stat
Impreza już się odbyła

Gdańskie Serce- Wspomnienie o Pawle Adamowiczu

W 2019 roku na Placu Solidarności Komitet Obrony Demokracji w szczególny sposób chciałby uczcić rocznicę Sierpnia'80 i pamięć o prezydencie Pawle Adamowiczu. W sobotę chcielibyśmy to miejsce zapełnić ponownie nami. Stańmy obok siebie w miejscu gdzie płonęło 36000 zniczy i w ten sposób pokażmy, że będziemy pamiętać o Sierpniu'80 i prezydencie Pawle Adamowiczu

Region Pomorski Komitetu Obrony Demokracji od początku swojej działalności 31 sierpnia organizował na Placu Solidarności obchody rocznicy podpisania Porozumień Gdańskich. Zawsze były to obchody radosne, zawsze otwarte dla wszystkich i zawsze organizowane w porozumieniu z prezydentem miasta Gdańska. Nie była dla nas przeszkodą próba zawłaszczenia placu przez NSZZ Solidarność w 2017 roku.

Nie była dla nas przeszkodą cykliczność zgromadzeń, bezprawnie nadana Solidarności w 2018 roku. Wtedy, dzięki prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi zawsze znalazło się dobre rozwiązanie, zawsze osiągaliśmy porozumienie i na Placu Solidarności (lub jego okolicach) odbywały się wszystkie zaplanowane uroczystości.

Tak samo będzie i w tym roku. Dzięki prezydent Aleksandrze Dulkiewicz porozumieliśmy się my wszyscy chcący uczcić pamięć o wydarzeniach sierpnia 1980 roku.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.