stat
PATRONAT

Gdynia w obiektywie Romana Morawskiego, Henryka Poddębskiego i Tadeusza Wańskiego - wykład

Gdynia na trzy sposoby, Gdynia w ujęciach trzech różnych fotografików, którzy pokazywali miasto w trzech różnych dziesięcioleciach. Lata 20. XX wieku pokazane są oczyma Romana Morawskiego, kolejna dekada to miasto w obiektywie Henryka Poddębskiego. Tadeusz Wański pozostawił po sobie zdjęcia Gdyni z lat 40-50. Prace tych twórców różniły się nie tylko czasem, w którym powstały, ale również techniką i stylem wykonania. O historii miasta z morza ukazanej na fotografiach opowie Dariusz Małszycki.

Dariusz Małszycki - kustosz z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w Muzeum Miasta Gdyni, pracownik Działu Historycznego, opiekun zbioru fotografii. Autor artykułów i prac naukowych i popularnonaukowych z historii Gdyni i okolic, m.in. Tadeusz Wański (1894-1958). Gdyński piktorialista. Kurator licznych wystaw prezentujących dokonania fotografów, którzy w swych pracach pokazywali Gdynię i jej i okolice od lat 20. XX w. do współczesności. Między innymi kurator wystawy Widzialne Niewidzialne. Fotografie Tadeusza Wańskiego czy Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w fotografii Romana Morawskiego.

Bilety: wstęp bezpłatny; obowiązują zapisy; liczba miejsc ograniczona;
Zapisy: www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/
Prowadzenie: Dariusz Małszycki

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.