piosenkarki Jan Brodka oraz Dziedzic, który również wyprodukował wszystkie kompozycje. Słowa do piosenek napisała sama piosenkarka, a także Radek Łukasiewicz z formacji Pustki oraz Jacek "Budyń" Szymkiewicz z zespołu Pogodno.

W 2012 roku BRODKA powtórzyła sukces świetnie przyjętym mini-albumem "LAX", na którym znalazły się dwie hitowe piosenki "Varsovie" i "Dancing Shoes". "Varsovie" stała się przebojem lata 2012, królując na Liście Przebojów Trójki, Popliście RMF i innych stacjach przez wiele tygodni.

BRODKA nieustannie koncertuje a jej są niezwykle żywiołowe i kolorowe. Elementy folkowe mieszają się z punkową energią tworząc wybuchową mieszankę.Laureaci Nagrody Fryderyk w kategorii Debiut za 2014 rok. Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Intensywność emocjonalna przełożona na teksty opisujące mikrokosmos relacji międzyludzkich z perspektywy młodych ludzi. Taneczny smutek i chwytliwe melodie. Justyna Święs (śpiew i teksty) i Kuba Karaś (muzyka i teksty) udowodnili, że potrafią przemawiać własnym głosem bez niepotrzebnych kompromisów. 

Mają na koncie dwa albumy: "No Bad Days" (2014) i "Sea You Later" (2015). Ogromną frajdę sprawia im koncertowanie - zagrali ponad 150 koncertów od września 2013. Zespół grał zarówno na festiwalach showcasowych takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton w 2014 roku czy Europavox we Francji. Występowali na ważnych polskich i zagranicznych imprezach: Off Festival, Grape Festival w 2014 roku, Open'er, Colours of Ostrava, Sziget Festival w 2015 roku. The Dumplings zagrali także trasę koncertową w Tokio oraz zagrali koncerty w Meksyku, Paryżu i Londynie.

Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. W ciągu miesiąca zdobyli 13 tysięcy fanów na facebooku (aktualnie jest ich ponad 75 tysięcy). 2014 rok był dla zespołu czasem intensywnej pracy.

W styczniu nagrywana była płyta w domowym studiu Bartosza Szczęsnego z Rebeki (który był producentem krążka). Piosenki The Dumplings znalazły się w fimie "Facet (nie)potrzebny od zaraz" i spektaklu "ONY Teatru im. Juliusz Ostrewy w Gorzowie Wielkopolskim. Powstała także muzyka specjalnie napisana przez Kubę do spektaklu "Elling" w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Debiutancka płyta zespołu pojawiła się w wielu rankingach na płytę roku 2014 (m.i.n 4 miejsce wg. Dziennikarzy Gazety Wyborczej czy 9 miejsce według Onetu) The Dumplings (razem z Curly Heads) zostali uznani za debiut roku przez czytelników Music Is.

13 listopada 2015 została wydana druga płyta zespołu zatytułowana "Sea You Later", która zadebiutowała na 8 miejscu OLIS (Oficjalna Lista Sprzedaży w Polsce). The Dumplings na swoim drugim albumie pokazują swoje dojrzałe oblicze. "Sea You Later" jest płytą zrealizowaną w autorski sposób. W całości jest skomponowana, napisana i wyprodukowana przez zespół. Za miksy wydawnictwa odpowiedzialny jest Piotr "Emade" Waglewski, a za mastering Jacek Gawłowski. Album został nominowany do Nagrody Fryderyka 2015 w kategorii album roku elektronika i alternatywa.

"Sea You Later" jest krokiem zespołu w nowym muzycznym kierunku. Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia. Album jest promowany piosenką "Nie gotujemy", do której teledysk został już obejrzany ponad milion razy. Drugi singiel i teledysk do piosenki "Kocham Byś z Tobą" promujący płytę ukazał się w lutym 2016. The Dumplings w marcu 2016 wystąpił na najważniejszym festiwalu dla młodych zespołów SXSW w Austin w Teksasie.


W pigułce XXANAXX to duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Wszystko zaczęło się gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem, Michał poszukiwał wokalistki o nietypowym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 skąd nie było już powrotu. Od pierwszych chwil w studio wiedzieli, że chcą razem tworzyć muzykę.

Pierwszy singiel zatytułowany "Disappear" ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakładem U Know Me Records ukazała się debiutancka ep'ka zespołu z której znamy także utwory "Broken Hope" czy "Got U Under".

Zespół wystąpił na licznych koncertach i festiwalach m.in Open'er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Matla Festival czy też The Great Escape.

Portal Brand New Anthem nagrodził duet XXANAXX tytułem: Debiut Roku 2013. Zespół był nominowany w wielu plebiscytach za 2013 rok jako debiut oraz odkrycie roku.

Ich debiutancki album "Triangles", który był jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów roku ukazał się w maju 2014r. nakładem Warner Music Polska. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez media, fanów oraz polskich jak i zagranicznych artystów.


Marika debiutowała w 2002 roku jako wokalistka soundsystemu Bass Medium Trinity. W 2004 roku ukazał się debiutancki album projektu zatytułowany Mówisz i masz.

W 2005 występowała jako solistka w projekcie teatralnym 12 ławek zrealizowanym w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W tym samym roku ukazała się też druga płyta Bass Medium Trinity, Pociąg z Babilonu. Zaśpiewała także w Operze Leśnej na TOP Trendy w ramach koncertu Trendy. W roku 2007 związała się z wytwórnią Karrot Kommando, dzięki której wydała piosenkę "Moje serce".

22 sierpnia 2008 miał premierę debiutancki album Mariki, zatytułowany Plenty. Płytę wydał Pomaton EMI, a promował go kolejny utwór, "Masz to". W październiku 2008 rozpoczęła prowadzenie własnej audycji muzycznej Nie tylko reggae w Polskim Radio Euro. Album Plenty otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w 2009 roku, natomiast Marika została nominowana w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Podczas plebiscytu Superjedynki na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu nominowana została w kategorii Debiut Roku. Latem ukazało się promocyjne wydawnictwo So Remixed zawierające remiksy utworów z debiutanckiej płyty Mariki.

8 czerwca 2010 wydany został drugi solowy album Mariki pt. Put Your Shoes On / Off. Złożyły się na niego dwie płyty: pierwsza zawierająca premierowy materiał i druga z remiksami. Pierwszym utworem promującym płytę został "Uplifter", a drugim - "Nieważne ile". Album został nominowany do nagrody Superjedynki w kategorii Płyta Pop. W połowie 2011 ukazał się teledysk do singla "Esta Festa".

Marta Kosakowska - czwarty album studyjny Mariki zatytułowany oryginalnym nazwiskiem polskiej piosenkarki, zrealizowany w stylu nowoczesnego, lirycznego, dojrzałego popu, odchodząc od dotychczasowego stylu Mariki czyli reggae. Został wydany 23 października 2015 przez Warner Music Poland.

Przeczytaj także

Opinie (31) 1 zablokowana

 • zapowiada się ekstra w tym roku

  • 16 26

 • Sobota wygląda rewelacyjnie.

  z reszty nikogo nie znam

  • 8 34

 • Szkoda ze w długi weekend... wielu z zainteresowanych, nie tylko studentów, wyjedzie do domu lub urlop
  może dlatego ze na Skwerku a nie na kampusie AM

  • 17 8

 • (3)

  Niezbyt fajnie. Wejściówki dla studentów za hajs!

  • 34 5

  • (2)

   Przestali tworzyć fikcję ze sprzedażą gadżetów i wprowadzili wstęp płatny dla studentów. Uczciwie, tylko trochę żal że studenci muszą płacić za juwenalia dofinansowane z pieniędzy miasta...

   • 13 1

   • Elo Melo (1)

    Gdynia daje hajs - studenci z Gdyni (Uczelnie) wjazd free. Nie doszlo do mnie info, zeby Gdansk rzucił kwotą x na dofinasowanie studentow z Gdanska :) easy.

    • 1 10

    • No to studenci UG studiujący na Oceanografii też powinni mieć free. Poza tym idąc tym tokiem myślenia studenci z Gdyni powinni płacić za wstęp w całej Polsce bo Gdynia nie rzuca kwotą x, y czy nawet z na dofinansowanie studentów z Gdyni.

     • 12 1

 • wyglada jak program dozynek powiatowych (7)

  rap, ble. Pomyslec ze kilkanascie lat temu student by sie brzydzil przyznac ze slucha czegos takiego, bo to byla muzyka holoty z blokowisk.

  A teraz ta holota poszla na studia i niestety, beda mieli magistera :(

  • 34 20

  • Widać, że nie byłeś na koncercie EABS... (1)

   Wystarczyło być na koncercie Electro Acoustic Beat Session w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, by się przekonać jak różnorodną muzyką może być hip hop.

   • 2 8

   • jestem z getta xD

    • 0 0

  • ona (1)

   To bedzie wstem wolny na te koncerty???

   • 1 2

   • On

    Dla studentów AMG i AMW - TAK. Odebierasz bilet w swoim samorządzie albo u starosty i wchodzisz. Reszta swiata musi kupic bilet. Prościzna :)

    • 0 11

  • Odpowie Ci teraz gość z bloku co ma magistra słucha rapu inteligencja w wyrażaniu poglądów i szacunek dla odmiennych upodobań i gustów świadczy w dużej mierze o klasie społecznej wypowiadając się osoby.....a do tego jeśli tak przyziemna rzecz jak gust muzyczny jest wyznacznikiem dla Ciebie kto jakim jest człowiekiem lub magistrem hahaha to współczuję Ci naprawdę podejścia do ludzi. Ja osobiście nie oceniam ludzi no chyba ze ktoś jest takim szamba mentalne jak Ty to wtedy się pokusę. ... od każdej reguły jest odstępstwo nieprawdaz:)

   • 2 2

  • jacy studenci....

   taka muza.......

   • 1 0

  • "Magistera"? Widać ze ty wykształcone nie jesteś. Ja fanem nie jestem ale jak kogoś rap cieszy to niech się bawi. Nikt cię nie zmusza do obecności. Po twojej wypowiedzi do "holoty" również przypisalbym Ciebie.

   • 0 0

 • (3)

  SUPER! Ja studiuję na UG i muszę zapłacić! Są studenci równi i równiejsi! Nic dziwnego, hajs się musi zgadzać. Prywatna firemka musi zarobić, szkoda tylko że miasto dokłada do tego, jakoś nikt nie pamięta że Oceanografia UG też jest z Gdyni. Brawo AMG i AMW! Brawo Gdynia!

  • 22 4

  • Straszny ŻAL!!! Płatny wstęp dla studentów innych uczelni! Samorządy się popisały! Mam nadzieję że wszystkie uczelnie w Polsce wprowadzą płatne juwenalia dla studentów tych uczelni!!!

   • 17 1

  • (1)

   No naprawdę żal z tym płatnym wstępem dla studentów. Niby koszt nie jest duży ale żaden z tych zespołów nie interesuje mnie na tyle by zapłacić. Ale faktem jest że skoro prawdą jest że Gdynia dorzuca kasę to wstęp dla mieszkańców powinien być darmowy.

   • 11 1

   • no naprawdę żal...

    weźcie się za pracę, a nie narzekacie, że koncert jest za "aż" 25 zł wtedy przyjemności nie będą tak bolały

    • 2 10

 • ale lipa (3)

  jeszcze za kasę :( na pewno nie będę. Cała ekipa od nas jedzie na neptunalia.

  • 17 2

  • no żarty jakieś, kasa za wejście dla studentów?

   Nasz cały rok olewa, spotykamy się w akademcu:(

   • 12 0

  • czyżby pierwszy raz słyszał, że nic w życiu nie jest za darmo?

   To się jeszcze wiele razy dowiesz :)

   • 0 1

  • a

   na UG bez piwa

   • 1 1

 • MARIKA!

  Dojrzale i pięknie! Nie mogę się doczekać!

  • 5 4

 • O.s.t.r. wiec tradycyjnie będe

  :)

  • 6 4

 • Kortowiada aj ja jo!!!!! Kortowiada......!!!!!

  Nie ma co porównywać do juwenaliów w Olsztynie!!! W tym roku Kortowiada była najlepsza. Wszystkich których tam nie było muszą się pojawić za rok, aby poczuć ten magiczny klimat ;)

  • 1 5

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.