stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia 1988-2018: Nowa Ziemia 2 & Lastryko

Gdynia 1988-2018 to wyjątkowy album, będący swoistym hołdem złożonym Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat osiemdziesiątych przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków. To również próba nowego spojrzenia na kultowy, wydany w 1988 roku, album Gdynia, który zawierał pamiętne nagrania formacji takich jak Pancerne Rowery, Bielizna czy Apteka.

Trupa Trupa

lis 8

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 30 zł

Łąki Łan

lis 29-30

piątek - sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 70 zł
przedsprzedaż 59-65 zł
Kup bilet
Całe przedsięwzięcie nie tylko prezentuje brzmieniową kreatywność wykonawców z Gdyni i okolic; to również zapis niepowtarzalnych dźwiękowych "kolaboracji" (gościnny udział w nagraniach wzięli między innymi The Pau, Maciej Werk, William Malcolm). Tak jak trzydzieści lat temu, tak i dziś muzyka z Gdyni wybrzmiewa niepowtarzalnymi, iście nadmorskimi akordami i rytmami.
Tę wielobarwną dźwiękową mozaikę współczesnej Gdyni spaja praca Piotra Pawlaka, legendarnego producenta i gitarzysty związanego ze sceną yassową (m.in. Łoskot, Kury, Rito).

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Albumowi towarzyszyć będzie cykl koncertów odbywających się w Muzeum Miasta Gdyni. Podczas kolejnego występu promującego album zaprezentuje się formacja Lastryko i Nowa Ziemia.

Lastryko
Lastryko to trzech muzyków związanych z trójmiejską sceną alternatywną tworzących muzykę z pogranicza psychodelii, krautrocka i rocka alternatywnego. W twórczości grupy słychać jego nadmorskie pochochodzenie oraz inspiracje rodzimym science fiction.

Zespół zagrał szereg koncertów w Polsce oraz Krajach Bałtyckich, włączając w to supporty przed amerykańskim Tortoise, japońskim Toe, czy chilijskim Follakzoid.

Debiutancki album powstawał w procesie kolektywnej improwizacji. Ostatecznie zarejestrowany został materiał transponowany do bardziej zwięzłych form, dzięki czemu muzyka zespołu stała się bardziej komunikatywna, jednocześnie nie tracąc na pomysłowości. Album nazwany po prostu Lastryko został wydany nakładem Music is The Weapon.

Skład
Artur Bieszke - wokal, gitara
Jacek Rezner - perkusja
Wojtek Lacki - gitara basowa
Albumowi towarzyszyć będzie cykl koncertów odbywających się w Muzeum Miasta Gdyni. Podczas kolejnego występu promującego album zaprezentuje się formacja Lastry

Projekt sfinansowano ze środków Fundacja Pzu Warszawa

Patronat Medialny: Trójka - Program 3 Polskiego Radia, Radio Gdańsk S.A., Gazeta Wyborcza, Dziennik Bałtycki, cgm, Trojmiasto.pl, Nowe idzie od morza, Kurier Gdyński, Polska Płyta / Polska Muzyka, Lizard Magazyn Soundrive, Kvlt, LupusUnleashed, Hałasy i melodie, Trzy szóstki, @Muzykoholicy, rock3miasto.pl

Partnerzy: Roadhog Booking

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni