stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańszczanie na Szklanej Płycie (2 opinie)

Chcesz mieć zdjęcie jak z XIX wieku? Interesują Cię dawne techniki fotograficzne? Ciekawi Cię jak pracowali fotografowie w początkach ery fotografii?

bilety 25 zł
Kup bilet
Fundacja Fotografii Analogowej i Klasycznych Technik Fotograficznych "Antykwariat Fotograficzny" ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w 2 edycji akcji fotograficznej GDAŃSZCZANIE NA SZKLANEJ PŁYCIE.

Udział w akcji jest bezpłatny.
Przebrania mile widziane.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość zapozowania i wykonania sobie pamiątkowych portretów za pomocą drewnianego aparatu wielkoformatowego w technice mokrej płyty kolodionowej, stosowanej przez fotografów w II połowie XIX wieku.

W tym roku przewidzieliśmy dni tematyczne, co oznacza że:
28 czerwca Magdalena Ubysz zaprasza do zdjęć portretowych
29 czerwca Adriana Nowicka sfotografuje Wasze profile
30 czerwca Aleksandra Wolter zaprosi Was do zdjęć rodzinnych

Każda sfotografowana osoba otrzyma swój portret w postaci odbitki podczas wernisażu otwierającego poprojektową wystawę powstałych prac.

Każdy kto przyjdzie na wydarzenie będzie miał unikalną okazję, aby zapoznać się z warsztatem pracy fotografów z początków ery fotografii oraz zobaczyć na miejscu jak powstaje zdjęcie od momentu pokrycia szklanej płyty materiałem światłoczułym aż do pojawienia się na niej obrazu.

Akcja odbędzie się w dniach 28, 29 i 30 czerwca 2013 roku w godzinach 11:00 - 17:00 w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, ul. Długi Targ 39/40.

Rejestracja uczestników od 10 do 23 czerwca poprzez formularz rekrutacyjny na stronie internetowej organizatora.

O technice mokrego kolodionu:
Technika fotograficzna nazywana "mokra płytą kolodionową" wywodząca się z początków ery fotografii w XIX wieku była pierwszą techniką umożliwiającą uzyskanie negatywu szklanego, który można było łatwo powielać. Dzięki temu stała się także pierwszą masowo używaną techniką fotograficzną. Proces wykonania fotografii polegał na samodzielnym pokryciu cienkiej płytki metalowej lub szklanej światłoczułą warstwą roztworu kolodionu, następnie wykonaniu na niej fotografii przy użyciu aparatu wielkoformatowego i wywołaniu obrazu fotograficznego jeszcze przed wyschnięciem płytki. Czas jaki był potrzebny na zrobienie zdjęcia wynosił 10-15 minut.

Więcej informacji:
www.antykwariatfotograficzny.pl oraz na
www.facebook.com/fundacjaANTYKWARIATFOTOGRAFICZNY

Organizator: Fundacja Fotografii Analogowej i Klasycznych Technik Fotograficznych "Antykwariat Fotograficzny".

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk.

Opinie (2) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni