• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdynia dla Orkiestry (8 opinii)

 • sobota - niedziela, 12 - 13 stycznia 2019, godz. 20:00
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Przed nami już 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku pieniądze ze zbiórek i aukcji zostaną przeznaczone na sprzęt medyczny, który pomoże ratować życie i zdrowie najmłodszych pacjentów specjalistycznych szpitali. W Gdyni gramy cały weekend. Będzie się działo!

GDYNIA DLA ORKIESTRY
FACEBOOK

Tradycyjnie w Gdyni będą działać trzy główne sztaby, które przy wsparciu setek wolontariuszy i wielu instytucji zagrają dla najbardziej potrzebujących. W tegorocznej edycji zbieramy na sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Gdyni Orkiestra gra cały weekend, jednak najwięcej atrakcji czeka na uczestników 13 stycznia.

Zaczynamy już w sobotę. Od godz. 11.00 w Centrum Handlowym Batory będzie można wziąć udział w licytacjach, kupić wielkoorkiestrowe gadżety i zobaczyć występy zespołów tanecznych, muzycznych i sportowych. O godz. 17.30 na scenie zagra gwiazda wieczoru, zespół Detko Band.

WOŚP wesprze także Galeria Szperk, która przygotowała szereg atrakcji. Od godz. 11.00 odbędzie się "Akcja Książka". Organizatorzy zachęcają do przynoszenia lektur, które za symboliczną opłatą będzie można wylosować podczas finału. Nie zabraknie także wydarzeń muzycznych i tanecznych, jak na przykład, rozpoczynająca się o godz. 15.00 akcja "Tańczymy Poloneza po Galerii". Jednak głównym punktem programu będą dwie licytacje. Pierwszą, o godz. 16.00 poprowadzi Marcin Majka, wójt Gminy Kosakowo. Drugą, o godz. 17.00 prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

Swój udział w tegorocznym finale zapowiedziało także Centrum Handlowe Klif, gdzie w godz. 11-20 można wziąć udział w zabawie fantowej i kupić gadżety Orkiestry.

Moc atrakcji czeka na gdynian również w Centrum Riviera, gdzie swoją siedzibę ma sztab Stowarzyszenia In gremio i Społecznej Jedynki, czyli Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni im. Dzieci Zjednoczonej Europy. Działania sztabu w tym roku będą trwały dwa dni. Jednak te najbardziej spektakularne odbędą się sobotę. Przez cały dzień będzie można wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez gdyńskie organizacje pozarządowe m.in. z ratownictwa medycznego czy dogoterapii. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, w tym roku organizatorzy przygotowali strefy o bardzo dużym nacisku na pracę twórczą. Do wybory strefa małego architekta, kreatywności, programowania czy robotyki. Wśród atrakcji znajdzie się także występ gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Future Folk. To o godz. 17.00.

W niedzielę, 13 stycznia startują wydarzenia przygotowane przez miejski sztab zlokalizowany w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza przy ul. Bema 26. Przed uczestnikami cały dzień atrakcji, którego zwieńczeniem będzie wielka orkiestrowa licytacja. Od godz. 13.00 w bogatym programie swoje umiejętności zaprezentują dzieci i młodzież z pracowni taneczno-gimnastycznych, wokalnych, instrumentów klawiszowych, ukulele oraz gitary klasycznej Młodzieżowego Domu Kultury. Na deskach teatru nie zabraknie również najmłodszych reprezentantów MDK-u, czyli Klubu Małolata. Niedzielne granie wyjdzie także poza mury teatru.

W godz. 14-15 przed budynkiem zaparkują pojazdy Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej, które będzie można obejrzeć od środka. O godz. 15.00 Formacja Artystyczna Osiedlowego Klubu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Bałtyk" oraz Towarzystwo Miłośników Gdyni wystawią "Burzę" Williama Shakespeare'a. W przedstawieniu wezmą udział seniorki (najstarsza ma 94 lata) uczęszczających regularnie na warsztaty aktorskie. Tuż przed godz.16.00 grupy taneczne ze Studia Tańca FEST zaprezentują swoje najlepsze układy. Tuż po nich, o godz. 16.15 wyjątkowy koncert, w którym wystąpią dzieci od 6 miesięcy do 6 lat uczęszczające na zajęcia muzyczno-ruchowe w Studiu Edukacji Muzycznej IMPRESJA.

Główny punkt finału, czyli wielka orkiestrowa licytacja odbędzie się o godz. 18.00. W foyer teatru czynny będzie także sklepik z gadżetami. Chętni będą mogli również zbadać poziom cukru.

Do wspólnego grania na rzecz Orkiestry przyłączyło się także Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 Maja 27-31. W siedzibie CAS działać będzie orkiestrowa kawiarenka. Oprócz kosztowania przysmaków i pysznej kawy w programie pokaz mody, koncerty, poezja i wspólne śpiewanie.

W zlokalizowanej na Molo Południowym (al. Jana Pawła II 2) restauracji Róża Wiatrów, w godz. 10-20 odbędą się licytacje. Wśród przedmiotów m.in. złote serca, vouchery do hoteli, zaproszenia do restauracji i kawiarni, wycieczki Stena Line, czy niespodzianki od Arki Gdynia. Ponadto sklepik z gadżetami wielkoorkiestrowymi, występy zespołów tanecznych i grup sportowych. Wieczór umili występ Detko Band. To o godz. 19.00.

To nie koniec atrakcji na Molo Południowym. W budynku Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (al. Jana Pawła II 3) o pełnych godzinach (między 12 a 16) odbywać się będą pokazy w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego (wejście główne do budynku). Będzie można również zapoznać się z działaniem symulatora manewrowego, na którym to studenci Wydziału Nawigacyjnego uczą się m.in. manewrowania statkiem. Specjalnie z okazji 27. finału WOŚP studenci i pracownicy UM wykonali niezwykłe, industrialne, a zarazem marynistyczne lampy i kinkiety. Niektóre z nich są już dostępne na internetowej licytacji.

Kolejny z głównych sztabów w mieście, czyli gdyńska YMCA wraz z Gdynią Rowerową przygotowała niezwykły przejazd rowerowy. W zeszłym roku przejazd "Mikołajów na rowerach" wzbudził dużą sensację na ulicach Gdyni i Sopotu. Start zaplanowano na godz. 12.00. Trasa będzie wiodła od Ergo Areny w Sopocie w stronę Wydziału Transportu Uniwersytetu Morskiego, gdzie na uczestników czekają loterie i inne atrakcje przygotowane przez UM. Będzie się działo też w siedzibie sztabu, przy ul. Stefana Żeromskiego 26. Między 12.00 a 17.00 odbędą się warsztaty z brazylijskiego tańca Zouk, organizowane we współpracy z Zouk Revolution Tricity.

Ciekawie zapowiada się również finał Orkiestry na Dąbrowie. W Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 3 (SP 47), w godz. 10-16 odbędzie się loteria i wydarzenia artystyczne. Dodatkowo będzie działać także orkiestrowa kawiarenka.

Przedmioty wystawiane przez gdyńskie sztaby można już licytować na specjalnym profilu WOŚP: aukcje.wosp.org.pl. Licytując masz okazję, nie tylko pomóc, ale również wziąć udział dobrej zabawie i wylicytować atrakcyjne przedmioty, jak na przykład płaskorzeźbę z wizerunkiem znanego polskiego grafika Karola Śliwki autorstwa gdyńskiego Banksy'ego, fartuch Wojciecha Modesta Amaro z autografem, czy rejs legendarnym jachtem Copernicus lub zjeść kolację z Januszem Palikotem. Wyjątkową atrakcję przygotowała też Biblioteka Gdynia. Zwycięzca licytacji będzie mógł zostać bibliotekarzem na jeden dzień w jednej z filii miejskiej biblioteki.

Gdyńskie sztaby wciąż przyjmują przedmioty na licytacje. Jeśli ktoś w ten sposób chce pomóc Orkiestrze wystarczy, że zgłosi się do jednego z nich już teraz poprzez strony: sztab YMCA, sztab w Teatrze Miejskim oraz sztab In gremio. Przyjmowany jest każdy rodzaj wsparcia, od rzeczy na licytację, po ciepłe napoje dla wolontariuszy.

Przeczytaj także

Opinie (8)

 • Porazka (7)

  To koniec oszustwa .Sprzęt bez ludzi nic nie zrobi. a w kolejce do lekarza z Owsiakami. Czuć nieprzyjemnie ogłupianiem społeczeństwa, a kaska dzielona między swoich. Dość !

  • 3 32

  • Łatwo krytykowac

   Nie wiesz co piszesz... sam zrób coś dla innych to może nie będziesz miał czasu na puste komentarze.

   • 7 1

  • Co za tępy buc

   • 2 1

  • NIeporozumienie

   Jakie oszustwo?To chyba rola państwa,Ci ludzie.Jurek pomaga od siebie,od nas,nie jego rolą jest ustalanie budżetu dla NFZ i podwyżki dla lekarzy.Co za łeb.

   • 3 1

  • Totalny imbecyl!

   • 2 1

  • Zamilknij!

   • 1 1

  • aha

   no toś pacan

   • 2 1

  • Myślenia nie widać, głupota jest widoczna!

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.