stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańskie Targi Turystyczne

Najnowsze oferty turystyczne oraz nowości sprzętowe zostaną zaprezentowane na rozpoczynających się 13 kwietnia 15. Jubileuszowych Gdańskich Targach Turystycznych GTT 2012. W ramach targów odbędą się Salon Organizatorów Imprez EVENT EXPO, Salon Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych KAJAK EXPO oraz STREFA MISTRZOSTW.

Udział w imprezie potwierdziło blisko 300 wystawców z 10 krajów. Targi świętujące w tym roku swój 15. jubileusz, zakończą się w niedzielę 15 kwietnia. Z okazji 15 urodzin w niedzielę - wstęp bezpłatny!

Honorowy patronat nad targami sprawują Minister Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Polska Izba Turystyki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Wśród wystawców tegorocznej edycji GTT najliczniejszą grupę stanowią biura podróży, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, regiony turystyczne oraz miasta z Polski i zagranicy.

Zaprezentują się min. Kraje: Turcja, Słowacja, Niemcy, Jamajka, Chorwacja (3 regiony: Lika-Senj, Split-Dalmatia, Kvarner), Dania - Bornholm, Mongolia (Biuro Nermur z Ułan Bator), Włochy (Biuro Euro Ray Incoming z Anzio). Regiony Polski: Małopolska, Wielkopolska, Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Świętokrzyskie, Łódzkie, Kaszuby, Ziemia Kłodzka, Nowosądecczyzna, Żywiecczyzna, Ziemia Ełcka, Ziemia Noworudzko-Broumovska. Po raz pierwszy będziemy gościć na targach Rumunię.

Gdańskie Targi Turystyczne to impreza o ugruntowanej pozycji, od wielu lat plasują się w czołówce turystycznych imprez targowych w Polsce. Rokrocznie odwiedza je blisko 10 tysięcy zwiedzających!

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA


Specjalnym wydarzeniem 15. Jubileuszowych Gdańskich Targów Turystycznych GTT jest Strefa Mistrzostw, zaaranżowana w dodatkowej hali wystawienniczej o powierzchni 3 000 m. kw.

W tym specjalnym projekcie główną rolę odgrywać będą GOSPODARZE EURO - MIASTO GDAŃSK, WARSZAWA, POZNAŃ I WROCŁAW. Głównym celem projektu jest promocja i prezentacja potencjału turystycznego miast gospodarzy oraz przygotowywanych przez nich specjalnych atrakcji dla kibiców podczas EURO.

STREFA MISTRZOSTW to także przewodnik po zagadnieniach związanych z organizacją EURO. Będzie można tu uzyskać wszystkie praktyczne informacje dotyczące imprezy, systemu obsługi kibiców oraz funkcjonowania Oficjalnych Stref Kibica.

Mieszkańcy Trójmiasta uzyskają wiadomości dotyczące zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej(SKM, ZTM) specjalnych zasad bezpieczeństwa(Policja, Straż Miejska) oraz zakresu działania miejskiego Centrum Wolontariatu. Ważnym elementem towarzyszącym przedsięwzięciu będzie KONFERENCJA "Wysoka jakość i zadowolenie kibiców podczas dużych imprez sportowych - EURO 2012".

W programie imprezy znajdą się również ciekawe propozycje dla publiczności, w tym spotkania z osobistościami posiadającymi Tytuł "PRZYJACIELA EURO". W ramach Mini Strefy Kibica przygotowano wiele atrakcji dla kibiców w każdym wieku, min.: turniej piłkarski na boisku ze sztuczną nawierzchnią, wyścigi kapsli - Kapsle 2012, turniej w piłkarzyki, AKADEMIĘ PIŁKARSKĄ - pokazowe treningi najmłodszych piłkarzy, zawody - piłkarze sumo, mega piłkarze, bramkę radarową oraz bramkę celnościową.

Gośćmi STREFY MISTRZOSTW będą kraje, których drużyny rozegrają mecze w Gdańsku - Irlandia, Hiszpania, Chorwacja i Włochy.

W ramach targów turystycznych powstanie również Hiszpańska Strefa Kibica. Aktualny mistrz Świata - Hiszpania zaprezentuje wyjątkowe atrakcje dla publiczności. Min. po raz pierwszy w Polsce pojawi się tor do dryblingu piłkarskiego-4speed z fotokomórkami mierzącymi 4 fazy biegu uczestnika z piłką na torze. Miłośnicy piłkarskich tricków będą mogli w niedzielę i sobotę podziwiać pokazy Football Freestyle. W Hiszpańskiej Strefie Kibica będzie można spróbować swoich sił, wygrać wiele atrakcyjnych nagród, uzyskać wiele interesujące materiały dot. Hiszpanii i na pewno miło spędzić czas.

Ceremonia otwarcia Strefy Mistrzostw odbędzie się 13 kwietnia o godz. 13.00 w Centrum Targowym MTG SA (hala 3).

W RAMACH TARGÓW:


KAJAK EXPO Salon Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych

Wystawcy salonu zaprezentują ofertę wyposażenia, odzieży i akcesoriów dla miłośników kajakarstwa. W ramach programu KAJAK EXPO m.in.
- Wioska Kajakowa - prezentacje klubów kajakowych
- Pokazy freestylu kajakowego w basenie
- Kajak Jamboree - pokazy laureatów festiwalu filmów i zdjęć o tematyce kajakowej
- Pierwsza pomoc - pokazy i szkolenia, org. Fundacja Ratownictwa Bezpieczni nad Wodą

KONKURSY GTT


MERCURIUS GEDANENSIS
Tradycyjnie już podczas GTT rozstrzygnięty zostanie konkurs dla wystawców na najlepszy produkt turystyczny prezentowany na targach, najlepszy katalog i stronę internetową o medal Mercurius Gedanensis, zarówno w turystyce przyjazdowej jak i wyjazdowej

NAJLEPSZA PROMOCJA TURYSTYKI

Celem konkursu jest wyłonienie oraz nagrodzenie najlepszej inwestycji, wydarzenia roku, imprezy, publikacji turystycznej i gadżetu promującego turystykę w województwie pomorskim w roku 2011. Wyniki konkursu Rady Programowej Targów ogłoszone zostaną tuż po uroczystości otwarcia Targów.

W PROGRAMIE M.IN.

10. Międzynarodowe Forum Turystyki Studenckiej "EURO 2012 POLSKA - UKRAINA. Aspekty organizacyjno-ekonomiczne", org. Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku

Wpływ wydarzeń sportowych i kulturalnych na marketing terytorialny - seminarium, org. Akademia Morska w Gdyni. Konferencja Marketingu Sportowego "Wysoka jakość i zadowolenie kibiców podczas dużych imprez sportowych - EURO 2012" - org. Sport Business School Finland i Pomorskie Stowarzyszenie Wspólna Europa, Związek Miast i Gmin Morskich.

Rowerowa Europa - Rowerowa Polska - Rowerowe Pomorze jako instrumenty zrównoważonego, integralnego rozwoju regionu - konferencja, org. Pomorskie Stowarzyszenie "Wspólna Europa", Związek Miast i Gmin Morskich.

Umiejętności i kwalifikacje kajakowe - seminarium, Jerzy Świtek, Komandor Mistrzostw Instruktorów Kajakarstwa.

Przepisy prawne w kajakarstwie - org. Fundacja Ratownictwa "Bezpieczni nad wodą"
Gry żeglarskie nie tylko dla najmłodszych - nauka wiązania węzłów żeglarskich, gry sprawnościowe, alfabet Morse'a, bandery i Międzynarodowy Kod Sygnałowy, org. 4winds Szkoła Żeglarstwa

11. Giełda Agroturystyczna, org. Polska Federacja Turystyki Wiejskiej
"Gospodarstwa Gościnne" oraz Gdańskie Stowarzyszenie Agroturyzmu
STUDY TOUR do Centrum Wystawienniczo - Kongresowego AmberExpo
Konkurs Mercurius Gedanensis na najlepszy produkt Targów GTT 2012
Ceremonia wręczenia nagród w konkursie "Najlepsza Promocja Turystyki Województwa Pomorskiego 2011"
Konkurs na najatrakcyjniejsze stoisko Targów GTT z nagrodami dla publiczności
Konkursy z nagrodami m.in. weekendy na Słowacji i na Kaszubach, rejsy jachtem żaglowym


Serdecznie zapraszamy na stoisko Hiszpanii podczas Gdańskich Targów Turystycznych
13 - 15 Kwiecień 2012

Poznaj piękno Hiszpanii i poczuj piłkarskie emocje!

Przez wszystkie dni targów zapewniamy atrakcyjną piłkarską rozrywkę dla całych rodzin.
Każdy będzie mógł sprawdzić swoje futbolowe umiejętności podczas specjalnie przygotowanych gier:

- Elektroniczna bramka Kick-Point - mierzy siłę i precyzję strzału, zbierz jak najwięcej punktów w trzech strzałach i odbierz unikalny dyplom! Bramka dzięki unikalnemu systemowi komputerowemu i laserom dokładnie odczytuje miejsce, w którym piłka przekroczyła linię bramkową.

Gracz może otrzymać od 0 do 100 punktów za strzał. 0 za chybienie obok bramki, 100 za strzał prosto w okienko. Podczas gry zawodnicy oddają strzały i odpowiadają na pytania z wiedzy o Hiszpanii. Na koniec każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat.

- Speed4 - sprawdź się w slalomie z piłką na nietypowym torze, precyzyjny system dokładnie zmierzy czas czterech etapów biegu! Slalom z piłką z bardzo ważna umiejętność w grze w piłkę. System speed4 zmierzy całkowity czas biegu od startu do mety oraz cztery poszczególne etapy: reakcję, bieg, slalom, nawrót i powrót.

- Football Freestyle - w sobotę i niedzielę publiczność bawić będzie mistrz piłkarskich trików Radek Zdunek. Żonglerka piłką na tysiąc sposobów to dla niego chleb powszedni. Zapraszamy na warsztaty i pokazy niesamowitych figur piłkarskiego freestyle'u.

Zapraszamy serdecznie miłośników Hiszpanii i futbolu w każdym wieku. Gwarantujemy niezwykłe piłkarskie doświadczenia przez pełne dni targowe. Hostessy będą wręczać piłkarskie gadżety i ulotki o turystycznych atrakcjach Hiszpanii.


Targi otwarte dla zwiedzających:
13 - 14 kwietnia (piątek - sobota) 10.00 - 18.00
15 kwietnia (niedziela) 10.00 - 17.00

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Targi otwarte dla zwiedzających:
13-14.04. (piątek - sobota) w godz. 10.00 - 18.00

Cena biletu:
bilet normalny - 6 zł
bilet ulgowy dla uczniów (szkoły turystyczne i hotelarskie) - 2 zł
bilet rodzinny (rodzice z dziećmi) - 12 zł

15.04.( niedziela) w godz. 10.00 - 17.00

"Na 15 URODZINY TARGÓW - 15 KWIETNIA WSTĘP WOLNY!"

Opinie 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij