stat

Gdyńska Linia - Gdynia/Sopot/Łódź. Koncert Maximum Gulliver oraz Panel z Maciejem Werkiem

Gdyńska linia to nowy cykl wydarzeń Halo Kultura poświęconych sieciowaniu miast w kontekście kultury oraz muzyki. Podczas pierwszej, premierowej odsłony "Gdyńskiej linii" wystąpi formacja Maximum Gulliver, która wyrosła z jednego korzenia wraz z formacją Ścianka, tworząc zjawisko nowej Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej.

w każdy piątek (do 25.02), godz. 19:00

Wstęp wolny

w każdą środę (do 29.06), godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Koncert poprzedzi panel dyskusyjny z Maciejem Werkiem (Hedone, Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit), Michałem Miegoniem (Kiev Office, Muzeum Miasta Gdyni) oraz Zbigniewem Wiszniewskim (Maximum Gulliver) poświęcony tworzeniu zespołów. W jaki sposób w Łodzi początku lat 90. XX wieku, w Sopocie w połowie lat 09. XX wieku oraz w Gdyni okresu Millenium hartowała się muzyczna stal? Jak na przestrzeni lat zmieniały się postawy zarówno zespołów jak i mediów? Jakie są dobre praktyki zaczynania oraz jakie złe praktyki mogą wejść w krew?

koncerty w Trójmieście


MAXIMUM GULLIVER
Jesienią 1993 Zbigniew Wiszniewski, Maciej Cieślak oraz Waldemar Wielczyk postanawiają nazwać swoje dotychczasowe i przyszłe działania muzyczne Maximum Gulliver. W styczniu 1994 zespół bierze udział, wraz z Jackiem Lachowiczem oraz Piotrem X, w II finale WOŚP. Późnym latem 1994 w studiu im Adama Mickiewicza Maximum Gulliver w składzie:
Zbigniew Wiszniewski (głos/gitara), Maciej Cieślak (gitara/głos), Jacek Lachowicz (gitara basowa), Paweł Samotyj (perkusja) materializuje na taśmie jedną z prób. Zespół kończy działalność jesienią 1994 a Maximum Gulliver, już jako uwolniona wiązka energii wyrusza w międzygwiezdną tułaczkę by wrócić w 2014 i doładować granie Arkadiusza Kowalczyka (perkusja) oraz Zbigniewa Wiszniewskiego (gitara/głos), do których dołączali raz po raz: Marcin Cudny (gitara basowa/kontrabas) oraz Wojciech Michałowski (gitara basowa).
Maximum Gulliver pozostał . na jak długo? Pewnie do następnego razu. póki co jednak dokonywać będzie kolejnych ujawnień w różnych przestrzeniach tego co było i tego co jest, z
myślą o tym co będzie. Kosmos musi poczekać?! Kosmos czeka..

Projekt dofinansowany ze środków miasta Gdyni.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.